Jak narysować gołębia ołówkiem krok po kroku

W końcu długo oczekiwany weekend! Myślicie o tym czym by się zająć ze swoim dzieckiem? Na podwórku już spacerowaliście, na huśtawkach byliście, babcie z dziadkiem odwiedziliście, kreskówki oglądaliście, pizzę jedliście. Co jeszcze wymyślić? A rysować próbowaliście? Nie? To spróbujcie obowiązkowo, mamy nadzieję, że wszystko się spodoba! Rysowanie wspomaga wyrazić siebie, jest to wielokrotnie sprawdzono. I nawet jeżeli nie masz talentu artystycznego, to nie jest powodem nie zaczynać rysować. Pomoże ci ta instrukcja, która jest napisana krok po kroku, którą można wydrukować w wyglądzie kolażu, ułatwi to zadanie. Dzisiaj razem się dowiemy, jak narysować gołębia ołówkiem.

Będziesz potrzebować:
1

Podstawa tułowia

Nie ma konieczności kupować różnorodne i drogie farby. Dla początku można wykorzystać zwykły ołówek. Żeby założyć dobrą podstawę, bierzemy nasze narzędzie i rysujemy kontur tułowia, które za swoim kształtem przypomina wydłużoną i trochę nie równą rakietkę tenisową.

Podstawa tułowia.

2

Rysujemy głowę

Kontynuujemy dalej i dorysowujemy ptaku głowę. Rysujemy nie wielki owal, proporcjonalny tułowiu. Przy pomocy krzywych linij łączymy dwie części ciała.

Rysujemy głowę.

3

Kombinujemy elementy głowy

Ponieważ ptak jest istota żyjącą, też musi się odżywiać, dlatego narysujemy mu dzióbek. Za swoim kształtem trochę przypomina romb, tylko tu jest on rozdzielony kreską. Na nim płynie rysujemy woskówkę.

 Kombinujemy elementy głowy.Też musimy narysować mu ładne oczka i usunąć linię, która rozdzielała tułowie i głowę.

 Kombinujemy elementy głowy.

4

Skrzydła dla lotu

Gdy gołąb leci on malownicze macha skrzydłami, czarując ludzi naokoło. On powiewa w niebie i patrzy gdzie lepiej się zatrzymać, żeby na ziemi zwyciężyć wszystkich swoją pięknością. Dla tego narysujemy skrzydło, które za swoim kształtem przypomina bumerang.

Skrzydła dla lotu.

5

Niezbędne elementy

Żeby nadać ptaku naturalny i czarujący wygląd, dodamy drobne linie jako nawiasy na plecach i skrzydle.

Niezbędne elementy.Podobnymi liniami ozdobimy brzuch i ogon. Na ogonie trzeba zrobić ich trochę więcej.

Niezbędne elementy.

6

Ostatnie akcenty

Dla zakończenia rysunku dodamy dwie łapki z malutkimi pazurkami. I mamy gotowy rysunek!

Ostatnie akcenty.

7

Kolaż, jak krok po kroku rysować gołębia

Zaprezentuj swemu dziecku część inspiracji i miłości, zajmując się z nim twórczością. Instrukcja krok po kroku pomoże ci w tym.

Kolaż, jak krok po kroku rysować gołębiaJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

10 Tak Nie 1

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.