Jak krok po kroku narysować mrówkę

Jeśli chcesz opowiedzieć dziecku zachwycającą historię o mrówkach, proponujemy też, razem narysować owada. Specjalnie dlatego przygotowaliśmy instrukcje krok po kroku z obrazkami i opisem. Jeśli chcesz razem z dzieckiem narysować mrówkę, ale nie wiesz jak go zainteresować tym zadaniem, opowiedz mu coś wesołe i ciekawe i przedmiocie rysowania. w naszym przypadku to, że na przykład mrówkami często nazywają ludzi, którzy dużo i aktywnie się trudzą. Jest to jedno z najmniejszych, ale pracowitych zwierząt. Mieszkają mrówki rodzinami. Ich dom nazywa się mrowisko. Dużo siły i energii udzielają budowie domu te malutkie mrówki. Spotkać mrówkę można w jakimkolwiek kraju świata. Nie ma tych zwierząt tylko w Antarktydzie. Jak tylko zobaczysz interes w oczach dziecka – zaczynajcie rysować. Specjalnie dla tego przygotowaliśmy instrukcje krok po kroku z obrazkami i opisem.

Będziesz potrzebować:
1

Brzuszek

Ten owad ma trzy różne segmenty ciała: głowa, wąska talia, brzuszek. Zaczniemy rysować ostatnie.

Dla początku, musimy narysować dwie linie pomagające po środku kartki. Dla tego polecamy wykorzystać linijkę, ponieważ linie muszą być równe. Zatem, w prawej części linii poziomej rysujemy owal średniego rozmiaru. Będzie to brzuszek mrówki.

Brzuszek

2

Talia

Wąska talia łączy między sobą głowę i brzuszek. Składa się ona z dwóch części – malutkiego kółka i owalu, trochę większego rozmiaru.

Talia

3

Głowa

Przyłączymy głowę do ciała mrówki za pomocy malutkiego kółka. Głowa owada średniego rozmiaru, owalna. Największą figurą według rozmiaru ma być brzuszek.

Głowa

4

Kształt ciała

U was na kartce musi wyjść „łańcuszek”, w wyglądzie połączonych między sobą kółek różnych rozmiarów. Teraz należy przekształcić ten łańcuszek w prawidłowy kształt ciała mrówki. Robimy to za pomocy gumki – wycieramy niepotrzebne linie skrzyżowane.

Kształt ciała

5

Łapki

Rysujemy konieczności mrówki. Łapki u niej cieniutkie składają się z kilku części.
Rysujemy trzy łapki najpierw z jednej strony.

Łapki
Zatem – i drugiej. Takie same cieniutkie trzy łapki. Wszystkich – sześć konieczności.

Łapki

6

Wycieramy linie

Najważniejsze elementy rysunku już narysowane. Przyszedł czas wycierać linie pomagające i poruszać się dalej.

Wycieramy linie

7

Prawidłowe kontury

Teraz należy narysować prawidłowe kontury. Brzuszek – krople podobnego kształtu. Głowa – z bardzo wyrazistym uśmiechem. Przecież rysujemy dobrą i wesołą mrówkę.

Prawidłowe kontury

8

Oczy

Oczy u tego owada duże. Ich można łatwo narysować za pomocy trzech kół różnego kształtu. Najmniejsze kółko będzie umieszczone w środku średniej figury.

Oczy

9

Wąsiki

Na głowie mrówki są rozmieszczone dwa wąsiki. Rysujemy najpierw jeden.

Wąsiki
Zatem – drugi, taki samy.

Wąsiki

10

Drobne elementy

Dodaj jeszcze kolka kresek, jak pokazano na rysunku.

Drobne elementy

11

Malowanka

Rysunek skończony. Jak widzisz, struktura mrówki nie jest prosta. Ale, żeby pomalować owada, będzie potrzebować tylko kilka odcieni brązowego koloru, czarny i czerwony.

Malowanka

12

Kolaż

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

1 Tak Nie 1

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.