Jak krok po kroku narysować bobra

Jeśli chcesz narysować dziecku bobra, albo razem z nim zająć się rysowaniem, proponujemy zrobić ten proces interesującym. Dla tego będziesz potrzebować dobry humor, chęć i trochę faktów o tym zwierzątku. Co odnosi się ostatniego, z zadowoleniem z tym pomożemy. To znaczy, nie trzeba przeglądać masę literatury albo szukać informację w Internecie.

Opowiedz swemu dziecku w procesie rysowania, że…

Bóbr – jest to jeden z największych gryzoni. Mieszka ono około wody nad brzegiem, ale nie znaczy to, że bóbr nie umie pływać. On bardzo dobrze to robi, i większą część swego życia spędza w wodzie. Oprócz tego, zanurza się pod wodę i umie zatrzymywać oddychanie za 15 minut. Za ten czas pod wodą zdąża przepływać około 750 m. tylko wybiera te wodne miejsca, które nie mają mocnego przepływu, i które nie zamarzają w zimie. Czym cichsza i spokojniejsza miejscowość, tym lepiej dal bobra. Nad szybką rzeką nie uda się ci spotkać te zwierzątko. Też, konieczny warunek, według którego bóbr wybiera dla siebie miejsce – obecność drzew, krzaków, trawy około wody. Jest to potrzebne dla odżywiania. Mieszkają w norach i robią ich na stromych brzegach. Ale dla bezpieki wejście do mieszkania robią z wody.

Tej informacji wystarczy dla tego, żeby zainteresować dziecko o zrobić wspólne rysowanie maksymalnie interesującym. Uwierz, jeśli połączysz opowieść razem z krokami rysowania, twoje dziecko będzie siedzieć na miejscu, i nie ucieknie od nudów, i nie zostawi proces nie zakończonym.

Będziesz potrzebować:
1

Tułów

Zaczynamy rysować z największej części ciała – tułów. Najpierw narysuj po środku kartki dwie równe linie skrzyżowane. Wykorzystuj dla tego linijkę. One pomogą nam w procesie rysowania elementów. Zatem, bliżej do centrum i skrzyżowania linij narysuj dwa duże owale. Rysuj ich nakładając na siebie.

Tułów

2

Głowa

Przyłącz do przyszłego tułowia bobra jeszcze jeden owal. Rysuj go mniejszego rozmiaru. W przyszłości będzie to głowa zwierzątka. Owal musi trochę nastąpić na poprzednie figury. Nie rysuj go oddzielnie. Uważnie śledź za instrukcją.

Głowa

3

Łączymy figury

Stopniowo przybliżamy się do potrzebnego kształtu ciała gryzonia. Dla tego należy połączyć dwoma cienkimi płynnymi liniami głowę i tułów. Musi wyjść nie wyraźna gruba szyja, która zrobi ciało zwierzątka bardziej celowym.

Łączymy figury

4

Wycieramy linie

Linie pomagające, które rysowaliśmy w pierwszym kroku dla uproszczenia pracy swoje zadanie wykonały. One pomogły nam prawidłowo rozmieścić potrzebne elementy. Przyszedł czas od nich się pozbyć. Akuratnie zetrzyj elementy gumką. To samo należy zrobić i z innymi liniami przecinającymi się.

Musi wyjść obraz gryzonia.

Wycieramy linie

5

Robimy kształt

Teraz należy nadać ciału bobra potrzebny kształt. Narysować go można za pomocy kilku na pół okrągłych figur.

Robimy kształt

6

Ogon

Ogon bobra czymś przypomina szeroką część wiosła. On stopniowo rozszerza się w góry do dołu.

Ogon

7

Nos i ucha

Ucha gryzonia szerokie, ale krótkie. One prawie nie zauważalne nad poziomem futra. Nozdrzy też nie odróżniają się dużym rozmiarem.

Nos i ucha

8

Futro

U bobra bardzo ładne futro. Składa się ono z grubych włosów i bardzo gęstego jedwabistego puchu.

Futro

9

Łapy

Łapy gryzonia krótkie, ale mocne. Przedstawić ich można za pomocy linij w wyglądzie łuku.

Nie zapomnij, też, narysować oczy. One u bobra drobne, niby guziczki.

Łapy

10

Ostatnie dotknięcia

„Kratką” oddzielamy ogon od ciała.

Ostatnie dotknięcia
Dalej rysujemy palce na koniecznościach. Koniecznie, nie zapomnij narysować duże ostre zęby – podstawowy i charakterny element gryzonia.

Ostatnie dotknięcia
Dodaj cienkie krótkie wąsiki, i rysunek skończony. Zostanie się go tylko pomalować.

Ostatnie dotknięcia

11

Malowanka

Barwa futra bobra może być w granicach o jasno-kasztanowej do ciemno-brązowej. Ogon i konieczności czarne.

Malowanka

12

Kolaż

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

3 Tak Nie 1

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.