Jak nauczyć się pozować fotografowi

Umiejętność prawidłowo pozować przed aparatem fotograficznym jest gwarancją sukcesu każdej sesji. Oczywiście, dobry aparat fotograficzny i trafnie wybrane miejsce są bardzo ważnymi elementami, ale pierwsze skrzypce w fotosesji grasz właśnie ty. Nawet w tym przypadku, gdy będą cię fotografować twoje przyjaciele z okazji jakiegoś święta lub urodzin, nawet najbardziej zwyczajne zdjęcia będą wyglądały o wiele lepiej i bardziej efektownie, gdy pojawisz się przed kamerą, będąc wcześnie przygotowaną. Jednym wystarczy szczerzy i prosty uśmiech, innym pasuje bardziej srogi i poważny wyraz twarzy wraz z odpowiednim położeniem ciała, rąk, głowy itd. Oczywiście, ty także na pewno masz swoje atuty, trzeba je tylko dobrze poszukać, aby potem wykazać całą twoją istotę i pokazać wszystkie twoje zalety.
Jak prawidłowo pozować przed kamerą?

Będziesz potrzebować:
1

Wygląd

Chyba każdy człowiek ma w sobie coś, co by się chciało podkreślić, ujawnić, i coś, na czym nie warto skupiać uwagę.

Wygląd.

Najpierw należy pomyśleć o tym, jakie rysy twarzy i części ciała pozostawiają wiele do życzenia.

Jakiekolwiek braki da się po prostu ukryć, jeśli znajdziesz taką pozycję, w której nie będą one zauważalne.

Teraz spojrzyj na siebie ze strony. To ci pozwoli zorientować się, w jakim położeniu wyglądasz najlepiej. Oczywiście, dobrze by było mieć w domu ogromne lustro, gdzie byłoby cię widać na cały wzrost. Jeżeli go nie ma, przynajmniej popracuj nad swoją mimiką. Dobierz co najmniej 15-20 różnych wyrazów twarzy, 20-30 położeń na stojąco oraz 5-10 położeń na leżąco.

Wygląd.

Uznaj na pewno, jaka pozycja i wyraz twarzy pokazują cię w najlepszym świetle.

Wygląd.

W końcu już będziesz wiedzieć co należy ukryć, a co, odwrotnie, wystawić na pokaz w kolejnej fotosesji lub przy innej okazji, więc, poczujesz się pewniej i bardziej naturalnie.

2

Mężczyźni i kobiety

Jakichkolwiek pewnych reguł w męskim pozowaniu nie ma. Męskie zdjęcia muszą podkreślać męskość, siłę, pewność siebie, innymi słowami, wyświetlić to, co masz w sobie męskiego. W przeciwnym przypadku na zdjęciu będziesz podobny do kobiety czy jakiegoś wytworu wyobraźni.

Mężczyźni i kobiety.

Przykładowe wzory męskich zdjęć można zobaczyć w modnych magazynach, chociaż nie jest ich wielu.

Mężczyźni i kobiety.

Mężczyźni i kobiety.

Co do kobiet, wszystko jest chyba tak samo, tylko odwrotnie. Kobieta musi pokazać swoją lekkość, miękkość, delikatność, czasem skromność.

Mężczyźni i kobiety.

Wszystkie pozycje oraz nastroje zależą od charakteru fotosesji.

3

Emocje

Zdecydowanie, to jest jednym z kluczowych aspektów udanej i profesjonalnej fotosesji. Przecież właśnie od tego, jak na zdjęciu oddane są emocje, zależy, jak długo ludzie będą na nie patrzeć.

Emocje.

Zdjęcia uduchowione, pełne emocji mogą wywołać różne uczucia: smutek, tęsknotę, zmartwienie, współczucie, rozmyślenia o duchowości, zastanowienie się nad życiem itp.

Emocje.

