Jak odzwyczaić dziecko gryźć się i po co ono to robi

Jak tylko u dziecka pojawiły się ząbki, ono aktywnie zaczyna szukać im zastosowanie, próbując coś albo kogoś ugryźć. Jeśli te przyzwyczajenie pojawiło się u dziecka półrocznego, to prawdopodobnie, ono zniknie samo po sobie, ponieważ w taki sposób ono poznaje świat otaczający. Ale jeśli zaczyna gryźć się dziecko, które ma 3 lata i więcej, to to już staje problemem i dla rodziców, i dla otaczających. dlatego należy wiedzieć, jak odzwyczaić dziecko się gryźć.

1

Dziecko gryzie się do roku

Dzieciom, które jeszcze nie mają roku, gryzą się nie świadomie, tym bardziej one nie rozumieją, że w taki sposób przyczyniają ból. Przyczyny pojawienia się takiego przyzwyczajenia najmniejszych dzieci polega w następującym:

  • Dziecko zwiedza przedmioty otaczające;
  • Ząbkowanie u dzieci. Jest to bardzo bolący proces.

Gryząc się, dziecko próbuje usunąć nieprzyjemne odczucia w dziąsłach.

Dziecko gryzie się do roku

2

Dlaczego gryzie się roczne dziecko

Roczniak może gryzć się z kilku przyczyn: dziecko przepełniają emocje. Dzieci w tym wieku bardzo wrażliwe, w taki sposób one mogą wykazywać swój gniew albo radość;

  • Zmęczenie. Ucierpieć w takim przypadku mogą nie tylko rodzice, ale też inne dzieci, dlatego rozwiązać problem należy natychmiast.
  • Zmęczenie. Ofiarą w tej sytuacji mogą zostać nie tylko rodzice, ale inne dzieci też, dlatego załatwiać problem należy natychmiast.

Dziecko musi wyraźnie rozumieć, że tak robić nie wolno, w innym przypadku pozbawią go gier i komunikacji z rówieśnikami.

Pozbyć się od tego szkodliwego przyzwyczajenia można, proponując dziecku zająć się czymś, co pomoże zaspokoić się. Na przykład, poukładać puzzle, zlepić coś z gliny, porysować, piaskiem wodą.

Dlaczego gryzie się roczne dziecko

3

Gryzie się dziecko, które ma 2 lata

W 2 lata dziecko gryzie się świadomie, rozumiejąc, że komuś przyczynia ból. To zmusza rodziców martwić się i pomyśleć o tym, jak odzwyczaić dziecko się gryźć.

W ten period dziecko zazwyczaj zaczyna odwiedzać przedszkole. Za pomocy ukąszeń dziecko próbuje pokazać swoje kierownictwo. Zadanie rodziców, wytłumaczyć mu, że za pomocy takich metod ono osiągnie tylko to, że dzieci nie będą chciały z nim się przyjaźnić. Też należy nauczyć dziecko prosić przebaczenia za swoje czyny.

4

Szkodliwe przyzwyczajenie u dzieci starszych 3 lat

Pragnienie kogoś ukąsić w takim wieku ukazuje na to, że:

  • Dziecko ma problemy z rówieśnikami. Możliwie, jego nie akceptuje kolektyw i w taki sposób dziecko się broni;
  • Takie zachowanie może być oznaką agresji albo nieumiejętności kontrolować swój stan emocjonalny. W takim przypadku będą potrzebne konsultacje psychologa, który podpowie rodzicom, jak oduczyć dziecko kąsać się i pomoże poprawić psychologiczny stan dziecka.

Szkodliwe przyzwyczajenie u dzieci starszych 3 lat

5

Jak muszą zachowywać się rodzice

Istnieje kilka metod, które pomogą rodzicom rozwiązać ten problem:

1) Jeśli dziecko, pragnąc wyjawić swoje emocje, ukąsiło cię, nie rozmawiaj z nim, poprzednio tłumacząc, co ci właśnie się nie spodobało. Tłumacz spokojnie, patrząc prosto w oczy. Po tym wyjdź z pokoju. Dziecko szybko się domyśli, że takie twoje zachowanie jest związane z jego działaniami. Ale głównie, musisz nauczyć się kontrolować siebie, żeby nie nakrzyczeć na dziecka.

2) Pokaż dziecku, że jego działania przyczyniły ci silny ból. Psychika u dzieci bardzo wrażliwa, i taka reakcja mamy nie zostanie się nie zauważalną. Czasami wystarczy jednego razu dla tego, żeby dziecko przestało się kąsać. Jeśli noworodek ukąsił za pierś podczas karmienia, przerwij proces, i głośno powiedz „nie można”. U dziecka wykształtuje się asocjacja: ukąsiło – zostało się bez mleka.

3) Ustal, może u dziecka zaczęło się ząbkowanie. Żeby odzwyczaić dziecko się kąsać, u którego rosną ząbki, kup w aptece gryzak dla zębów. Zamiast niego dziecko może gryźć zwykłe zabawki, ale muszą one być z bezpiecznych materiałów.

Po 6 miesiącach można proponować dziecku kawałki suszonych owoców, herbatniki dziecięce.

4) Jeśli dziecko ukąsiło cię, pragnąc coś otrzymać, to takie działania należy od razu powstrzymać. Dziecko musi rozumieć, że przyczyniając komuś ból nie jest najlepszym sposobem otrzymać upragnione.

5) Nie możesz zrozumieć, dlaczego dziecko się gryzie? Możliwie, nie udzielasz dziecku wystarczająco uwagi, i w taki sposób ono próbuje to do ciebie donieść. Nie bój się rozpieszczać swoje dziecko komunikacją, przytulaniami i pocałunkami.

Jak muszą zachowywać się rodzice

6) Jeśli dziecko się gryzie w przedszkolu, należy porozmawiać z nim i wytłumaczyć, że ono czyni prawidłowo. Zaproponuj dziecko przeprosić inne dziecko i poszkodować go.

Nie zastosowuj fizyczne metody kary przy wszystkich, ponieważ dziecko może kontynuować się gryźć, w taki sposób teraz wykazując sprzeciw.

7) W tym przypadku, jeśli gryzienie jest przejawieniem emocji pozytywnych, należy dać pojąć, że swoją radość można wykazywać i bardziej przyjemnym sposobem.

8) Należy wytłumaczyć dziecku, że nie ono jest złe, a zły jest tylko jego czyn. Daj dziecku wolę, niech ono się porusza, bawi się i przy tym jego emocje znajdą wyjście i nie trzeba będzie wyrażać ich, przyczyniając komuś ból.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 1

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.