Jak leczyć wypadanie włosów: medycyna tradycyjna

W ciągu życia, prawie każdy człowiek, a szczególnie kobiety, spotyka się z różnorodnymi problemami z włosami. One mogą stać suche, łamliwe, matowe, stracić kolor, wypadać. Ostatnie wywołuje największą panikę. Ale każda choroba nie pojawia się bez przyczyny. Istnieje mnóstwo czynników, które towarzyszą rozwijaniu się tego problemu. Na pierwszych etapach ilość włosów zmniejsza się nie bardzo. Ale jeśli nie leczyć wypadanie włosów, to nieduży problem może zrobić się chorobą (łysienie). Poprzedzić albo zatrzymać problem na pierwszych etapach o wiele łatwiej, niż potem wyleczyć. Ale nawet na ostatnich etapach choroby nowoczesny świat ma swoje rozwiązania.

Pozbyć się od problemów, powiązanych z wypadaniem włosów można różnymi wariantami. Zazwyczaj ludzie korzystają się metodami tradycyjnymi.

W tym artykule rozpatrzymy wszystkie warianty, które medycyna tradycyjna proponuje ludziom, z problemem wypadania włosów.

1

Do kogo się zwracać

Jak tylko ludzie zauważają, że loczki na głowie stają cienkie, ilość włosków zmniejsza się, oni zaczynają korzystać się różnymi środkami kosmetycznymi, tradycyjnymi. Jeśli po tym stan włosów nie odnawia się, nie wytracaj po prostu czas i pieniądze.

W tym przypadku koniecznie zwróć się do zakładu medycznego, który zajmuje się pytaniami problemów włosów – lekarz – trichologist.

Właśnie on zrobi potrzebne badania, i ustali problem, przyczynę i da rekomendacje w leczeniu. Możliwie twój problem ma o wiele poważniejszą przyczynę, a może to po prostu sezonowe wypadanie włosów. Leczenie zależy od trudności problemu.

Diagnostykę trichologist przeprowadza w kilku etapach.

2

Etapy diagnostyki

 • Konsultacja
 • Badania
 • Trichogramma
 • Analiz całkowity

Jeśli problem włosów nie związany z stanem organizmu, ostatnia metoda diagnostyki może być wyłączona. Ale w trudnych przypadkach pacjenta mogą skierować na dodatkową diagnostykę.

A też dla leczenia włosów często potrzebna jest konsultacja gastroenterologa, ginekologa, neuropathisty.

Po czym zaczyna się kompleks leczenia. Witaminy, tabletki, procedury, masaż, mezoterapia i t.d.

Etapy diagnostyki

 

3

Preparaty

Lekarz może przypisać ci różnorodne preparaty dla wykorzystania zewnętrznego.

 • Odżywcze;
 • Przeciwzapalne;
 • Złuszczające;
 • Przeciwłojotokowe.

Też on może przypisać środki, które rozszerzają naczynia krwionośne, antyandrogeny.

One pomagają odnowić włosy i towarzyszą szybkiemu wzrostu.

Preparaty

4

Specjalny masaż

Masaż włosistej części głowy o wiele ulepsza krążenie krwi i aktywacje gruczoł łojowych, przez co włosy przestają wypadać i zaczynają szybciej rosnąc.

Główna zasada – regularny masaż (nie rzadziej 2 razy w tygodniu).

Przepuszczać procedurę nie wolno, ponieważ nie będzie żadnego efektu.

Wynik osiąga się bardzo szybko. Tym bardziej, ten sposób leczenia nie ma skutków ubocznych, jak podczas przyjęcia medykamentów na przykład. Dlatego, jeśli lekarz poleca leczenie masażem, zgadzaj się i wynik nie zmusi na siebie czekać.

Specjalista wie, gdzie znajdują się pewne kropki, które odpowiadają za wzmocnienie włosków. Ale robić taki masaż można i samodzielnie. Istnieją różne metody przeprowadzania masażu w domu.

Specjalny masaż

5

Mezoterapia

Jest to metoda, podczas które specjalną cienką igłą lekarz wprowadza pewny preparat. Jaki dokładnie, lekarz wybiera samodzielnie. Skład preparatu musi być dobrany indywidualne dla twego problemu, co wywołał wypadanie włosów.

Dla leczenia włosów preparat wprowadza się w skórę głowy na nie dużą głębokość.

Za pomocy tej procedury można odnowić niezbędne witaminy i inne substancje dla wzrostu włosów. Ale odumarłe mieszki włosowe one nie odnawiają.

Mezoterapia nie jest operacją.

Dlatego, żeby zatrzymać wypadanie włosów będziesz potrzebować tylko 5 procedur. Żeby odnowić wzrost, – około 8 seansów. Ale specjalista może wprowadzać korektywy w ilość niezbędnych procedur, odpowiednie do stanu pacjenta. Prezentujemy średnią statystykę.

Zalety:

 • Procedura zajmuje mało czasu.
 • Jeśli przeprowadzasz aktywny sposób życia – jest to świetna możliwość zatrzymać problem za krótką ilość czasu.
 • Mezoterapia nie ma ograniczenia wiekowego.
 • Świetnie kombinuje się z innymi środkami kosmetycznymi. Bez bólowa, ponieważ przed początkiem procedury skóra głowy smaruje się kremem bez bólowym.
 • Utrudnienie po procedurze minimalne.
 • Preparat wprowadzają w skórę głowy za pomocy specjalnego pistoletu albo strzykawki.

Mezoterapia

Wynik będzie widać po zakończeniu całego kursu. Dlatego, nie martw się, jeśli po pierwszej procedurze stan zdrowia nie bardzo zauważalny.

Ta metoda potrzebuje nie dużo czasu dla odnawiania. Ale wynik jest tego warty.

Przeciwwskazania:

 1. Ciąża;
 2. Laktacja;
 3. Cukrzyca;
 4. Onkologia;
 5. Padaczka;
 6. Choroba krwi;
 7. Kamienie;
 8. Słaba odporność;
 9. Grzybek;
 10. Zapalenie;
 11. Infekcja;
 12. Przyjęcie aspiryny.

Mezoterapię, jako metodę leczenia, wykorzystują dla walki z różnymi problemami, na przykład dla powiększenia piersi.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.