Jak pozbyć się od gniazda z osami
Oczywiście, osy przynoszą dużo korzyści, ale też mogą nanieść dużo szkody. Te owady, nigdy cię nie spytają pozwolenia czy robić swoje gniazdo na w tym ulubionym domku letniskowym, na werandzie, czy na balkonie.

Na pierwszy rzut oka będzie się wydawać: niech robią, my ich nie dotykamy, i one też nie będą. Ale nie zawsze można zgadnąć zachowanie owadów, i nigdy się nie dowiesz kiedy staną złe.

Od os mogą cierpieć nie tylko twoje bliscy, ale i zwierzęta domowe, i nawet nie trzeba będzie zaczepiać gniazdo: owady może nie spodobać się nawet to, że znajdujesz się nie daleko od ich budynku. Uwierz, że osy bardzo lubią bronić swoje gniazdo całym rojem, a teraz ujawnij że niedaleko bawi się dziecko.

Zapamiętaj: osy mogą atakować bez żadnego powodu, i będzie dobrze jeśli ukąsi tylko jedna osa.

Są przypadki, gdy gniazdo os nożna nie dotykać. Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem ogromnego domku letniskowego, a gniazdo znajduje się tam gdzie rzadko bywasz. W jakichkolwiek innym sytuacjach od budynku tych owadów trzeba się pozbywać.

Oczywiście, pierwsze co przychodzi do głowy – wziąć do rąk pacek i uderzyć. Pewna rzecz, że osa zdechnie, ale ten sposób nie będzie skutecznym, przecież w gnieździe mieszka ponad sto owadów. Po tym, należy wyjaśnić przyczynę kwaterowania os na twoim obszarze: może to stały zapach słodyczy albo świeżych owoców.

Też jest możliwy wariant, że na stale obserwujesz dużą ilość os, ale nie wiesz gdzie mieszkają. W budynku albo na stancji znaleźć gniazdo nie będzie ciężko, a w przypadku jeśli mieszkają w domku letniskowym, żeby znaleźć gniazdo trzeba będzie się postarać. Często osy robią gniazda daleko od ludzi: między gałęziami drzew, w ziemi, w rząd wykorzystanych miejscach – kiblach, chlewach a też około góry niepotrzebnych rzeczy.

1

Pułapka na osy własnoręcznie

Za pomocy przynęty potrafisz łatwo łapać i zniszczyć duże ilości owadów jednocześnie, jednak ten sposób nie należy dla usunięcia gniazda os. Więc, jeśli masz osy na swoim terytorium, weź niepotrzebną butelkę, umieść na jej dno coś słodkiego – dżem, miód, słodka wodę i postaw w miejsce, gdzie osy znajdują się najczęściej.

Najważniejszym jest to, że zalecić owadom było łatwo, a wylecieć ciężko.

Doświadczone ogrodnicy w słodycze dodają ampułkę z trucizną dla szkodników.

Uwierz, jeśli osy tym się poczęstują, to daleko nie potrafią polecić. A żeby pozbyć się od tych, które jeszcze poruszają się, umieść butelkę do wrzątku albo zamróź.Pułapka na osy własnoręcznie

2

Pułapka na osy kupiona

Też bardzo skutecznym sposobem, który zauważalnie zmniejszy ilość os jest zakupiona w sklepie pułapka na osy. Takie rzeczy zawierają substancje chemiczne, które podobają się osom. Powieś pułapkę w miejscu z maksymalną ilością owadów, ale najdalej od dzieci. Nie zapominaj cały czas zmieniać pułapkę, ponieważ mają właściwości szybko się napełniać. Pułapka na osy kupiona

3

Woda mydlana

Naśladując tą poradę, weź 3 łyżki mygła w płynie, szamponu albo jakikolwiek środek podobny do żelu i rozpuść 0,5 l wody do pojawienia się piany.

