Jak krok po kroku narysować pszczołę

Na tej lekcji twórczości proponujemy wam razem z swoim dzieckiem narysować pszczołę. Ten bardzo ładny owad, który odróżnia się nie tylko swoim ładnym wyglądem zewnętrznym, ale też pozytywnymi jakościami. Takie malutkie robaczki robią ogromną sprawę – one zbierają miód z najkorzystniejszych roślin. Właśnie dzięki pszczołom możemy pić smaczną i korzystną herbatę z miodem. Miód też, pomaga leczyć najróżniejsze choroby. Jest to główny i niezamienny składnik medycyny narodowej. Dlatego, pszczoły zasłużyły miłość i wdzięczność ze strony ludzi. Możemy wykazać te emocji, rysując razem ładną pszczołę.

Będziesz potrzebować:
1

Brzuszek

Ten owad składa się z trzech części ciała: piersi, głowa i brzuszek. Zaczynamy rysować największą – brzuszek. Dla tego, najpierw, narysuj dwie linie pomagające po środku kartki, które pomogą narysować wszystkie niezbędne elementy rysunku. Zatem, niżej od środka linij skrzyżowanych przedstaw duży wydłużony owal – będzie to brzuszek pszczoły.

Brzuszek

2

Piersi

Żeby narysować piersi, przyłącz do brzuszka koło mniejszego rozmiaru.

Piersi

3

Głowa

Głowa – jest to najmniejsza okrągła figura, która przyłącza się do piersi pszczoły. Musi u ciebie wyjść łańcuszek w wyglądzie połączonych między sobą kół różnego rozmiaru.

Głowa

4

Skrzydła

Z obu stron ciała rysujemy ładne skrzydełka. Przedstawiamy ich z dwóch części.

Skrzydła
Uważnie śledź za instrukcją, żeby nic nie upuścić.

5

Usuwamy linie

Narysowaliśmy najgłówniejsze elementy rysunku, dla których potrzebowaliśmy linie pomagające. Teraz przyszedł czas ich wycierać, ponieważ więcej ich nie będziemy potrzebować.

Usuwamy linie

6

Prawidłowy kształt

Ponieważ stwarzamy rysunek z różnych elementów, należy wytrzeć linie ich połączenia, żeby kształt pszczoły wyglądał bardziej prawidłowo. Za pomocy gumki akuratnie przekształcamy nasz „łańcuszek” w całkowite części ciała owada.

Prawidłowy kształt

7

Łapki

Jak pokazano na rysunku, u pszczoły cztery łapki. Dwie z których przyłączone do brzuszka. Składają się obie z drobnych, okrągłych elementów, w też z długich części.

Łapki
Do części piersiowej przyłącz jeszcze dwie łapki. One trochę mniejsze za rozmiarem. Narysuj ich w taki sposób, jak prezentuje instrukcja.

Łapki

8

Drobne elementy

Podstawową i najbardziej główną część pracy już wykonaliśmy. Zostało się dodać kilka drobnych elementów. Narysuj cieniutkie wąsiki na głowie.

Drobne elementy
Dalej narysuj oczka, jak pokazano na rysunku.

Drobne elementy
Nakreśl równe smużki na brzuszku. Pasiaste ciało – główna osobliwość pszczoły.

Drobne elementy
Pomaluj skrzydełka.

Drobne elementy
One u pszczółki przejrzyste, dlatego żyłki wyraźnie są widoczne.

Drobne elementy

9

Malowanka

Zostało się tylko trochę pobawić się farbami, i rysunek skończony.

Malowanka

10

Kolaż

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

4 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.