Jak narysować zegar ścienny

Zegar jest potrzebny, żeby nikt nigdzie się nie spóźniał. One są wszędzie: w szkole, w parku, na ulice. Różnych rozmiarów i kształtu. Na rękę, na ścianę, elektryczne.

Proponujemy narysować właśnie zegarek ścienny. Robić to bardzo łatwo, możesz rysować razem z dzieckiem. Jemu się spodoba.

Będziesz potrzebować:
1

Podstawa

Najpierw na kartce papieru narysuj duże nierówne koło. Figurę narysuj za pomocy cyrkla, żeby ona była równa.

Podstawa

2

Wewnętrzna część

Rysujemy jeszcze jedno koło w środku. On musi znajdować się na niedużej odległości od pierwszej figury.

Wewnętrzna część

3

Obramienie

Na obręcze zegara rysunków nie ma, ale są mnóstwo linij. Dlatego między kołami narysuj jeszcze jedną figurę, która znajduje się bliżej do wewnętrznego koła.

Obramienie
Jeszcze jedno koło, prawie niezauważalne, rysujemy około pierwszej figury.

Obramienie
Ostatnie koło narysuj wewnątrz. Tam będzie znajdować się tarcza.

Obramienie

4

Centrum

Zegar umieszczamy w kwadrat. Narysuj go za pomocy linijki. Żeby prawidłowo zaznaczyć centrum zegarka, należy dowiedzieć się, gdzie centrum każdej strony kwadrata. Od nich przeprowadź proste linie. Na ich przecięciu i będzie centrum.

Centrum

5

Podstawowe oznaczenia

Za pomocy takich linij, które pomogły zaznaczyć centrum, możesz postawić podstawowe tymczasowe oznaczenia: dwanaście, trzy, sześć i dziewięć godzin.

Podstawowe oznaczenia

6

Pozostałe oznaczenia

Między podstawowymi oznaczeniami postaw na jednakowej odległości pozostałe kreski, które zaznaczają czas. Na tym etapie usuwamy kwadrat.

Pozostałe oznaczenia
Każdy z zaznaczeń kończy się okrągłymi krawędziami.

Pozostałe oznaczenia

7

Strzałka minutowa

Od centrum nakreśl długą strzałkę minutową. Ona może wskazywać na jakikolwiek czas, który wybierzesz. Nie ma dokładnej zasady.

Strzałka minutowa

8

Strzałka godzinowa

Strzałka, która pokazuje czas, o wiele krótsza. Korzystaj się linijką, żeby strzałki były równe. Ale możesz powyobrażać i dać na rysunku miejsce dla twórczości. Chyba nie raz widziałeś, że strzałki na zegarku rysują się w wyglądzie różnych przedmiotów i figur. Na przykład, strzałka na zegarku kuchennym w wyglądzie widelca. Do pokoju dziecięcego w wyglądzie ołówka i t.d.

Strzałka godzinowa

9

Malowanka

Zegar narysowany, zostało się go pomalować. Możesz wykorzystać te kolory, które widzisz na rysunku. Bardziej interesujący wariant – pobawić się z farbami, i pomalować w inny sposób.

Malowanka

10

Kolaż kroków rysowania zegara

Kolaż kroków rysowania zegaraJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

1 Tak Nie 1

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.