Jak nauczyć się rysować strzałki na oczach

Na pierwszy rzut oka, wszystkim się wydaje, że rysować strzałki na oczach, wcale nie trudno – ponieważ nie trzeba dobierać kolor cieni, albo rozetrzeć je. Ale jeśli przystąpić do rysowania kresek, będzie to cała nauka. Zawsze wszystko wychodzi nie tak jak by się chciało. Albo poziom nie ten, lub nie ma symetrii, lub jeszcze kreski się różnią. Tak że warto dowiedzieć się jak to zrobić. Więc malujemy kreski na oczach, a zdjęcia nam w tym pomogą.

Będziesz potrzebować:
1

Wybieramy kosmetyki

Zazwyczaj rysujemy strzałki ołówkiem, ale ołówek jak i inne kosmetyki trzeba wybierać. Dlatego, przed ustaleniem jak rysować strzałki krok po kroku, rozpatrzymy przy pomocy czego możemy ich nanieść. W sklepie są mnóstwo różnych środków dla rysowania strzałek, ale nie będziemy tego wszystkiego potrzebować.

Wybieramy kosmetyki.
Pierwszy środek – to jest eyeliner, jest to kredka w płynie. Często dla rysowania kresek na oczach na filmikach w Internecie, wykorzystują właśnie takie urządzenie, ale jeśli nie jesteś wprawioną, to strzałka może ci wyjść zbyt krzywą.

Jeżeli dopiero zaczęłaś uczyć się rysować strzałki, uważnie wybieraj kosmetyki. Nie wszystkie eyelinery mają wygodne pędzelki.

Eyeliner-mazak – dobry środek dla rysowania kresek na oczach, chociaż linię mogą być zbyt grube.

Jednak najlepszym wariantem, który można znaleźć jest ołówek do oczu. Jest go najłatwiej poprawić, jeśli coś się nie udało, jak by się chciało. Ale nie będzie dość odpornym, jeżeli nie nałożyć na niego cienie lub eyeliner.
Jeszcze jako wariant – suchy eyeliner lub cienie. Jeżeli rysujemy kreski na oczach suchym eyelinerem, można zawsze go rozetrzeć, nie psując odporny makijaż.

2

Wybieramy kształt

Niemożliwym jest narysowanie ładnych strzałek na oczach, jeśli nie dobrać kształt, który najbardziej by pasował właśnie dla twoich oczu.

Oczy migdałowe

Oczy migdałowe

Oczy blisko osadzone

Oczy blisko osadzone

Oczy z obniżonymi narożnikami

Oczy z obniżonymi narożnikami

Oczy wypukłe

Oczy wypukłe

Oczy głęboko osadzone

Oczy głęboko osadzone

Przewieszona powiek

Przewieszona powiek

  • Jeżeli oczy malutkie, to kreskę trzeba rysować nie z wewnętrznego kącika oka, a mniej więcej z jego środka, żeby wizualnie zwiększyć oko.
  • Jeśli oczy okrągłe, powiekę trzeba podkreślić po całej długości, żeby wizualnie wydłużyć oko.
  • Jeżeli oczy znajdują się blisko siebie, to kreska w centrum oka ma być cienką, a do wewnętrznej części ma się pogrubiać.
  • Jeżeli oczy masz wąskie, to odwrotnie, kreska ma w środku się pogrubiać.
  • Jeśli masz oczy szeroko oddzielone, to strzałka ma być na całej długości oka.
3

Subtelności i niuanse

Żeby ładnie rysować kreski na oczach, nie zapominaj fiksować rękę, żeby nie była ona w powietrzu. Też nie zapomnij, że musisz rysować prosto na rzęsowej granice, żeby kreska wyszła bardziej zgrabna.

Przyjmij do uwagi, że ogonek strzałki zawsze ma być skierowany do góry.

I musisz wykonać wszystkie etapy makijażu, ponieważ, tylko samego rysowania kresek nie wystarczy.

4

Schemat strzałki klasycznej numer jeden

A teraz uczymy się rysować strzałki na oczach. Wariacji istnieje mnóstwo, rozpatrzymy kilka klasycznych przykładów.

Pomyślnie narysuj styczną, która przechodzi po krawędzi dolnej powieki i przecina wewnętrzny kąt oka. Ta styczna ma być równoległa do dolnej części brwi. Jeżeli nie możesz tego wyobrazić, dopasuj ołówek do tego miejsca (inny wariant, nie duży kawałek taśmy). Dalej wyobraź linię pionową, która dotyka krawędź tęczówki. Gdzie ta linia przecina się z pierwszą, tam strzałka będzie przecinała się z ogonkiem.

Od wewnętrznej strony oka przedłużamy cienką kreskę do centrum oka, ma ona być grubszą, a potem idzie po pierwszej linii, która była wyobrażona.

Rysujemy kreskę kredkową linią, potem usuwamy nie jasne krawędzie przy pomocy zmywacza do makijażu, jeszcze raz rysujemy wszystko eyelinerem w płynie, lub tym środkiem, który został przez ciebie wybrany.

Schemat strzałki klasycznej numer jeden.

Doprowadzamy kształt do doskonałości i upewniamy się, że dwa oka ”ozdobione” jednakowo. To wszystko.

5

Schemat strzałki klasycznej numer dwa

Podobny wariant, który różni się od pierwszego tym, że rysujesz linię pionową przez centrum oka, potem przez punkt, gdzie ona się dotyka dołu powieki i przez wewnętrzny kącik oka, pomyślnie wykonujemy te działania.Schemat strzałki klasycznej numer dwa.

Schemat strzałki klasycznej numer dwa.

Dalej, jak i w poprzednim schemacie, znajdź punkt przecinania się strzałki i ogonka, rysując prostą pionową przez brzeg tęczówki. Przeprowadź linię od tego punktu do linii, która idzie przez wewnętrzny kąt oka po dolnej powiece. Trójkąt, który ci wyjdzie, będzie podstawą dla kształtu twojej kreski. Wszystkie inne działania robimy, jak wcześniej.

Schemat strzałki klasycznej numer dwa.To są tylko niektóre warianty. Nic ci nie przeszkadza nauczyć się rysować niestandardowe kreski, mianowicie, oko kotka lub jakiekolwiek inne warianty.

Schemat strzałki klasycznej numer dwa.

Z czasem doprowadzisz swoją technikę do doskonałości i będziesz robić ładne kreski nawet we śnie (a pro po, jak mówi interpretacja snów – rysować strzałki na oczach, oznaka niezadowolenia sobą, ale chyba można być niezadowoloną sobą, jeśli masz oczy tak ozdobione?).Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.