Jak narysować elegancką dziewczynę w okularach

W poprzednich artykułach już rysowaliśmy maleńką która usnęła na poduszce, też rysowaliśmy malutką dziewczynkę z kwiatami w rękach. Dziewczynka rośnie, i teraz ona już jest dorosłą dziewczyną. Jak ona będzie wyglądała postaramy się pokazać w naszej instrukcji. Nawiasem mówiąc, bardzo interesująco rysować z córką, na przykład, wyobrażając jaką ona będzie w przyszłości.

Przygotuj wszystko co będziesz potrzebować do rysowania, i zaczynaj.

Będziesz potrzebować:
1

Głowa

Na kartce papieru, trochę wyżej od środka, narysuj nieduży owal – głowę dziewczyny.

Głowa

2

Linie pomagające

Na dole od głowy nakreśl nierówną pionową linię, która pomoże prawidłowo narysować tułów. Przeprowadź ugiętą poziomą linię, która będzie oznaczać ramiona.

Linie pomagające

3

Tułów

Teraz wzdłuż pionowej linii rysujemy wyciągnięty owal, zaznaczając tułów. On kończy się mniej więcej na połowie linii. Pod nim dodaj jeszcze jeden „leżący” owal. Pierwszą figurę rozdziel na dwie części, ale górna część musi być malutką.

Tułów

4

Ręce

Z lewej i prawej strony od linii, która zaznacza ramiona, rysujemy dwa nieduże owale. One bardzo wyciągnięte, drugi owal trochę większy.

Ręce

5

Sukienka

Zaczynamy rysować sukienkę. Akuratnie przekształcamy owale w w spódniczkę, która ładnie rozwiewa się na wietrze.

Sukienka

6

Wierzch sukienki

Usuwamy owale, zostawiając tylko spódnicę sukienki. Dalej rysujemy wierzch, zaczynamy od linii ramion. Wierzch i dół sukienki rozdziela się linią.

Wierzch sukienki

7

Elementy rąk

Na tym etapie owale, które się zostały przekształcamy w cieńkie ręki. Prawa ręka musi być podniesiona do góry, lewa – opuszczona. Też poprawiamy ramiona i szyje.

Elementy rąk

8

Nogi

Za pomocy linij pomagających rysujemy nogi. Również, jak i ręce, one są cieńkie i długie. Dziewczyna dba o swojej sylwetce. Jedna noga trochę ugięta w kolanie.

Nogi

9

Stopy i włosy

Kończą się nogi malutkimi stopami.

Dalej zaczynamy rysować włosy, rysując najpierw pół koła. Z lewej strony koło przerywa się, ponieważ włosy rozwiewają się przez wiatr

Stopy i włosy.

 

10

Elementy włosów

Dorysowujemy włosy, kończąc ich ładnymi loczkami. One muszą być trochę podniesione do góry.

Elementy włosów

11

Dłonie

Zaczynamy rysować dłonie dziewczyny. Rysuj ich akuratnie, ponieważ tutaj dużo drobnych elementów. Prawą ręką dziewczyna poprawia fryzurę, lewa znajduje się na talii. Nadaj palcom prawidłowe ugięcia.

Dłonie

12

Twarz

Teraz przyszła kolej narysować dziewczynie twarz. Narysuj ładnie okulary przeciwsłoneczne, cienkie brwi, nos w wyglądzie dwóch kropek i ładne usta.

Twarz

13

Wzorek na sukience

Ostatni element – wzorek na sukni. Narysuj duże i małe kółka albo powyobrażaj z dzieckiem i wymyśl swój własny wzorek.

 Wzorek na sukience

14

Malowanka

Ponieważ dziewczynka jest ubrana w letnie ubranie, pomaluj sukienkę jaskrawymi kolorami. Dodaj ozdoby. Nie zapomnij nałożyć buty nasze pięknotce. Okulary można pomalować w jasny albo ciemny kolor. To samo stosuje się włosów. Jeśli rysujesz z córką, a ona jest blondynką, pomaluj włosy jasnym kolorem. Albo pomaluj sukienkę kolorem, ulubionej sukienki córki. W takim przypadku, dziecko zainteresuje się tym procesem jeszcze bardziej.

Malowanka

15

Kolaż

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

11 Tak Nie 6

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.