Jak palić cygaro: zasady otwierania i odpalania

Palenie cygaro – jest to cudowny proces, podczas którego cieszysz się aromatami liści tytoniu. Jest to nie tanie zadowolenie.

Prawdziwi miłośniki tych wyrobów tytoniowych odnoszą się do ich palenia, jako do szczególnego rytuału. Właśnie dla tego, żeby otrzymać zadowolenie od palenia cygaro, należy znać kilka łatwych zadań. Dalej bardziej dokładnie.

1

Rodzaje cygaro

Prawdziwe cygaro kubańskie może być wyprodukowane za pomocy specjalnych maszyn, albo zakręcone od ręcznie.

Pierwszy wariant cygar przewiduje produkt, w którym część, przez którą wyciąga się dym, taj nazywana główka, odtworzona. Takie wyroby nie potrzebują dodatkowych manipulacji przed tym, jak będą wykorzystane.

Rodzaje cygaro

W cygaro pracy ręcznej główka jest zamknięta, a to znaczy, że przed użyciem ją należy otworzyć.

2

Otwieramy cygaro

Więc, jeśli twoje ręce trzymają wyrób „hand made”, to znaczy, że nie zmożesz przystąpić do bawienia się z bukietem tytoniowych aromatów, jeśli nie otworzysz główkę.

Oczywiście możesz oderwać ją zębami, odkręcić, przebić, to znaczy zrobić wszystko, co może zepsuć wyrób.

W przypadku nie dotrzymania się techniki prawidłowego otwarcia, cygaro może źle ciągnąć się albo nie równomiernie się palić, wyrób po prostu rozkręci się w twoich rękach.

Żeby tego uniknąć, kup obcinarkę: specjalny instrument, który pomoże ci akuratnie obciąć cygaro.

Otwieramy cygaro

3

Rodzaje obcinarek

Obcinarki można rozdzielić na kilka rodzajów:

  1. Nożyczki;
  2. Gilotyna;
  3. Panczer;
  4. V-panczer.

Najbardziej znana z nich – gilotyna. Ona, zazwyczaj, ma jedno albo dwa ostrza i odcina główkę na kilka milimetrów.

Nożyce odcinają główkę wyrobu na odległości nie więcej 3 milimetrów od końcówki cygaro. Jest to niezbędnym dla tego, żeby ona nie rozkręciła się w procesie palenia.

Jeśli cygaro wykonane w prostym kształcie, jako papierosa, nie złym wariantem przedłużania otworu będzie wykorzystanie panczera. Te urządzenie nie otwiera kółko w cygaro, zamiast tego panczer robi otwór średnicą w kilka milimetrów.

Panczer w kształcie litery V robi głębokie cięcie analogicznego kształtu.

Nie ma znaczenia jaki rodzaj instrumentu będzie przez ciebie wybrany, musisz jednak przekonać się, że ostrza ostre i zostaną się takimi nawet po kilkakrotnemu zastosowaniu.

Rodzaje obcinarek

4

Podpalamy cygaro prawidłowo

Żeby w procesie absorpcji dymu mogłeś cieszyć się aromatem liści kilku rodzajów lepszego tytoniu, podpalaj cygaro zwykłymi zapałkami albo gazową zapalniczką.

Jeśli chcesz wykorzystać zapalniczkę na benzynie, weź do uwago, że zamiast zapachu tytoniu będziesz wdychać aromat benzyny.

Podczas wyboru zapalenia cygaro nie zapominaj: on wchłonie wszystkie zapachy! Właśnie dlatego ważnie odmówić się od zapałek kartonowych i świec.

  1. Podnieś cygaro do języków płomieni, podpal z jednej strony. Zatem, kręcąc, odpal ją równomiernie po całym kole.
  2. Po tym zaciśnij wyrób ustami, i podnosząc na źródłem płomienia, ciągnij dym. To należy robić, nie przestając pokręcać cygaro.
  3. Kiedy, przekonasz się, że cygaro zapalone całkiem, kilka razy dmuchnij na końcówkę, i kontynuuj relaksować.

Podpalamy cygaro prawidłowo

5

Palenie

Prawdziwe smakoszy i miłośnicy takich wyrobów tytoniowych, jak cygaro, rozumieją, że główne w nich – nie nikotyna. Właśnie dlatego cygaro nigdy nie palą się jak zwykłe papierosy, nie mówiąc o tym, że mocny dym może popalić krtań i płuca.


Prawidłowe palenie cygaro oznacza zapełnienie jamy istnej aromatycznym dymem i otrzymania zadowolenia od jej smaku.

Chcesz zaciągnąć się w płuca – kup papierosy. A cygaro należy smakować jak coś bardzo rzadkie.

Palenie

Kiedy rozumiesz, że już całkiem zadowoliłeś siebie dymem wyrobu, nie gaś go. Po prostu zostaw w popielniczce. Chcesz znowu pocieszyć siebie – po prostu podpal. Głownie nie można pozwolić cygaro się ostudzić.

6

Z czym palić

Uważają, że cygaro palą się z koniakiem. I jest to na prawdę tak, ponieważ klasyka zawsze będzie w modzie.

Jednak whisky i rum też nie naruszają harmonii smakowej. Sprawa w tym, że konieczność dotrzymywać się kategorię wagową: mocny tytoniowy wyrób – mocny alkohol. Właśnie dlatego koniak już nie pierwsze stulecie uważa się idealną parą do cygaro.

Z czym palić
Jeśli trzymasz w rękach bardziej miękko papieros, wtedy w połączeniu z martini, szampanem też wyjdzie świetny alians. A jeśli nie używasz napojów alkoholowych, wtedy świetnym dopełnieniem do cygaro będzie smaczna kawa.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

3 Tak Nie 1

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.