Jak krok po kroku narysować krokodyla

Mnóstwo rodziców lubią czytać dla swoich dzieci świetnie wiersze Kornieja Czukowskiego. Dzieciom to się podoba i one z radością będą was wspierać, jeśli zaproponujesz im narysować krokodyla. Jeśli spodobał się ci ten pomysł, to śmiało bierz do rąk ołówek, kartkę papieru i gumkę i zaczynaj pracować. Dobry humor jest gwarantowany. Poziom trudności instrukcji – łatwy.

Będziesz potrzebować:
1

Tułów

Nic trudnego – rysujemy tułów w wyglądzie wydłużonego owalu. Po środku kartki papieru go należy postarać się rozmieścić poziomie.

Tułów

2

Ogon

Tylko jednym płynnym ruchem dorysowujemy naszemu krokodylu ogon. Uważnie rozpatrz obrazek i spróbuj powtórzyć u siebie podobny łuk.

Ogon

3

Głowa

Jeśli udało ci się powtórzyć poprzednie elementy, to z łatwością przystąp do rysowania głowy. Dlatego prawie dokładnie powtórz kształt ogona, tylko tera z innej strony.

Głowa

4

Łapy

Osobliwość odróżniająca – malutkie łapy po bokom. Rysujemy tylko dwie, ponieważ inne dwie na rysunku są niewidoczne. Mamy nadzieje, że wam się udało!

Łapy
Niepotrzebne linie pomagające wycieramy gumką.

Łapy

5

Wydłużamy ogon

Żeby pokazać całą moc i siłę naszego krokodyla – warto wydłużyć mu ogon. Teraz będzie świetnie widać, w jaką stronę kierował się nasz drapieżnik.

Wydłużamy ogon
I koniecznie popraw rysunek, gumka zawsze pomoże.

Wydłużamy ogon

6

Dodajemy objętość

Krokodyl jest to nie małe zwierze, a dużych rozmiarów drapieżnik, i brzuch na wielki. Więc dodajemy objętość, rysując linie jako na obrazku, na całej długości.

 Dodajemy objętość

7

Reliefowe plecki

Osobliwe łuski na plecach u krokodyla podobne na malutki ząbki, to właśnie też podkreśli osobliwości charakteru tego zwierza.

Reliefowe plecki

8

Oczy

Jeśli zauważaliście, oczy u krokodyla całkiem malutkie. Więc rysujemy nieduże kółka na głowie (jak przedstawiono na rysunku) i malujemy czarną źrenicę.

Oczy

9

Usta

Prawdopodobniej krokodyl będzie wyglądał z zębami.

Usta

10

Łuski

Zostało się nie dużo – narysować wzdłuż całego ogromnego ciała naszego krokodyla nieduże łuskowe pagórki, żeby całkiem wyglądało prawdopodobnie.
Dobrze się postaraliście, mamy nadzieje, że wszystko się udało i krokodyl wyszedł prawie jak prawdziwy.

Łuski

11

Kolaż

Możesz wydrukować ten kolaż i rysować kiedy się zachcesz. Dobrego humoru.

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

9 Tak Nie 1

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.