Jak narysować średniowiecznego rycerza z włócznią

Wydaje się, że dziecka oprócz gier komputerowych i telewizora więcej nic nie interesuje? Zaproponuj mu porysować razem. Dzieci lubią wspólne zajęcia z rodzicami. Szczególnie, jeśli pomysł rysunku jest ciekawy. Żeby zainteresować chłopczyka, wymyśl rysunek „męskiej” tematyki. Na przykład, narysujcie średniowiecznego rycerza, który chce walczyć. Niech dziecko podpowie ci, jakie elementy zbroi muszą być u rycerza. Jest to zrobić lekko z naszymi instrukcjami krok po kroku łatwego poziomu trudności. Powodzenia!

Będziesz potrzebować:
1

Tułowie

Najpierw, za pomocy linijki nakreśl pionową oś pośrodku kartki. Ona będzie zaznaczać miejsce rozmieszczenie figury na papierze i będzie służyć jako pomagająca podstawa rysunku. Pośrodku osi narysuj tułowie rycerza, w wyglądzie trójkątnej figury z okrągłymi kątami.

Tułowie

2

Głowa

Wyżej od tułowia narysuj średni przedłużony owal. Jest to głowa bohatera. Między tułowiem i głową musi zostać się trochę wolnego miejsca dla szyi.

Głowa

3

Nogi

Nogi narysuj w wyglądzie dwóch cienkich elementów jak na rysunku. Buty u rycerza duże. Żeby ich narysować, narysuj dwa duże pół owale. Zrobione one z żelaza. Bardzo ciężkie, ale chronią nogi podczas walki.

Nogi

 

4

Tarcza

Średniowieczny rycerz zawsze trzyma tarczę w ręce. Ona ma funkcję obronną. Wojownik zasłania się tarczą od zbroi. Zazwyczaj, tarcza ma pięciokątny kształt.

Tarcza

5

Pancerz

Głównym obronnym elementem rycerza uważa się pancerz. Metaliczne ubranie. Pierwsze kroki rysunku, zawsze są narysowane schematycznie. To ułatwia proces rysowania. Kiedy pojawia się prawidłowy rysunek, zbędne linie usuwają się gumką. Nie zapominaj usuwać niepotrzebne linie.

Pancerz

Zrób wyraźne kontury pancerza. Musi wyjść, jak pokazano niżej na rysunku.

Pancerz

6

Włócznia

U naszego rycerza jest duża włócznia, z siekierą na końcu. Narysuj najpierw schematycznie, cienkimi liniami.

Włócznia
Zatem zrób wyraźne kontury.

Włócznia

7

Ostatnie dotknięcia

Narysuj symbolikę na wewnętrznej części tarczy. Też, dodaj do nakrycia głowy pióra. Takie pióra nosili jedynie rycerzy Legionu Honorowego. Zrób wyraźne kontury i rysunek skończony!

Ostatnie dotknięcia

8

Kolaż

 KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

41 Tak Nie 3

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.