Jak narysować kucyka Fluttershy z bajki Przyjaźń to magia

Miłośnikom dziecięcego serialu animowanego „Przyjaźń to magia” proponujemy interesujące zajęcie. Narysujmy razem jedną postać z bajki. Dzisiaj polecamy narysować kucyka Fluttershy. Fluttershy jest miła, dobra i skromna. Bardzo lubi zwierząt.

Nawet jeśli nie masz umiejętności rysowania, nie warto się martwić. Nasze instrukcje krok po kroku pokażą podstawowe kroki pracy. Poziom trudności rysunku – średni. Powodzenia!

Będziesz potrzebować:
1

Powierzchnia podłogi

Nie patrząc na to, że Fluttershy jest pegazem i ma skrzydła, ale one nie na tyle mocne, jak u innych bohaterów bajki. Ona rzadko ich wykorzystuje, dla tego, żeby latać. Dlatego, przed tym, jak zacząć rysować, należy pomyśleć, gdzie będzie ustawiona nasza postać. Narysuj wyraźną prostą linię na dole kartki. Będzie to równa powierzchnia, na której będzie stała Fluttershy. Lepiej wykorzystaj linijkę.

Powierzchnia podłogi

2

Tułowie

Żeby był ładny rysunek, proponujemy narysować go z kilku figur. W wyniku możemy ich połączyć i otrzymać ładnego kucyka.

Zacznijmy z niedużego wydłużonego owalu. Będzie to tułowie pegaza. Rysuj go wyżej od wcześniej narysowanej linii, lekko nachylonym.

Tułowie

3

Kończyny

Jak i wszystkie malutkie konie, Fluttershy ma 4 długie nóżki. Zacznij rysować z tylnych kończyn.

Kończyny
Zatem, narysuj przednie.

Kończyny

4

Głowa i szyja

Głowa u Fluttershy duża. Ją też można narysować za pomocy wydłużonego owalu. Szyja cienka i krótka. Żeby u was wszystko się udawało, śledź jak z każdym krokiem rysowania rysunek się zmienia.

Głowa i szyja

5

Usuń niepotrzebne linie

U was musi wyjść schematyczna sylwetka bajkowej postaci. Żeby ona bardziej podobna na prawdziwą, usuń wszystkie niepotrzebne linie.

Usuń niepotrzebne linie

6

Kształt noska

Nosek u Fluttershy specyficznego kształtu: cienki, średniej długości. Na rysunku pokazano dokładniej. Powtórz to sano u siebie na kartce.

Kształt noska

7

Włosy

Włosy i kucyka ładne, puszyste i długie. Lekko podkręcone na końcach.

Włosy
Z każdym krokiem nasz rysunek schematyczny przekształca się w ładnego kucyka Fluttershy. Usuń niepotrzebne linie, żeby one nie psuły rysunek.

Włosy

8

Ogon

Ogon u naszej ślicznotki też taki samy ładny, jak i grzywa.

Ogon

9

Skrzydła

Kucyk czasami podnosi się w niebo. Oprócz tego on bardzo boi się wysokości. Kiedy inne pegazy latają w powietrzu, wszystkie dobre sprawy naszej dziewczynki skupione na pomocy i trosce o zwierzętach.

Skrzydła

10

Ostatnie dotknięcia

Płynnymi ugięciami linij, dodaj włosom Fluttershy bardziej naturalny wygląd. Ponieważ ta postać bardzo skromna, proponujemy narysować miłe rysy twarzy. Te emocji można przekazać za pomocy dobrego uśmiechu i zamkniętych oczu. Patrz, jak pokazano na rysunku.

Ostatnie dotknięcia
Nie zapomnij dodać płynną linię na ogonie, taką samą, jak na włosach.

Ostatnie dotknięcia

11

Malowanka

W kolorze rysunek wygląda bardziej ładnym. Fluttershy ma charakterne zabarwienie: jasnożółte ciało, ładne różowe włosy i ogon.

Malowanka

12

Kolaż

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

3 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.