Jak odnowić kolor odzieży

Niestety, teraźniejsze proszki do prania, nie zależnie od ceny, potrafią nie tylko dobrze czyścić odzież, ale również bez powrotu wymyć jej kolor. I po tym, jak wyjmiesz następną zepsutą rzecz z pralki i zobaczysz jej okropny wygląd, nie śpiesz się ją wyrzucać. Ponieważ jednak masz szansę przeprowadzić jej ‘’reanimacje’’. Wrócić kolor rzeczom można, trzeba po prostu wiedzieć kilka zasad i wskazówek. O wszystkich możliwych wariantach dzisiaj będziemy rozmawiać szczegółowo.

Będziesz potrzebować:
1

Jak powrócić kolor wyblakłym rzeczom

Istnieje rząd różnorodnych sposobów, również tradycyjnych, którymi jeszcze w swoim czasie korzystały się babcie i prababcie. W twoim utylizacji mogą być jak naturalne,tak i sztuczne barwniki.

Barwniki chemiczne często powodują podrażnienie skóry, reakcje alergiczne i inne negatywne skutki.

Oczywiście, że dzisiaj będziemy rozmawiać wyłącznie o przyrodnich metodach, ponieważ zdrowie dla człowieka ma być najważniejszym.

Jak powrócić kolor wyblakłym rzeczom
Więc, odnowić kolor tkaniny twoich ubrań po nieudanym praniu można. Dla tego będziesz potrzebować następujący sprzęt: amoniak, pigułce, tytoń, skórki od cebuli, wybielacz, ocet, sól kuchenna. Każdy z tych składników działa na 100%, trzeba jedynie wiedzieć jak prawidłowo go wykorzystywać. Dalej będziemy rozpatrywać każdy wariant oddzielnie.Jak powrócić kolor wyblakłym rzeczom
Kiedy zauważyłeś, że kolor był zmieniony po zakończeniu procesu prania, nie wahaj się i od razu włóż w ciepłą wodę z proszkiem.

2

Amoniak

Jest to jeden z najbardziej rozpowszechnionych i sprawdzonych sposobów odnowić były kolor jak wyblakłym, tak również i wypalonym rzeczom. Dla tego zanurz ‘’ofiarę’’ w gorącą wodę, rozbawioną amoniakiem. Pozwoli to wycofać farbę ze włókien tkaniny. W dodaniu do procesu, dodaj w płyn trochę od bielacza, które na pewno usunie wszystkie plamy na tkaninie.Amoniak
Jeżeli chcesz wybielić tkaninę – dodaj w ciepłą wodę dwie łyżki sody oczyszczonej połóż tam swoją rzecz i poczekaj 2-3 godziny. Po tym dobrze wszystko wypłucz w zimnej wodzie.

3

Tytoń

Ta metoda przewidziana w sytuacji, jeśli chcesz odnowić czarny kolor odzieży. Przygotuj specjalny roztwór tytoniu – 20 g na 1,5 l wody. Przed początkiem dokładnie wypierz i wysusz potrzebną rzecz. A już potem weź ściereczkę lub ręcznik, nasączony roztworem z tytoniu, i zacznij przecierać.Tytoń
W sytuacji, gdy chcesz odnowić brązowy kolor odzieży, dodaj do roztworu z tytoniem wywar z piguła i rób to samo, co wcześniej.

4

Skórki od cebuli

Bardzo często, kiedy pierzysz czarne rzeczy, po zakończeniu procesu, zostaje się dużo wody ciemnego koloru. Nie jest – to dobrze, ponieważ kolor ze włókien odzieży się wymywa. Wrócić kolor czarnym rzeczom można za pomocy dużo-letniego sposobu. Długo warzyć skórki zwykłej cebuli, otrzymasz bardzo mocny i gęsty wywar. Wełnianej odzieży będzie on nadawać brązowo-złoty odcień. A przygotowując nie bardzo nasycony roztwór dla bardziej miękkich tkanin, przyda on bardziej zielone odcienie. Skórki od cebuli
Dlatego, żeby kolor zachował się jak najdłużej, dodaj do roztworu troszeczkę soli kuchennej, a podczas płukania – rozcież wodę octem.

5

Chemia

Sprzedaje się mnóstwo gotowych środków chemicznych, które potrafią odnowić wyblakniętą rzecz. Zazwyczaj, wykorzystują ich podczas prania bielizny. Środkami chemicznymi uda się usunąć nawet najbardziej obce plamy, nie zmieniając oryginalnego koloru. Ale nie zapominaj czytać instrukcje, przed tym jak będziesz robić pranie, ponieważ twoja rzecz po prostu się zepsuje.Chemia
Jeśli nie masz szczególnego doświadczenia w działaniach z odnowieniem koloru wyblakniętych rzeczy, a twoja rzecz dużo kosztuje – lepiej zwróć się za pomocą do specjalisty z czyszczenie na sucho. One dobrze znają swoją prace i potrafią uratować wszystko.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

1 Tak Nie 4

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.