Jak krok po kroku narysować słonecznik

Z nazwy kwiatki zrozumiało, że roślina ma coś wspólnego z jaskrawym słońcem. I to nie tylko podobieństwo za oznakami zewnętrznymi – duża okrągła główka, ładne płatki, podobne na promienie słońca, i tradycyjny żółty kolor. Jest jeszcze jedna osobliwość, która pozwala nazywać kwiatek „dziecko słońca”. Słonecznik cały czas śledzi za przemieszczeniem słońca na niebie. Jeśli spostrzegać za nim w różną czas dnia, to można zauważyć, że główka zawsze będzie skierowana w różne strony. „Patrzy słonecznik” cały czas w tą stronę, w której znajduje się słońce.

Na tej lekcji rysowania proponujemy krok po kroku narysować ten świetny kwiatek u siebie na kartce. Możesz zrobić to samodzielnie, albo zaproponować dziecku. Dzieci lubią wspólne rysowanie z rodzicami. To pomaga rozwijać ich twórczą wyobraźnie i myślenie.

Będziesz potrzebować:
1

Linie pomagające

Żeby nie było u nas jakichś trudności podczas rysowania, proponujemy najpierw ustalić środek kartki, i narysować za pomocy linijki dwie równe linie przecinające się. One pomogą nam prawidłowo i proporcjonalnie przedstawić wszystkie elementy rysunku. Rób to akuratnie i mocno nie naciskaj na ołówek. Ponieważ na następnych etapach trzeba będzie linie wycierać. I po nich nie może zostać się śladów.

Linie pomagające

2

Główka

W górnej części poziomej linii narysuj za pomocy cyrkla koło średniego rozmiaru. Będzie to główka kwiatka, która porusza się za słońcem. Linie muszą rozdzielać figurę na pół.

Główka

3

Płatki

Rozmiar płatków o wiele mniejszy od środka. Jest to jeszcze jedną z głównych różnic słonecznika od innych kwiatów. Rysujemy krople podobne figurki – to i jest płatki.

Płatki
Rysujemy płatki po całej średnice koła.

Płatki
Płatki nie muszą być idealnie równymi i jednakowymi. W przyrodzie jak wiadomo, nie ma jednakowych elementów. Dlatego, nie będziemy psuć jej zasady, i stworzymy rysunek bardziej naturalny.

Płatki

4

Łodyga

Podstawowe i najbardziej trudne elementy rysunku już narysowaliśmy. Przyszedł czas usuwać linie pomagające. Akuratnie rób to gumką. Dolną linie poziomą możesz nie wycierać, a wykorzystać dla rysowania łodygi kwiatka. Dodaj taką samą linię prostopadle na odległości kilku milimetrów.

Łodyga

5

Druga warstwa płatków

Płatki słonecznika rosną na główce w kilka warstw. W miejscach połączenia płatków pierwszej warstwy narysuj górne ostre części płatków drugiej warstwy.

Druga warstwa płatków
Zobaczysz jak główka słonecznika przekształca się i staje bardziej objętościową.

Druga warstwa płatków

6

Liście

Po bokom łodygi rozmieściły się duże listki.

Liście
Według kształtu przypominają one płatki, tylko za rozmiarem bardzo się różnią.

Liście
Krawędzi liści słonecznika ostre. Po środku rozdzielone żyłkami, przez które listki ożywiają się korzystnymi substancjami, które otrzymują przez korzenie z ziemi.

Liście
Narysowaliśmy listek z jednej strony. Teraz trzeba powtórzyć te same działania z innej strony łodygi.

Liście
Nie zapomnij dodać takie same drobne żyłki na płatki słonecznika.

Liście

7

Nasienie

Cała część środka kwiatka osłonięta malutkim czarnym nasieniem. Właśnie dla tego, większość ludzi hodują te rośliny u siebie na działkach, żeby jesienią zbierać owoce, smażyć i potem spożywać bardzo korzystne nasiona słonecznika.

Narysuj nasiona na rysunku w wyglądzie różnych za rozmiarem kółek.

Nasienie

8

Malowanka

Żeby skończyć rysunek, zostało się go pomalować. Dla tego, będziesz potrzebować farby, mazaki albo kolorowe ołówki. Pobaw się kolorami, i rysunek będzie skończony.

Malowanka

9

Kolaż

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

7 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.