Wlej mydlany roztwór do rozpylacz i należy tym pokropić osy. Organizm osy nieuwodniania się podczas bezpośredniego trafienia mydła na jej ciało. W taki sposób, łatwo pozbędziesz się od kłopotliwych owadów.Woda mydlana

4

Olejek miętowy

W warunkach domowych można lekko zrobić środek owadobójczy, bez dużego wysiłku.

Będziesz potrzebować:

 

  • Miętowy olejek eteryczny 28-30 kropel
  • Woda 400 ml

Rozpuść olejek w wodzie. Umieść roztwór w rozpylacz i korzystaj z niego zawsze, kiedy w obszarem twego komfortu pojawi się osa. Dla człowieka roztwór olejku miętowego całkiem bezpieczny, można go pryskać nawet bezpośrednio na skórę, a na os działa zabójczo.Olejek miętowy

5

Wypalenie

Dalej opowiemy, jak pozbyć się od gniazda os, ponieważ ten problem o wiele poważniejszy, a niż pojedyncze osoby. Usunięcie domu os za pomocy ognia należy przeprowadzać ostrożnie. Ta metoda będzie pasować wyłącznie w tych przypadkach, jeśli osy pobudowały sobie gniazdo około kamiennej ściany albo w ziemi, w innym przypadku ogień może zniszczyć nie tylko budynek os, ale twój też.

Dal tego, żeby spalić gniazdo, które zrobiły osy, po prostu oblej benzynom albo jakimkolwiek szybko zapalającym się środkiem i podpal.

Nie zapominaj o ostrożności: przestraszone osy mogą cię użądlić.
Wypalenie

6

Wykorzystujemy środek owadobójczy

Jeden z bardzo znanych i skutecznych sposobów zniszczenia gniazd os składa się z zastosowania środków owadobójczych.
  1. Dlatego, należy kupić w sklepie ogrodniczym albo w Internecie specjalny środek owadobójczy i rozpuścić go z wodą w proporcji według instrukcji.
  2. Potem przygotuj worek z polietylenu w takiej objętości, że mogło tam zmieścić się gniazdo.
  3. W worek nalej 1 szklankę rozpuszczonego środku owadobójczego i gwałtownym ruchem załóż go na gniazdo. Wykonywać te działanie należy w taki sposób, żeby wszystkie możliwe otwory w worku były zablokowane.
  4. Zatem warto zamocować worek za pomoczą taśmy, jeśli gniazdo zrobione za drewnianej powierzchni, albo mocno zaciągnąć, a potem obwinąć smużką klejącą albo sznurem. Najważniejszym jest to, żeby osom nie udało się wylecieć.
  5. Po tym zostawiamy worek na kilka dni.
  6. Za 2-3 dni warto sprawdzić, czy zostały się żywe osy, pukając w gniazdo, przez worek, chociaż do tego czasu wszystkie owady muszą zginąć i nie będzie żadnego brzęczenia. Tylko, kiedy przekonasz się, że mieszkańcy gniazda odeszły na tamten świat, worek można zdjąć.

Wykorzystujemy środek owadobójczy

7

Topimy wodą

Ta porada pokaże swoje wyniki, jeśli gniazdo os zrobione w ziemi albo pod pokrywą pomieszczenia. W pierwszym przypadku ci po prostu trzeba będzie zaleć go jak największą ilością wody. Dlatego najlepiej będzie pasować przewód, ponieważ nie wiesz ile wody będziesz potrzebować.

Po tym, jak zauważyłeś, że woda wylewa się na zewnątrz, połóż na otwór w glebie z gniazdem duży kamień.

W drugim przypadku będziesz potrzebować wiadro. Nabierz pełne wiadro wody, umieść tam gniazdo z osami i mocno przyciśnij do sufitu, postaw wiadro na jakiś przedmiot. Za 1-2 doby akuratnie opuść wiadro, a gniazdo usuń.Topimy wodąJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

2 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.