Jak narysować malutkie lwiątko

Dużo dzieci chcą być silne, śmiałe, ładne, być w centrum uwagi. Te jakości często charakteryzują lwa jako króla zwierząt. Dlatego wybierając właśnie lwa jako obiekt dla rysowania z dzieckiem – nigdy się nie pomylisz. Troszkę starań – i u was wyjdzie świetny lew, a dokładnie lwiątko na początek. Więc śmiało przystąp do rysowania. A nasze obrazki krok po kroku pomogą wykonać te zadanie łatwo i bez szczególnego wysiłku.

Będziesz potrzebować:
1

Głowa

Tutaj wszystko łatwo. Rysujemy średniego rozmiaru koło po środku papieru.

Głowa

2

Grzywa

I od razu bardzo akuratnie kreślimy jeszcze jedne koło, około już narysowanego. U was musi wyjść kontury głowy, które w wyniku końcowym przekształcą się w prawidłowy kształt i rysy lwa.

Grzywa

3

Tułów

Tułów naszego malutkiego lwiątka będzie składać się z 3 mocnych łapek. Ponieważ jedna z dalszych łap będzie zasłonięta i niewidoczna – ją rysować nie będziemy.

Tułów

4

Kontury grzywy

Narza grzywka będzie miała kształt słońca, które świeci jaskrawym płomieniem. Jest to osobliwość odróżniająca lwów, dlatego musicie się postarać. Dla tego kreślimy takie linie, jak przedstawiono na obrazku, między wewnętrznym i zewnętrznym kołami.

Kontury grzywy

Dalej wycieramy niepotrzebne krawędzi koła wewnętrznego i otrzymujemy pyszną grzywę naszego zwierzątka.

Kontury grzywy

5

Ogon

Zostało się nie dużo – rysujemy ogon, który u nas bardziej podobny na ładniutki ogonek.

Ogon

6

Nos

Tutaj polecamy na początek rysować w centrum nos lwiątka, który jest podobny na przewrócony trójkąt. A żeby go wyróżnić, można od razu pomalować ołówkiem. Staramy się wszystko zrobić akuratnie, ale zawsze można skorzystać się gumką.

Nos

7

Buzia

Dalej rysujemy buzię. Nic trudnego. Kształt buzi u naszego lwiątka będzie podobna na wędkarski hak. Kreślimy dwie płynne okółki na różnych stronach. Jeśli postarać się – musi wyjść miły uśmiech.

Buzia

8

Oczy

Zostało się nie duże elementów, ale są one bardzo ważne. Dorysuj oczka, żeby nasze lwiątko wyszło miłe i dobre, a twoje dziecko uśmiechnęło się, kiedy zobaczy co narysowaliście.

Oczy
Więc skończyliśmy, mamy nadzieje wasze lwiątko wyszło całkiem nie straszne, a ładne i uśmiechnięte! Teraz dziecko może pomalować go. To nada jaskrawości i niepowtarzalności rysunku. Twórzcie razem i dobry humor będzie gwarantowany!

9

Kolaż

Na rysunku przedstawione od razu wszystkie kroki pracy. Możesz sobie zachować dla wygody i rysować w jakikolwiek czas.

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

5 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.