Jak narysować Kiwaczka ołówkiem dla dziecka

Przypomnijmy razem ulubione dziecięce bajki. Chyba każdy oglądał historię o dwóch przyjaciołach Kiwaczka i krokodyla Geny. Za tyle lat te postaci bajkowe potrafili zasłużyć autorytet wśród widzów, i stanąć symbolami epoki. Gena i Kiwaczek stali przykładem dobroci, szczerości i prawdziwej przyjaźni. Dlaczego by razem z dzieckiem nie narysować jednego z bohaterów, na przykład, Kiwaczka. Nie watro bać się, że rysunek się nie uda, nawet jeśli nie masz umiejętności. Jeszcze nie ma człowieka, u którego by nie wyszedł rysunek, z naszą instrukcją krok po kroku. Poziom trudności – łatwy. Powodzenia!

Będziesz potrzebować:
1

Głowa

Po środku przeprowadź równą linie pionową. Od niej będą wychodzić wszystkie elementy rysunku. Oś musi rozdzielać obrazek na pół. Na górze narysuj duży owal. Zrób go bardziej okrągłego kształtu, bardzo nie wydłużaj. Będzie to głowa Kiwaczka.

Głowa

2

Twarz

Twarz postaci różni się od głowy według koloru. Narysuj w środku dużej figury owal mniejszego rozmiaru. Tym obręczom wzrokowo oddzielisz część twarzy.

Twarz

3

Tułów

Przyłącz do głowy wydłużoną, owalną figurę. Ma ona krople podobny kształt. Oś ma przechodzić po środku tułowia.

Tułów

4

Nóżki

Często mówią, że Kiwaczek jest podobny do zajączka lub niedźwiedzia. Ponieważ ma z nimi pewne podobieństwo. Na przykład nóżki u naszego bohatera takie same jak u niedźwiedzia. Kiwaczek przedstawiony w pozycji na siedząco. Dlatego stopy można lekko przedstawić w wyglądzie niedużych kółek. Wykorzystuj dla tego cyrkiel, żeby linie były równe.

Nóżki

5

Rączki

Górne końcówki takie, jak u zajączka – długie i cienkie.

Na tym etapie należy akuratnie zetrzeć oś gumką, więcej ją nie potrzebujemy.

Rączki

6

Ucha

Główna osobliwość Kiwaczka – duże ucha. Przedstawić ich łatwo. Narysuj dwa wydłużone owalu pionowo na bokach głowy. Rozmieszczone one równolegle. Dzięki im, Kiwaczek otrzymał swój indywidualny wygląd zewnętrzny.

Ucha

7

Obręczy

Uważnie śledź za zmianami na rysunku, żeby nic nie upuścić. Na wszystkich częściach ciała, oprócz górnych końcówkach są obręcze, które wzrokowo oddzielają niektóre obszary ciała za kolorem.

Obręczy

8

Zetrzyj niepotrzebne linie

Zbędne linie zetrzyj gumką. Musi wyjść prawidłowa sylwetka bajkowej postaci.

Zetrzyj niepotrzebne linie

9

Kwiatek

Kiwaczek ma zamiar pójść na urodziny do swego przyjaciela Geny. W jakości prezentu on niesie mu magiczny kwiatek, który spełni jakiekolwiek marzenie. Narysuj roślinę z płatkami w ręce bohatera.

Kwiatek

10

Rysy twarzy

Oczy u Kiwaczka duże, okrągłe. Nos – malutki trójkąt.

Rysy twarzy
On jest dobrą i wesołą postacią. Koniecznie narysuj świetny uśmiech. Rysując źrenice, nie zapomnij zostawić białe kropki niezamalowanymi, żeby wzrokowo przekazać odbicie.

Rysy twarzy

11

Sierść

Ciało Kiwaczka osłonięte sierścią. Postaraj się za pomocy linij kreskowanych przedstawić falistą krótką sierść. Patrz, jak to pokazano na rysunku.

Sierść

12

Kolor

Rysując Kiwaczka ołówkiem, możesz zaproponować dziecku pomalować rysunek. Dlatego, on będzie potrzebować tylko trzy kolory: brązowy, żółty i niebieski.

Kolor

13

Kolaż

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

2 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.