Jak odnowić układ nerwowy

Wskaźnikami stanu układu nerwowego i jej funkcjonowania są:

 • Zdrowie człowieka za poziomie fizjologii;
 • Zdrowie człowieka na poziomie psychologii.

Jako wynik niektórych chorób, praca układu nerwowego człowieka może znacząco się pogorszyć. To wykazuje się w stanie fizycznym: zły sen, bóle głowy, nadmierne pocenie się i t.d. Uszkodzenie układu nerwowego – często towarzyszy różnorodnym traumom.

Podstawowymi kryteriami podczas analizy w dalszym leczeniu fizycznego wykazu choroby jest medyczne podsumowanie neurologa po skutecznym badaniu z naznaczeniem odpowiedniego leczenia. Są symptomy fizyczne choroby, – należy zwrócić się do lekarza, który przeznaczy kurs leczenia.

Ale zdarza się tak, kiedy fizycznych wykazów choroby nie ma, ale układ nerwowy, jednak, cierpi. Jest to drugi wskaźnik zdrowia – poziom psychologii. Naprężenie, niemożność zrelaksować się, niezadowolenie, wyczerpanie zapasów energetycznych człowieka, zmęczenie – jest to wynik choroby układu nerwowego na poziomie psychologicznym. Na zdrowie psychologiczne mają działanie mnóstwo czynników: zewnętrzne sytuacje stresowe, psychologiczne traumy i wydarzenia, konflikty w rodzinie i t.d.

Oczywiście, że negatywne działanie światu otaczającego usunąć na 100% nie możliwie. Nie można pozbyć się od trudności życiowych, głupich ludzi i złej pogody. Ale zmniejszyć ich negatywne działanie na układ nerwowy, odnosić się do wszystkiego prościej i lżej jest całkiem nie ciężkie zadanie.

1

Nie możesz zmienić świat – zmień swój stosunek do światu

Świadomość i przyjęcie swych możliwości i, głównie, ograniczenie, jest ważnym warunkiem zachowania skuteczności układu nerwowego człowieka. Tak, są trudności i problemy w życiu, które negatywnie działają na jakość twego życia. Ich warto rozdzielić na dwie kategorii:

 1. Zleżą ode mnie;
 2. Nie zależą ode mnie.

Zależące problemy – jest to takie, rozwiązanie których leży w płaskości mego działania i możliwości. Są to te trudności, które można pokonać dzięki wysiłku z twojej strony. Na przykład, bardzo chcesz schudnąć. Twój wygląd zewnętrzny nie podoba ci się. Dlatego, idziesz do siłowni, i pracujesz aż, nie odzyskasz upragnionego wyniku.

Nie zależące problemy – są to te pytania, rozwiązanie których nie zależy, albo nie całkiem zależy od nas. Takie problemy można tylko przyjąć.

Dla zachowania psychologicznego zdrowia ważnie rozdzielać zależne i niezależne od ciebie i tracić siłę, energię, resursy na rozwiązanie zadań z kategorii pierwszej.
2

Odnawiamy siły twórczością

Twórczość w jakimkolwiek wyświetleniu jest świetnym środkiem nie tylko dla zdejmowania naprężenia, ale i za systematycznego wykorzystania, odnawiania układu nerwowego.

Wiązanie, haftowanie, rękodzieła, rysowanie ołówkami i farbami – wszystko to pomoże jak najlepiej.

Cudowną metodą dla odnowienia jest mandalo-terapia. Spróbujcie!

 • Będziesz potrzebować ołówki albo mazaki, kartkę papieru.
 • Zacząć pracę można z pomalowania mandala, na przykład wydrukowanych.
 • Weź ten mandal, który ci spodoba się najwięcej i pomaluj kolorami, jakimi się zachce.
 • Udziel tej prace nie mniej 30-40 minut.
 • Rysuj w spokojnych warunkach, skup się na swych uczuciach wewnętrznych.

Odnawiamy siły twórczością

Mandalę można narysować samodzielnie, to jest bardzie skutecznie:

 • Na kartce papieru narysuj koło średnicą 15-20 centymetrów.
 • Postaraj się odczuć siebie, swój stan i analizując stronę estetyczną, narysuj wzorek w kółku.
 • Cokolwiek, jakiegokolwiek rozmiaru, kształtu i koloru.

Zadanie polega w tym, żeby przedstawić za pośrednictwem koloru i kształtu twój stan wewnętrzny.

3

Zajmij się ćwiczeniami fizycznymi

Dla odnawiania układu nerwowego będą korzystne ćwiczenia fizyczne. Ale akcent warto zrobić nie na aktywnych ćwiczeniach w siłowni, a na spokojnych ćwiczeniach dla relaksacji. Joga, w tym przypadku, akurat będzie pasować.

Zajmij się ćwiczeniami fizycznymi

Ćwiczyć warto systematycznie, ponieważ tylko w tym przypadku odnowienie będzie skuteczne.

4

Masaż

Ogólny terapeutyczny masaż też korzystny jeśli masz potrzebę doprowadzić siebie do ładu. Dla początku ustal, czy nie masz medycznych przeciwwskazań. I zaczynaj!

Doświadczony specjalista zrelaksuje twoje ciało, to pomoże ci zdjąć wewnętrzne skrępowanie i odnowić tonus. Masaż też potrzebuje systematycznego podejścia, dlatego w przypadku wyboru, warto przejść cały kurs.
5

Kontakt z przyrodą

Słońce, powietrze i woda – nasze najlepsze przyjaciele! Odnowienie układu nerwowego niemożliwe bez wykorzystania w celach terapeutycznych resursów przyrody. Czym więcej czasu spędzisz z przyrodą, tym mocniejszy będziesz.

 • Więcej pływaj.
 • Dużo spaceruj na świeżym powietrzu.
 • Chodź na pieszo.
 • Przeprowadź kąpieli się w promieniach słonecznych.
 • Pij dużo wody.
 • Wybieraj się na piknik z przyjaciółmi.
 • Patrz na ogień i wodę.

Kontakt z przyrodą

Przyroda – jest najlepszym przyjacielem dla układu nerwowego.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.