Jak narysować pingwina

Twoje dziecko uważnie obserwuje ”Pingwinów z Madagaskaru’’. Są one najbardziej miłe i śmieszne stworzenia na planecie. Rozdziel fascynację dziecka, proponując mu narysować ulubionego Skippera, Rico lub Kowalski. Jest to wcale nie trudno! Weź ołówek, papier, gumkę, przypomnij figury geometryczne, prosimy o cierpliwość i wykonanie naszej instrukcji krok po kroku. Twemu dziecku się spodoba. Więc zaczniemy!

Będziesz potrzebować:
1

Dolna część tułowia

Wyznacz się z rozmiarem zwierza: mały pingwinek czy dorosły pingwin, będzie on jeden czy cała drużyna. Od tego zależy, w jaki sposób będziemy rozmieszczać rysunek na kartce. Myślowo rozdzielamy papier poziomo na pół. W dolnej części rysujemy koło. Nie warto go robić bardzo malutkim, ponieważ inne elementy będziemy zmuszone rysować drobnymi. Żeby uprościć zadanie możecie przebić jakikolwiek przedmiot okrągłego kształtu, potrzebnego rozmiaru. Nie mniej ważnym jest to, że podczas malowania bardzo nie przyciskaj ołówek do papieru. To pomoże wytrzeć nie potrzebne linię na końcu i wyregulować rysunek. Dolna część tułowia.

2

Głowa

Na górze dorysowujemy jeszcze jedne koło mniejszego rozmiaru, tak żeby był efekt nakładania jednej figury na drugą. Musisz uważać na to, żeby górne koło było nie za małe, wtedy nasz przyszły pingwin będzie miał głowę proporcjonalną do ciała.Głowa.

3

Głowa i tułów

Wewnętrzne pół owalne linię, które przecinają się wycieramy gumką. W wyniku otrzymujemy głowę pingwina, która płynnie przechodzi w wielki tułów zwierzątka. Na tym etapie nasz rysunek ma być podobny do matrioszki.

Głowa i tułów.

4

Silnik przesuwania się pingwinów – skrzydła

Z obu stron tułowia rysujemy owalne skrzydła pingwina. Skrzydełka mają być wydłużone, malutkie, bardziej węższe na końcach.

Silnik przesuwania się pingwinów – skrzydła.

5

Łapki

Pingwiny – ptaki nie latające. Dlatego nasz wytwór nie może śmigać w powietrzu. Postawmy go na ziemie i dorysujemy łapki. Podobne one do kaczych.

Łapki.

6

Ubieramy pingwina

Możemy owinąć naszego pingwina szalikiem, żeby nie zmarzł w zimnej Antarktydzie.

Ubieramy pingwina.

7

Pingwin jest ubrany

Nie potrzebne linię, które przecinają nasz szalik, akuratnie zetrzyj gumką. Pingwin jest ubrany za ostatnim trendem mody i nie zmarznie nawet podczas silnych mrozów.

Pingwin jest ubrany.

8

Część głowy

Zostało się nam nie dużo! Starajmy się! Część głowy pingwina na której będą rozmieszczone oczy, różni się za kolorem. Dlatego wyróżniamy ją owalnymi liniami. Wygląda to jak górna część serduszka. Można ułatwić zadanie rysując serduszko całkiem, ale potem zetrzeć niepotrzebne linię.

Część głowy.

9

Brzuch

Brzuszek w pingwina wydłużony, białego koloru. Rysujemy owal, ale uważamy na to, żeby szalik był na górze.

Brzuch.

10

Dziób

Sympatyczny malutki dzióbek. Narysować go możemy łącząc razem dwa trójkąty.

Dziób.

11

Oczy

Na koniec – oczka. U pingwinów one duże i okrągłe. Sprzyja to dobremu wzroku pod wodą. Wycieramy zbędne linię i wyregulujemy rysunek całkiem.

Oczy.

12

Kolaż, jak po etapowo rysować pingwina

Kolaż, jak krok po kroku rysować gołębia

Teraz pingwiny mieszkają nie tylko w Antarktydzie, zoo i kreskówkach dla dzieci, ale też u was w domu. Jeśli wydrukować kolaż instrukcji krok po kroku, twoje dziecko potrafi samodzielnie narysować pingwina ołówkiem.



Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

3 Tak Nie 2

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.