Jak narysować SpongeBob z kreskówki

Twoje dziecko jest podekscytowane od kreskówki ‘’SpongeBob Kanciastoporty’’? masz świetną możliwość pocieszyć go i razem z nim narysować głównego bohatera tej kreskówki. Za pomocy zwykłej instrukcji krok po kroku – będzie to zrobić o wiele łatwiej. Nawet jeśli nie masz umiejętności twórczych, nie martw się! Specjaliści stworzyli świetne szkice, rysując z których można stworzyć świetny obraz ulubionego bohatera. Przygotuj kartkę papieru, ołówek i linijkę można przystąpić do pracy.

Będziesz potrzebować:
1

Kontur

Podstawą tułowia SpongeBob jest trapez. Dla rysowania trapezu można wykorzystać linijkę, ale dla płynności wszystkich linij należy rysować akuratnie odręcznie. Żeby przekazać całkiem obraz bohatera, rysujemy dwa trapezy, które są odbiciem przedniej i bocznej strony.

Kontur

2

Spodnie

Przyszedł czas narysować kontur ‘’kwadratowych spodni’’. Weź do uwagi, że nóżki tego bohatera cieniutkie, i dlatego rozmiar spodni ma być nie duży.

Spodnie

3

Nogi i buty

Nóżki SpongeBob – jest to równoległe proste. Nie zapomnij założyć bohaterowi buty. Obuwie ma być nie bardzo duże i akuratne.

Nogi i buty

4

Tułów

Dla tego, żeby przedstawić spodnie i koszulkę, należy rozdzielić tułów na trzy części. Spodnie oddzielamy prostą linią, a koszulkę falistą.

Tułów

5

Kształt

Górne kontury tułowia postaci robimy faliste.

Kształt

6

Ręce

Dlatego, żeby przekazać charakter rysunku, robimy akcent na prawej rączce, rysując niezwykły gest. Nie zapominamy i rękawach koszuli, które muszą odpowiadać rozmiaru dłoni.

Ręce

7

Oczy

Podstawą dla oczu będą dwa koła. One muszą łączyć się między sobą, żeby przekazać charakter bohatera i rysunku w całości.

Oczy

8

Nos

Należy jeszcze dorysować oczka! Dla tego, akuratnie kreślimy równe źrenice i malujemy ich na czarno. Lekkimi ruchami ręki rysujemy nos, który musi mieć wydłużony kształt.

Nos

9

Usta

Ta część twarzy postaci włącza rysowanie języka, zębów i ust. Dobry i wesoły uśmiech bohatera – jest to to, co podoba się malutkim widzom. Postaraj się przekazać to na rysunku. Rozmiar buzi musi odpowiadać rozmiaru oczu. Na tym etapie można dorysować skarpetki, i pomalować buty Boba.

Usta

10

Rzęsy i krawatka

Dlatego, żeby wyróżnić oczka dorysowujemy po trzy rzęsy na każdym oczku. Krawat postaci – konieczny akcesorium! Koniecznie postaraj się zrobić go ładnym.

Rzęsy i krawatka

11

Ostatnie dotknięcia

Na ostatnim etapie dorysowujemy kółka na całym tułowiu Gąbki, a też robimy linię kreskowaną na spodniach, dla ozdoby.

Ostatnie dotknięcia

12

Kolaż

Dzięki temu kolażu, potrafisz razem ze swoim dzieckiem zająć się rysowaniem ulubionego bohatera z kreskówki w jakimkolwiek czasie. Dla większego komfortu można go wydrukować.

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

9 Tak Nie 1

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.