Jak narysować grzyb pieprznik

Za kolorem ten grzyb odpowiada koloru lisa. Zobaczyć taki grzyb można w lesie iglastym albo mieszanym pod listkami, w mchu, albo wśród trawy. Jeśli chcesz zobaczyć tą roślinę w prawdziwym wyglądzie, szukaj ją w porę letnią, lepiej po deszczu. Jeśli nie masz takiej możliwości, ale masz chęć zaprezentować dziecku, jak wygląda pieprznik, proponujemy go narysować. Życzymy twórczego powodzenia!

Będziesz potrzebować:
1

Linie pomagające

Jeśli cały czas śledzisz za aktualizacją naszych artykułów, chyba zauważyliście, że zawsze staramy się maksymalnie uprościć proces rysowania nawet najbardziej trudnych przedmiotów. Dla tego wykorzystujemy linie pomagające, figury pomagające, kreski, które pomagają przedstawić rysunek na pierwszych krokach schematycznie, zatem narysować prawidłowe kontury, którymi rozmieszczenie grzyba na kartce i jego rozmiar.

Mocno nie naciskaj na ołówek, dlatego, że te linie przez kilka kroków trzeba będzie wycierać gumką, i od nich nie musi zostać się śladów.

Linie pomagające

2

Trzon

Trzon pieprznika musi połączyć się z kapeluszem, dlatego zacznij go rysować, nie kończąc część górną. Przedstaw ją w wyglądzie wydłużonego owalu. Rysuj w dolnej części linie skrzyżowane. Mniej więcej na pół musi przecinać jedna z części (dolna) linij dodatkowych.

Trzon

3

Przejście

Jak już mówiliśmy, trzon i kapelusz jest to jedna całość. Dlatego płynnymi ugięciami linij zaznaczamy przejście od trzonu, do górnej części grzybu – kapelusza.

Przejście
Jak tylko zaczniesz udoskonalać niektóre elementy, od razu zetrzyj niepotrzebne linie, żeby nie utrudniać proces zbędnymi elementami. One, zazwyczaj, tylko rozpraszają.

Przejście

4

Wycieramy linie

Linie pomagające już wykonały swoje główne zadanie. Należy ich zetrzeć. Więcej ich nie będziemy potrzebować.

Wycieramy linie

5

Kapelusz

Kapelusz grzyba nieprawidłowego kształtu z falistymi krawędziami.

Kapelusz
Dodaj według kształtu główki grzyba cienką linie falistą.

Kapelusz
Musi wyjść identycznie z instrukcją.

Kapelusz
Po środku powierzchni jest nie duże wycisk, który lekko przedstawić w wyglądzie łuku.

Kapelusz

6

Powierzchnia

Powierzchnia kapelusza gładka, w niektórych miejscach są linie faliste.

Powierzchnia

7

Składki

Na trzonie znajdują się faliste składki.

Składki
Naukowo nazywają się one hymenofor.

Składki

8

Trawa

Żeby rysunek był całkiem skończonym, należy narysować ulubione środowisko dla grzyba. Zazwyczaj, on lubi rosnąć wśród mchu, listków albo trawy. Wybieraj. My przedstawiliśmy trawę.

Trawa

9

Malowanka

Zostało się tylko pomalować rysunek. Możesz to zrobić razem z dzieckiem, samodzielnie albo zaproponować dziecku rysunek jako malowankę. Kolor pieprznika – od jasno-żółtego do pomarańczowo-żółtego.

Malowanka

10

Kolaż

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

2 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.