Jak narysować strusia ołówkiem

Twoje dziecko dzisiaj już zrobiło wszystko i nic go nie cieszy. Co robić? Weź papier i ołówki i spróbuj narysować coś niezwykłego, chociaż by sympatycznego strusia. I nie ma problemu w tym, że całkiem nie umiesz rysować, nie martw się – masz instrukcje krok po kroku, z którą bez trudności zrobisz wszystko łatwo i prosto, a głównie – wszystko się uda.

Będziesz potrzebować:
1

Tułów

Tułów – jest to pierwsze co należy narysować, jego główna część, podstawa, od której zależy, jakich rozmiarów będzie nasz struś. Nawiasem mówiąc, można wybrać papier większego rozmiaru, na przykład, A3 i narysować razem kilka ptaków. Zaczynamy: rysujemy kółko, potrzebnego rozmiaru nie zapominamy, że nie wszystko się udaje za pierwszym razem i dla korekty jest gumka.

Tułów

2

Szyja i głowa

Tutaj można pójść dwoma szlakami:

1) Zacząć rysować szyję, jak na rysunku (rys 2/10), która wychodzi z tułowia i trochę się zwęża do góry. Chociaż raczej dziecku będzie trudny taki sposób.

Szyja i głowa
2) Prościej narysować na pewnej odległości oddzielne kółko mniejszego rozmiaru, które będzie wykonywać funkcje głowy, a potem połączyć te dwa kółka, i otrzymać w taki sposób szyję. Zawsze można poprawić to co nie wyszło (rys 3/10).

Szyja i głowa

3

Ogon

Teraz narysujemy ogon. Przypomnijmy, jak wygląda prawdziwy struś: ogon musi przypominać jego duże pióra. Potem nie zapominamy wytrzeć linie między ogonem i tułowiem.

Ogon

4

Łapy

Tutaj, głównie żeby łapki były poprawnej proporcji, żeby nie wyszły bardzo grube i bardzo cienkie w odnoszenie do tułowia.

Łapy

5

Dziób i pazurki

Podstawę już mamy, zostało się dorysować elementy. Przed chwilą rysowaliśmy łapki, zostało się dorysować pazurki, ale to należy robić akuratnie, żeby nie wyszły bardzo duże. Dalej – dziób, wyciągnięty i około głowy trochę szersze. Potem nie zapomnij zetrzeć linię między głową i dzióbem, dorysować pół koło, zaznaczając miejsce gdzie zaczyna się dziób.

Dziób i pazurki

6

Skrzydło

Tułów bez skrzydła wygląda pustym i nie naturalnym. Rysujemy skrzydło: zacznijmy z pół koła, tak będzie prościej, a dalej dorysowujemy niezbędne i wycieramy zbędne linie.

Skrzydło

7

Oko

Zaczynając rysować oko – zacznij z górnej linii, ona nie będzie podstawą, akuratnie narysuj trzy, nie duże, górne strzałki, które posłużą rzęsami naszemu strusiu. I już wtedy zaczynaj rysować dolne pół koło, pomaluj, zostawiając biały obszar.

Oko
Uważnie śledź za instrukcją.

Oko

8

‘’Grzywka’’

Sprawa przybliża się do zakończenia. U nas został się ostatni element – grzywka. Lekkimi ruchami na tylnej części głowy ptaka rysujemy grzywkę. Nasz struś jest skończony, zostało się nie dużo – usunąć niepotrzebne i poprawić nieudane elementy. Spróbuj, rozwijaj dziecko i wszystko ci się uda.

‘’Grzywka’’

9

Kolaż

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

4 Tak Nie 2

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.