Jak podnieść hemoglobinę dziecku

Przed tym, jak zacząć czytać nasz artykuł, chyba postawisz pytanie – a, własnie dla czego podnosić hemoglobinę dziecku? Odpowiemy od razu – od poziomu hemoglobiny zależy pełne odżywianie wszystkich życiowo ważnych organów i komórek organizmu dziecka. Jest to i zdrowie, i zdolność do pracy, i humor i ogólne samopoczucie w całości. Jeśli popatrzyć z naukowego punktu widzenia, to w większej części hemoglobina składa się z erytrocytów, główna funkcją których jest – transportowanie tlenu od organów oddychania do wszystkich tkanek organizmu. A na przeciwnej drodze, erytrocyty usuwają z organizmu dwutlenek węgla.

I w ostatni czas u malutkich dzieci często obserwuje się niski poziom hemoglobiny w krwi. Nawet z wyglądu zewnętrznego można ustalić – zmęczenie, brak apetytu i uszkodzony emocjonalny stan. A podstawowym wskaźnikiem poziomu hemoglobiny jest niedobór żelaza we krwi, bardziej znana, jako anemia. Oznaki anemii – niestrawność, niebieski odcień ust, kruche włosy i paznokci. Jest to na prawdę problem, z którym należy walczyć. Jak podnieść hemoglobinę u dziecka? Przystąpmy!

Będziesz potrzebować:
1

Analiza

Dla ustalenia poziomu hemoglobiny, należy zrobić ogólny analiz krwi. Staraj się periodycznie kontrolować otrzymane wyniki i co miesiąc sprawdzać – czy podniosła się hemoglobina u dziecka.Analiza
Istnieję pewne normy poziomu hemoglobiny we krwi, w zależności od wieku.Analiza
Jeśli u noworodka wyniki pokazały 107-117 g/l, powiększać poziom hemoglobiny nie trzeba.

Weź do uwagi ogólne standardy normalnego poziomu hemoglobiny we krwi: do 1 roku – 117-140; od 1 do 5 – 110-140; od 5 do 10 – 115-145; od 10 do 12 – 120-150.

W przypadku gdy twemu dziecku od 4-6 miesięcy, a poziom hemoglobiny zniża się – nie martw się. Po prostu wykorzystało ono dużo sił, znajdując się w łonie matki.

2

Odżywianie

Jeśli lekarzy jednak zauważyli poniżony poziom hemoglobiny u twego dziecka, to koniecznie mu przepiszą kurs preparatów, które potrafią podnieść wskaźnik żelaza we krwi. Jest to oczywiste. Ale oprócz naznaczonych leków, musisz znać odpowiednią dietę, która będzie pasować twemu dziecku.Odżywianie
W pierwszą kolej, dobrze podnosi hemoglobinę dziecku takie danie, jak kasza. I najlepiej jeść ją z rana. Owsianka, kasza gryczana jest to źródło żelaza. A po obiedzie można dać swemu dziecku jedzenie, bogate na wapń i witaminy. W taki sposób, w pojednaniu z tymi produktami, niezbędne żelazo będzie lepiej oswajać się w organizmie dziecka.Odżywianie
W dietą dzienną należy koniecznie dodać mięso – cielęcinę, wołowinę, wątrobę, indyka, kurczaka i inny drób. Wśród warzyw polecamy brokuły, szpinak, marchewkę, zieloną fasolę. A jeśli połączysz mięso i warzywa, dusząc ich razem, będzie to po prosty idealnie!Odżywianie
Też jednym z podstawowych produktów według zawartości żelaza jest czarny kawior. Jednym z głównych punktów są owoce i soki. Na przykład, jeśli pomyślisz co lepiej kupić, jabłko czy śliwę daktylową, może śmiało zatrzymać swój wybór na drugim.

Śliwa daktylowa zawiera w sobie równie w 10 razy więcej żelaza, niż jabłko!

Kiwi, czarne jagody, morela, czarna porzeczka – jest to świetne źródła żelaza. Jeszcze możesz kupić sokowirówkę i wtedy na pewno będziesz w plusie! Znacznie podniesie hemoglobinę u dzieci granatowy, burakowy i marchewkowy sok.

3

Jak podnieść hemoglobinę dziecku: przepisy tradycyjne

Też istnieją metody tradycyjne podwyższenia hemoglobiny u dziecka, bez różnorodnych elementów chemicznych.Jak podnieść hemoglobinę dziecku: przepisy tradycyjne
Rozpatrzymy najbardziej skuteczne z nich:

  • 1 szklanka orzechów włoskich + 1 szklanka nie gotowanej kaszy gryczanej + szklanka miodu. Wszystko zmieszać i karmić dziecko otrzymaną mieszanką, po 1 łyżce dziennie.
  • Suszona morela + orzechy włoskie + rodzynki + miód. Podrób i zmieszaj wszystko razem. Mieszankę używa się 1 raz dziennie, po 1 łyżce. Otrzymasz nie jedynie dobra porcję żelaza, ale też dodatkowe mikroelementy i witaminy.
  • Dzika róża + 1 łyżka miodu + sok cytryny. Używaj za 2 godziny do jedzenia.
  • Kapusta + burak + liście mniszka lekarskiego + papryka + zieleń. Używaj przygotowaną sałatkę z warzyw na śniadanie.
  • Tarte jabłko + 1 łyżeczka miodu. Dawaj dziecku na noc, przed snem.

Nie zapominaj o tym, że nadmierne użycie żelaza, w wyniku nadmiar hemoglobinę, też jest problemem. Więc używaj wszystko w miarę!Jak podnieść hemoglobinę dziecku: przepisy tradycyjne

Wnioski

Wnioski

Na zakończenie, chcemy przypomnieć o korzyści gimnastyki i ćwiczeń dla rozwijania organów oddychania twego dziecka. Nie mniej korzystne spacery na świeżym powietrzu. Niech dziecko spaceruje, jak najwięcej, chociaż 3-4 godziny dziennie, a na weekend lepiej pojechać poza miasto, na jeszcze bardziej czyste powietrze. Życzymy powodzenia!Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.