Jak narysować Maszę z kreskówki „Masza i Niedźwiedź”

Chcesz rozwijać w dziecku twórcze umiejętności? Polecamy zacząć ze wspólnego rysowania. Jest to prosty, ale bardzo skuteczny sposób. Rysowanie jakichkolwiek przedmiotów rozwija wyobraźnię, myślenie i pamięć. Nie masz umiejętności w rysowaniu? To nie jest problemem? Specjalnie dla was przygotowaliśmy instrukcje z obrazkami i opisem średniego poziomu trudności. Wy musicie jedynie wziąć ołówek i powtarzać etapy rysunku u siebie na kartce.

Możesz rysować razem z dzieckiem, ale jakąś znaną dla niego postać, na przykład z bajki albo kreskówki.

Na przykład, proponujemy narysować główną bohaterkę wszystkim znanej kreskówki „Masza i Niedźwiedź”. Jest to wesoła, szybka i towarzyska dziewczynka, która podoba się dzieciom, szczególnie dziewczynkom. Często one próbują powtarzać za nią. Dlatego, proponując dziecku narysować Maszę, na pewno się nie pomylisz. Więc, zaczynaj!

Będziesz potrzebować:
1

Kształt ciała

Żeby rysunek wyglądał proporcjonalnie, proponujemy trochę ułatwić zadanie i pierwsze kroki narysować schematycznie. Po tym łączymy elementy i otrzymamy ładny rysunek. Na pierwszych krokach mocno nie naciskaj na ołówek, żeby potem nie pojawiało się trudności usuwać zbędne linie.

Najpierw, nakreśl pośrodku kartki trochę nachyloną oś. Ona odzwierciadla pozycję postaci. Maszę będziemy rysować trochę obróconą. Dodaj na dole do osi linię poziomą, żeby zaznaczyć miejsce, na którym będzie dziewczynka.

Zatem, za pomocy figur geometrycznych narysuj podstawowe części ciała: głowa – duży owal, tułowie – trapez, nóżki – dwa malutkich owale na dole. Linia osi równomiernie rozdziela figury na pół.

Kształt ciała

2

Usuwamy oś

Oś wykonała swoje główne znaczenie, już ją nie potrzebujemy. Akuratnie usuń ją gumką.

Usuwamy oś

3

Głowa

Dziewczynka ma dużą głowę, owalnego kształtu. Żeby nasz rysunek nie odróżniał się od oryginału, postaraj się narysować głowę tak, jak pokazano na rysunku. Po tym, usuń linie, które zostały się od pierwszego owalu.

 

Głowa

4

Rękawy

Ulubione ubranie Maszy – sarafan i koszulka z długimi rękawami. Narysuj rękawy, tak jak pokazuje instrukcja.

Rękawy

5

Rączki i nóżki

Żeby wyszedł prawidłowy kształt sylwetki, zostało się dorysować dłonie z cienkimi palcami i ulubione buty.

Rączki i nóżki

6

Chustka

Masza, jako tradycyjna rosyjska dziewczynka, zawsze nosi chustkę na głowie.

Chustka
Zawiąż ją na ładny węzełek.

Chustka

7

Rysy twarzy

U bohaterki bajki duże, okrągłe oczy. Będzie ci łatwiej narysować trzy koła różnych rozmiarów, umieszczając jeden w drugim. Malutką figurę pomaluj czarnym kolorem. Żeby źrenica przekazywała odzwierciedlenie oczu, zostaw malutką plamkę niepomalowaną. Płynnym ugięcie linii, narysuj kontur nosa.

Rysy twarzy
Dodaj dwie cienkie brwi. Nie zapomnij narysować uśmiech.

Rysy twarzy

8

Włosy

Włosy u Maszy zawsze akuratnie zebrane. Spod chustki widoczna jedynie grzywka.

Włosy

9

Grzyb

Masza rzadko siedzi na miejscu, ona cały czas gdzieś podróżuje. Tego razu ona poszła do lasu po grzyby. Narysuj w ręce grzyb, który ona znalazła w lesie. Ale Masza nie zna się na grzybach. Możliwe, ona znalazła trującego grzyba. W takich sytuacjach, na pomóc dziewczynce zawsze przychodzi jej kolega, niedźwiedź. On wyrósł w lesie, dlatego dobrze zna się na roślinach. Niedźwiedź wytłumaczy Masze, jakie grzyby zbiegać można, a jakie nie.

Grzyb

10

Malowanka

Rysunek ołówkiem można wykorzystać jako malowankę. Zaproponuj dziecku pobawić się kolorami. Pomaluj Maszę razem z dzieckiem. Obrazek w kolorze wygląda o wiele ciekawiej.

Malowanka

11

Kolaż

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

8 Tak Nie 1

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.