Jak narysować psa pudla

Dzisiaj proponujemy razem z nami przedstawić ładnego pudla. Dlatego, przygotowaliśmy instrukcje krok po kroku z obrazkami i opisem, która uprości proces rysowania, i zrobi z niego interesujące spędzanie czasu.

Będziesz potrzebować:
1

Tułów

Już mamy pewną tradycje, pierwsze kroki rysowania wykonują się schematycznie, zatem przekształcamy te elementy w określone elementy prawidłowego kształtu. Polecamy zaznaczyć rozmieszczenie rysunku i jego rozmiar za pomocy linij skrzyżowanych. Narysuj dwie proste po środku kartki. Mocno nie naciskaj na ołówek, żeby potem nie zostało się śladów, kiedy zetrzesz linie.

Przedstaw wydłużony owal w taki sposób, żeby linie przecinające się dzieliły go na 4 równe części.

Tułów

2

Kształt tułowia

Równymi konturami nadaj bardziej falisty wygląd, krok po kroku przekazując prawidłowy kształt tułowia.

Kształt tułowia

3

Tylne końcówki

Z jednej strony owalu płynnie kreślimy tylną końcówkę pudla. Nogi u psa tej rasy długie. Struktura ciała psa jest taka, że tylne końcówki są rozmieszczone lekko pod kątem.

Tylne końcówki

4

Przednie końcówki

Przednie końcówki cieńsze niż tylne i rozmieszczają się równie.

Przednie końcówki

5

Łapki

Nie zapomnij narysować łapy pudlu, żeby on z łatwością mógł przemieszczać się.

Łapki

6

Ugięcie tułowia

Rasa tych dekoratywnych zwierząt charakteryzuje się długą i bardzo puszystą sierścią. Są specjalne salony dla pudlów, w których im ścinają sierść. Zazwyczaj sierść zostawiają na głowie, na piersi, łapach i ogonie. W tych miejscach, gdzie sierść ścinają, wyraźnie widać kontury ugięcia ciała. Szczególnie to się odnosi dolnej części tułowia. Wzrokowo przekazać ją na rysunku można niedużym ugięciem linii.

Ugięcie tułowia

7

Głowa

Narysuj długą i cienką szyję. Zatem dodaj nieduży owal – będzie to głowa pudla.

Głowa

8

Mordeczka

Mordeczka ma wydłużony kształt, trochę ostrą. Żeby przekazać ją ołówkiem na rysunku, wystarczy zetrze górną część owalu-głowy i od zakończenia przeprowadzić niedługą linię wewnątrz figury.

Mordeczka

9

Sierść

W poprzednich krokach już przypominaliśmy o tym, że sierść pudla długa i puszysta. To pozwala robić zwierzątkom atrakcyjne fryzury. Narysuj na głowie fryzurę owalnego kształtu. Uważnie śledź za instrukcją.

Sierść
Za pomocy cyrkla przedstaw duże koło na przedniej części tułowia. I malutkie koło na końcówce ogona, który skierowany do góry.

Sierść
Dodaj malutkie kółko sierści na nadgarstku.

Sierść

10

Drobne elementy

Rysunek jest skończony. Przyszedł czas pozbyć się od niepotrzebnych elementów. Wycieramy niepotrzebne linie. Zostało się przedstawić tylko niektóre drobne elementy: nos, oczka, usta.

Drobne elementy

11

Kontury

Zostało się porównać swój rysunek z instrukcją krok po kroku, poprawić to co nie wyszło, zetrzeć niepotrzebne elementy i nakreślić wyraźne kontury.

Kontury

12

Kolaż

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

5 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.