Jak narysować biedronkę

Zwykłe dla światu dorosłych rzeczy, w wyobraźni i przedstawieniu dziecka wydają się całkiem po innemu. Kiedy czasem spacerujesz po parku i raptem dziecko widzi na ławeczce biedronkę czerwonego koloru z czarnymi niezwykłymi plamkami – jest to odkryciem dla niego. Chce mu się dotknąć, rozpatrzyć szczegóły. Ważne jest wspierać tą dziecięcą ciekawość i pomóc zobaczyć wszystkie farby światu przyrody. W tym procesie bardzo pomagają wspólne zajęcia rysowaniem. Przecież zawsze z łatwością można opowiedzieć o czymś i pokazać jak to wygląda. Proponujemy dzisiaj zrobić podróż do światu otaczającej przyrody narysować malutką uśmiechniętą biedroneczkę. Myślę, że wasze dziecko będzie zadowolone takim interesującym zadaniem, a my pomożemy wam zrobić ten proce dostępnym i ciekawym. Patrzcie na nasze podpowiedzi krok po kroku i wszystko się uda!

Będziesz potrzebować:
1

Podstawa

Początek jest całkiem łatwy – rysujemy na pół koło. Dla tego, zawsze można skorzystać się podręcznymi przedmiotami okrągłymi, będzie pasować nawet plastikowa filiżanka, którą na pewno twoje dziecko z radością zaproponuje dla tej odpowiedzialnej sprawy.

Podstawa

2

Plecki

Skorupie biedronki robimy prawidłowy kształt.

Plecki

3

Głowa

Teraz przyszedł czas narysować malutką główkę naszej biedronce. Dla tego z lewej strony pewnym ruchem robimy nieduży owal. Mamy nadzieje, że wszystko ci się udało.

Głowa

4

Objętość

Żeby biedronka wyglądała jako prawdziwa i nie wywołała wątpliwości u dziecka, należy nadać jej potrzebną wizualną objętość. Spróbuj płynnym ruchem narysować na dole naszego pół kółka nieduży łuk odpowiadający kształtu. Na rysunku widać jak to lepiej zrobić.

Objętość

5

Wąsiki

Za pomocy tej części ciała biedronka bardzo czujnie orientuje się w przestrzeni i łapie różnorodną informację ze środowiska otaczającego dlatego postaraj się nie zapomnieć o dwóch wąsikach na główce naszego owada które czymś przypominają malutkie anteny.

Wąsiki

6

Oczka, buzia, nos

Uśmiechnięta buzia działa na dzieci zawsze z radością i inspiracją, dlatego wykaż uwagę do tych elementów i pokaż dziecku, jaka wesoła biedronka u was wychodzi.

Oczka, buzia, nos

Nos przedstaw jako malutki okrąg.

Oczka, buzia, nos

7

Brzuszek

Malutkimi kreskami rysujemy smużki na brzuszku biedronki. Całkiem nie trudno i nadaje podobieństwa.

Brzuszek

8

Nóżki

Na tym etapie waszej pracy można przypomnieć razem z dzieckiem, ile nóżek u biedronki i śmiało narysować sześć cienkich łapek.

Nóżki

9

Plamki

Jest to element odróżniający naszego owada, dlatego nie zapomnij w końcu narysować okrągłe plamki na plecach i pomalować ich na czarno. Biedronka jest skończona! Zostało się zaproponować dziecku zamalować plecki czerwonym ołówkiem albo razem zrobić tą procedurę.

Plamki

10

Kolaż

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

2 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.