Ping pong, albo tenis stołowy – znana nie trudna gra, która jest dostępna dla wszystkich. Założycielką ping-pinga była Anglia. Pierwszy raz w niego zagrali w XIX wieku. Z czasem dużą popularnością tenis stołowy zaczął korzystać się w Chinach. Jeszcze jedną nazwę grze dał John Dzhakvesu – ‘’ping pong’’. Tłumaczy się to następująco:
- ping – jest to dzwon, który słyszymy po uderzeniu piłeczki w rakietkę,
- pong – to to, co słychać podczas uderzenia piłeczki w stół.
Dzięki tenisu stołowym można szybko pozbyć się od nadwagi. Do cech pozytywnych można odnieść dostępny sprzęt, malutkie pomieszczenie, i to że grać w ping ponga może grać dziecko, również jak osoba w podeszłym wieku.
Dlatego, żeby nauczyć się gra według zasadom, należy udzielać praktyce nie mniej 2 zajęć w tygodniu.
Należy pojąć, jak to pracuje
Weź piłkę i połóż na rakietkę.
Na początku nabij piłkę o stół, a potem z dołu do góry. Czym więcej będzie uderzeń, tym lepiej dla ciebie.
Po tym jak skończysz nabijać piłkę, stojąc w miejscu, spróbuj robić to samo, ale poruszając się po pokoju. Też możesz spróbować nabijać piłką o ścianę z każdym razem podchodzić co raz bliżej do ściany.
Przemieszczenie
Jeśli nauczysz się prawidłowo poruszać się – przybliży to ciebie do skutecznej gry. Twój oponent zawsze będzie starać się odbijać piłkę w przeciwną stronę od ciebie. A jeśli będzie stać bez żadnych ruchów w jednym miejscu, fizycznie nie zdążysz odbić piłkę.
Na przykład, jeśli schylisz się trochę do przodu i ugniesz nogi w kolanach, potrafisz szybciej zorientować się i przyjąć uderzenie. Kiedy oponent przyzwyczai się do takiej twojej pozycji, to można ją zmienić. W tym przypadku, czas od czasu przestąp z nogi na nogę, da ci to możliwość szybciej okazać się w tej lub tamtej części stołu.
Postaw przed sobą zadania
Ona oznacza, żeby uderzenie było bardziej gwałtownym i mocnym. Dlatego należy mocno uderzyć w piłkę z góry. Idealne wykonanie będzie przeszkadzać twemu przeciwniku przyjąć piłkę i odbić ją.
Istniej też mnóstwo innych technik w ping pongu: trójkąt, przekątne uderzenia, ósemka i t. d. Dla tego, żeby ich oswoić opracowuj jedne uderzenie w ciągu całego zajęcia.
Nie zapominaj o zasadach
- Ustal kto zacznie grę.
Pierwszą zagrywkę musisz przeprowadzić w taki sposób: piłka musi dotykać obu stron – na początku twojej, potem kiedy przeleciał przez siatkę, przeciwnika. Wtedy, gdy piłka uderzyła się w twoją część stołu i nie przeleciał na stronę przeciwnika, rachunek będzie 1:0, nie w twoją korzyść.
Każdy gracz może zagrywać dwa razy. Po tym, krok przechodzi do przeciwnika.
- Nie popełniaj błędów.
Dopuszczony przez ciebie błąd przynosi punk przeciwniku. Dlatego warto grać uważnie.
Punk będzie zaliczony tobie, jeśli twój oponent:
- wykonał uderzenie, kiedy piłka jeszcze nie zdążyła dotknąć się jego części stołu;
- nieprawidłowo wykonał zagranie;
- dotknie piłkę jakąkolwiek częścią ciała;
- z jego zagrania, piłka zostawi obszar stołu;
- dotknie piłką siatkę.
- Czas gry.
Gra ma pięć albo siedem partii.
Ale jeśli jesteś z tyłu od swego przeciwnika nie więcej niż na 2 punkty, i rachunek na przykład 9:11, gra musi się kontynuować. Do następnej partii należy przystąpić zmieniając miejsca gry.
Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.
Dodaj komentarz