Jeśli przeglądasz nasze instrukcje, to już umiesz rysować dziadka. Kontynuujemy rysować ludzi i proponujemy przedstawić babcię.
Dzieci lubią babć? Ponieważ, kto jak nie babcia, przygląda za wnukami, kiedy rodzice są w pracy. Do babci dzieci jeżdżą latem podczas wakacji, uważając że u niej o wiele lepiej spędzać czas, ponieważ w domku u babci można znaleźć wiele interesujących rzeczy. A jeszcze babcia, w przeciwieństwie do matki, wszystko pozwala.
Przypomniałeś swoją babcię? A teraz przygotuj wszystko co będziesz potrzebować i zaczynaj rysować. Możesz rysować razem z dzieckiem, a potem podarować rysunek ukochane babci.
Będziesz potrzebować:
1
Głowa
Na kartce narysuj nieduże koło. Będzie to głowa babci. Żeby nie pojawiło się trudności, możesz skorzystać się cyrklem.
2
Tułów
Pod głową na niedużej odległości rysujemy wyciągnięty owal – tułów. On musi być większy, niż głowa.
3
Głowa
Dwoma nieprawidłowymi kółkami, które znajdują się pod tułowiem na odległości zaznaczamy nogi.
4
Koszulka
Górną część owalu zaczynamy poprawiać, rysując ubranie babci. Dodajemy linię ramion, tułów z głową łączymy za pomocy szyi.
5
Spódnica
Dolną część owalu zaczynamy przekształcać w spódnicę. Od koszuli rysujemy prostokąt, który płynie rozszerza się na dole. Zwróć uwagę, że spódnica z nogami nie musi łączyć się na tym etapie.
6
Niepotrzebne linie
Ponieważ owal już nie jest potrzebny, usuwamy jego dolną część.
Usuwamy górną część owalu. U nas musi zostać się tylko kontur babci.
7
Ręce i nogi
Na tym etapie rysujemy górne i dolne kończyny. Ramiona lekko podniesione, ręce nie kończymy, na razie zatrzymujemy się na łokciu. Nogi u babci krótkie.
8
Ręce
Teraz rysujemy ręce od łokci. U babci ręce ugięte w łokciach, i leżą jedna na drugiej. W środku stop narysuj nieprawidłowe pół koła, łącząc ich z nogami. W takich sposób założysz babci klapki.
9
Elementy ubrania
Lekko korektujemy spódnicę babci, na szyi rysuje ładny kołnierz.
10
Ucha
Z lewa i z prawa od głowy narysuj dwa malutkich pół kółka. One lekko wyciągnięte do dołu. Postaraj się, żeby ucha znajdowały się na jednym poziomie.
11
Fryzura
Na głowie u babci rysujemy włosy. Większość babć zawiązują włosy w węzeł, żeby nie przeszkadzały, na przykład, gotować jedzenie. Dlatego fryzura będzie tradycyjna, włosy akuratnie rozczesane.
Usuwamy niepotrzebne linie głowy, zostawiając tylko włosy.
12
Twarz
Rysujemy twarz babci. Zaczynamy od nosa, pod nim rysujemy usta. Na głowie rysujemy spinki, za pomocy których utrzymuje się fryzura.
Dalej rysujemy oczy, i oczywiście, okulary na nosie. Nie zapomnij o brwiach. Też dodaj zmarszczki na czole i w kącikach ust. Nadaj twarzy dobroduszny wyraz, charakterystyczny dla wszystkich babć.
13
Guziki
Na koszule babci po środku kołnierza rysujemy guziki. Rysujemy rękawy, oddzielając dłonie.
14
Fartuch
Na spódnice narysuj ładny fartuch z koronką.
15
Drobne elementy
Ostatnie dotknięcia – korekcja dłoni. Ręce zaciśnięte w pieści. W łokciach na ubraniu dodaj kilka linij. Nadaj prawidłowy kształt klapkam.
16
Malowanka
Babcie nie noszą jaskrawe ubranie, dlatego dopasuj jej spokojne kolory, na przykład, ciemno-czerwone, kasztanowate, brązowe albo ciemne zielone. Twarz jasno-różowa. Włosy siwe.
17
Kolaż
Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.
Dodaj komentarz