Jak krok po kroku narysować bobra

Jeśli chcesz narysować dziecku bobra, albo razem z nim zająć się rysowaniem, proponujemy zrobić ten proces interesującym. Dla tego będziesz potrzebować dobry humor, chęć i trochę faktów o tym zwierzątku. Co odnosi się ostatniego, z zadowoleniem z tym pomożemy. To znaczy, nie trzeba przeglądać masę literatury albo szukać informację w Internecie.

Opowiedz swemu dziecku w procesie rysowania, że…

Bóbr – jest to jeden z największych gryzoni. Mieszka ono około wody nad brzegiem, ale nie znaczy to, że bóbr nie umie pływać. On bardzo dobrze to robi, i większą część swego życia spędza w wodzie. Oprócz tego, zanurza się pod wodę i umie zatrzymywać oddychanie za 15 minut. Za ten czas pod wodą zdąża przepływać około 750 m. tylko wybiera te wodne miejsca, które nie mają mocnego przepływu, i które nie zamarzają w zimie. Czym cichsza i spokojniejsza miejscowość, tym lepiej dal bobra. Nad szybką rzeką nie uda się ci spotkać te zwierzątko. Też, konieczny warunek, według którego bóbr wybiera dla siebie miejsce – obecność drzew, krzaków, trawy około wody. Jest to potrzebne dla odżywiania. Mieszkają w norach i robią ich na stromych brzegach. Ale dla bezpieki wejście do mieszkania robią z wody.

Tej informacji wystarczy dla tego, żeby zainteresować dziecko o zrobić wspólne rysowanie maksymalnie interesującym. Uwierz, jeśli połączysz opowieść razem z krokami rysowania, twoje dziecko będzie siedzieć na miejscu, i nie ucieknie od nudów, i nie zostawi proces nie zakończonym.

Będziesz potrzebować:
1

Tułów

Tułów

2

Głowa

Głowa

3

Łączymy figury

Łączymy figury

4

Wycieramy linie

Wycieramy linie

5

Robimy kształt

Robimy kształt

6

Ogon

Ogon

7

Nos i ucha

Nos i ucha

8

Futro

Futro

9

Łapy

Łapy

10

Ostatnie dotknięcia

Ostatnie dotknięcia

Ostatnie dotknięcia

Ostatnie dotknięcia

11

Malowanka

Malowanka

12

Kolaż

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

3 Tak Nie 1

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.