Jak nauczyć rozmawiać papużkę falistą

Pytania na temat, jak nauczyć rozmawiać papugę, powstaje praktycznie od razu po kupowaniu papugi. Natychmiast powiemy, te zajęcie prawdopodobnie zabierze dużo twojej uwagi i wysiłku. Dlatego, ten kto chce się dowiedzieć jak nauczyć rozmawiać papugę za 5 minut, będzie rozczarowany.

1

Nie śpiesz

Nie warto siadać naprzeciwko klatki na drugi dzień, po kupnie papugi. Oczywiście, chce się szybko nauczyć papugę rozmawiać. Przecież nie dawno otrzymał budynek. Dlatego wszystkie siły organizmu skierowane na adaptacje do nowego miejsca przebywania. Nawet ze wszystkim wysiłkiem gospodarza osiągnąć jakichkolwiek rezultatów w pierwsze 4 tygodni po kupnie papugi nie może być możliwym.

Jak można częściej kontaktuj z nim, przynoś poczęstunek, baw się z nim. Ale nie bez przesady, szczególnie jeśli papuga nie chce. Daj mu czas przyzwyczaić się do ciebie, twego głosu.
2

Oswajaj

Przed tym, jak nauczyć rozmawiać papużkę, oswój go do rąk. Ale nie trzeba chwytać go. Zacznij z małego: z rozmów spokojnym głosem z ptakiem, jego codziennych lotów w domu. Na początkowych etapach ptak będzie się bać, nie ufać. Kiedy ptak zrozumie, że gospodarz nie bezpieki dla życia nie przedstawia, można uczyć go rozmawiać.

Ornitolodzy stwierdzają, że zaczynać uczuć papużkę falistą rozmawiać można wcześniej, niż ich większych braci. Ponieważ te ptaki bardziej łatwowierne, niż Corella. Nauczyć papugę rozmawiać nie łatwo, w sumie jak zdobyć zaufanie.
Oswajaj

3

Bądź szczery

Żeby ptak, zaczął rozmawiać, zainteresowany w tym ‘’nauczyciel’’. Dlatego przystąpić do kursu zajęć ‘’Jak nauczyć papugę rozmawiać’’ można tylko wtedy, gdy jeśli masz dobry humor. Zwierzęta bardzo wrażliwie reagują na stan emocyjny człowieka. Jeśli gospodarz jest zmęczony po prace, żadnych skutków nie ze zajęć nie będzie. Też nie warto cały czas powtarzać ten sam wyraz, sensu nie będzie.

Do każdego słowa, które chcesz nauczyć papugę rozmawiać, dodawaj emocje: podziw, radość, zachwyt. Na przykład: ‘’Co to jest?’’, ‘’Cześć!’’, ‘’Spać!’’. Ptaku będzie o wiele ciekawiej.
4

Komunikacja na żywo

Chodzi tu o nauce żyjącym, a nie mechanicznym ‘’nośnikiem języka’’, jeśli można tak powiedzieć. Zdarza się, że niektóre osoby zostawiają włączone nagranie ze swoim głosem, idąc do pracy. I narzekają, kiedy próby nauczyć rozmawiać papugę za 1 dzień nie się nie udaje. Dla pedagogicznego niepowodzenia są dużo powodów:

  • Po pierwsze, papuga skutecznie uczy się nowych słówek, jeśli ich powtarza człowiek. Swoją role, wykonuje bezpośredni kontakt.
  • Po drugie, wyraz ma odpowiadać sytuacji. Mów ‘’Cześć!’’, każdego razu, kiedy wchodzisz do pokoju, gdzie znajduje się ptak. Albo ‘’Dobranoc’’, gdy zgaszasz światło.
  • Po trzecie, jeśli rozmowa nagrana i brzmi cały czas bez przerw długi czas, ptak traci interes do słówek.

A jeszcze pamiętaj o tym, że w procesie nauki papugi rozmowy, ptak nie potrafi długo się koncentrować. Jeśli widzisz, że ptak usuwa od ciebie oczy, zainteresował się swoim piórem albo czymkolwiek innym, możesz przerywać lekcje. Mało prawdopodobnie, że papuga coś się zapamięta, ale przemocą utrzymywać jego uwagę do wymówionych słówek.Komunikacja na żywo

5

Wyeliminuj hałas i obce dźwięki

Wcześniej doświadczeni hodowcy ptaków nalegali na tym, że koniecznie należy klatkę ptaka pokrywać kocem, żeby szybko nauczyć ptaka rozmawiać. Na prawdę, ten sposób jest skuteczny. Z innej strony zapamiętywanie będzie jedynie mechaniczne, a nie sytuacyjne. I oczekiwać potrzebnych wyrazów w pewny moment nie warto.

Całkiem dopuszcza się nauka w pokoju, gdzie nie głośno gra muzyka. A okna lepiej, jednak zamknąć. Dlatego, że wtedy papuga będzie zajęty innymi ptakami za oknem.

Graj głosem, dodawaj różnorodne intonacje. Lepiej, jeśli uczyć papugę rozmawiać będzie dziecko albo kobieta. Ptaki lżej imitują głosy z wysokim tembrem.
6

Płeć i rozmiar nie ma znaczenia

Kimś był sformowany stereotyp, że prościej nauczyć rozmawiać papugę Corellę, niż zwykłej papużki falistej. A jeszcze oddają preferencje samcom. Argumentując to tym, że nauczyć rozmawiać papugę dziewczynkę niemożliwie.

Nie można stwierdzać tego z pewnością 100%. Ilość, a też jakość zapamiętanej informacji zależy nie od płci albo rodzaju ptaka, a od jego możliwości. Są papużki faliste, które mogą powtórzyć 200 słówek w zależności od sytuacji.

Wnioski

Wnioski

W każdej sprawie ważnym jest staranie i wytrwałość. Musi to być u gospodarza, również i u ptaków. W końcu uczenie papugi mówienia nie jest kwestią zasadniczą. Lepiej zapewnić mu odpowiednią opiekę.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

5 Tak Nie 1

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.