Jeśli na zdjęciu będziesz pokazywać siebie jaskrawym i pozytywnym, musi to polepszyć humor człowieka, wywołać u niego poczucie radości i szczęścia.

Emocje.

Pokaż ludziom klasę, daj z siebie wszystko, tylko pokaż! Pobaw się z widzem przy pomocy różnych wcieleń.

Nie zapominaj również o tym, że wyraz twojej twarzy musi odpowiadać położeniu twojego ciała. Kiedy na twojej twarzy jest wypisana niepewność, ciało także powinno ją wykazywać.

Jeśli zaś pokazujesz delikatność i miękkość, twoje ciało też powinno o tym mówić. Nie dopuszczaj dysproporcji!

Emocje.

Podczas fotosesji postaraj się nie krępować się. Nie myśl o tym, jak źle możesz wypaść, że coś jest nie tak. Przecież w domu to wszystko dokładnie opracowałeś. Bądź pewien siebie i świadom swoich zalet! A gdy będziesz pozować częściej, strach ten na pewno zniknie.

Jak prawidłowo pozować fotografowi?

Jak nauczyć się pozować? Zanim nabierzesz się doświadczenia, przyjdą ci z pomocą modne magazyny. Obejrzyj fotosesję znanych osób w internecie.

Emocje.

Modne magazyny są dobre dlatego, że w nich zawsze postrzegają się ostatnie modne trendy i nowości świata mody. Z każdym nowym numerem ciągle będziesz na bieżąco ze wszystkim, co się wydarzyło.

Emocje.

Spróbuj przymierzyć na siebie każdy nowy obraz i poczuć siebie na miejscu modelki. Po kilku przymierzeń przed lustrem, dowiesz się na pewno, co ci najbardziej pasuje.

Emocje.
Jeżeli twoim źródłem będzie Internet, jasne, że jest tam dużo śmieci. Wybór zaś będzie większy, a komuś jest po prostu wygodnie, oglądać zdjęcia na swoim komputerze.

Emocje.

Można nawet ściągnąć kilka książek w wersji elektronicznej o tym, jak należy pozować. W ogóle, wszystko jest w twoich rękach. Są mnóstwo informacji, trzeba jedynie prawidłowo z niej korzystać. Mamy nadzieję, że to nie sprawi ci większego kłopotu.

4

Jak trzeba fotografować się

7 wskazówek co do udanej fotosesji:

Jak trzeba fotografować się?

  • Plecy muszą być wyprostowane, ramiona równe. Ogólnie, położenie ciała musi wyglądać naturalnie i luźnie.
  • Obróć się do kamery trochę bokiem, o trzy czwarte będzie w sam raz.
  • Postaw prawidłowo swoje nogi. Nawet na zdjęciu do pasa przez błędne ustawienie nóg wyjdą na jaw wady twojego ciała.

Jak trzeba fotografować się?

  • Stopy nie muszą stać równolegle. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie stóp pod kątem 30-45 stopni wobec siebie. Przenieś cały ciężar ciała na nogę, która będzie od tyłu.

Jak trzeba fotografować się?

  • Ręce nie muszą zwisać. Lepiej weź coś do rąk lub schowaj je do kieszeń spodni lub dżinsów, ale żeby kciuki wystawały.
  • Zrób przyjemny wyraz twarzy, lepiej z uśmiechem. Można również trochę uchylić głowę, co stworzy efekt tajemniczości. Ale bez przesady.

Jak trzeba fotografować się?

I na sam koniec: prosimy zwrócić uwagę na pozycję najbardziej aktualne i rozpowszechnione:Jak trzeba fotografować się?
Improwizuj z przyjemnością. Niech twoje zdjęcia będą jaskrawymi oraz niezapomnianymi. Wciąż pamiętaj: przede wszystkim, nie bój się, pozbądź się kompleksów i się nie krępuj!. Kamera lubi otwartych, nie zakompleksionych ludzi. Znajdź swój właściwy obraz!Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

1 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.