Jak krok po kroku narysować borowik szlachetny

Królestwo grzybów, jak i jakichkolwiek innych organizmów przyrody, ma ogromną różnorodność. Pieprzniki, muchomory, borowiki… To tylko malutka część ich różnorodności. Jeśli chcesz opowiedzieć dzieciom o grzybach, polecamy razem z nami narysować grzybka, opowiadając w procesie wszystko, co wiesz o nim. Uwierz takie prezentowanie informacji o wiele skuteczniejsze i bardziej ciekawe, niż zwykła opowieść. Jeśli śledzisz za naszymi aktualizacjami, to niektóre rodzaje grzybów już rysowaliśmy. Dzisiaj prezentujemy instrukcje krok po kroku, jak narysować jadalny borowik szlachetny. Jest to jeden z najsmaczniejszych i ładniejszych grzybów. Dlatego, przygotuj wszystko co będziesz potrzebować, i zaczynaj rysować.

Będziesz potrzebować:
1

Linie pomagające

Jak zwykle, żeby maksymalnie uprościć proces rysowania, narysuj po środku kartki dwie linie skrzyżowane. Rysuj proste za pomocy linijki długimi i równymi. One pomogą równomiernie narysować elementy grzyba, i zaznaczyć jego rozmieszczenie na kartce.

Linie pomagające

2

Trzon

Trzon grzyba jest duża i objętościowa. Na dole zaokrąglona, stopniowo zwężając się do części górnej. Narysuj ją z dwóch części.

Odstąp około 2 cm od krawędzi linii dolnej i narysuj łuk, który musi przecinać lewą część poziomej linii pomagającej, ale nie dołączając ją do pionowej. Śledź jak pokazano na rysunku niżej.

Trzon
To samo powtórz z prawej strony. Druga część nóżki grzyba musi wyjść w lustrzanym odzwierciedleniu.

Trzon

3

Kapelusz

Kapelusz białego grzyba ma owalny, trochę wyokrąglony kształt. Żeby proście było narysować go, narysuj ugiętą linię, zaznaczając dolną część kapelusza.

Kapelusz
Zaczynając od krawędzi linii przeprowadź łuk, przyłączając ją do części górnej poziomej linii pomagającej.

Kapelusz
Te same działania powtórz w odbiciu lustrzanym. Dwa łuki muszą łączyć się w jednym punkcie, i razem kształtować okrągły kapelusz borowika.

Kapelusz

4

Zetrzyj linie

Linie pomagające wykonały swoje zadanie. Wszystkie elementy grzyba już są na rysunku. Przyszedł czas usunąć proste. Zrób to akuratnie za pomocy gumki.

Zetrzyj linie

5

Cienie

Żeby rysunek wyglądał całkowicie, należy go pomalować. Ale ponieważ, trzon i kapelusz okrągłe, należy narysować cienie. Tylko w taki sposób możemy wzrokowo przekazać kształt. Według instrukcji, zaznacz na rysunku miejsca, gdzie będą zmieniać się kolory.
Cienie

6

Malowanka

Żeby pomalować, będzie potrzebować tylko kilka odcieni, zaczynając od jasno-beżowego, kończąc ciemno-brązowym.

Malowanka

7

Kolaż

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

2 Tak Nie 2

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.