Jak pozbyć się od modzeli metodami narodowymi

Modzel – jest to chłonna bańka albo pewne pogrubienie skóry, które pojawia się na powierzchni skóry w procesie trwałego tarcia. Są to nie miłe goście, które pojawiają się na rękach i na nogach. Oczywiście pojawienie się modzeli nie szybko, ale istotnie działają na estetyczny wygląd naszego ciała, przynosząc psychologiczną niewygodę. Oprócz tego, podobne utworzenia – dość bolące, i potrzebują stałej nieobecności kontaktu jakichkolwiek przedmiotów i ubrania z uszkodzonymi częściami skóry.

Żeby poprzedzić pojawienie się modzeli, wykonuj pracę z instrumentami ręcznymi. A buty dobieraj według rozmiaru swojej nogi, maksymalnie wygodną i komfortową.

Drogie dziewczyny, jeśli jesteście miłośnikami wysokich szpilek, oddaj swoją preferencje szpilkom z pasemkami, które będą rzetelnie zamocowywać nogę w obuwiu.

Profilaktyka – jest to dobrze, jednak, jeśli twoje nóżki już zdążyli ozdobić modzele, pozbywać się od nich warto natychmiast. Jeśli wcześniej zaczniesz leczenie, to szybciej potrafisz zakładać buty, jakie się zachce.

1

Rodzaje modzeli

Nie ma znaczenia jakiego rodzaju są modzeli, każdemu towarzyszy mocny ból podczas każdego kroku. Żeby leczenie tej drobnej nieprzyjemności było skuteczne, warto się ustalić, jakiego rodzaju modzel pojawił się na twym ciele. Więc, one mogą być:

 • Suche

Takiego rodzaju modzel – jest to zatwardzenie niedużej części skóry. Takie zatwardzenia pojawiają się w wyniku mocnego tarcia albo regularnego naciskania. Zazwyczaj one rozmieszczają się na zewnętrznej stronie pięty, małym palcu albo dużym palcu nogi. Też modzeli nie zawierają płynu i składają się wyłącznie z twardej warstwy skóry.

 • Mokre

Takim modzelom towarzyszy mocna ból. One wyglądają jako bańka, napełniona płynem (chłonką). Pojawienie się tej nieprzyjemności na nogach też jest spowodowane noszeniem niewygodnego obuwia. Takie modzele mogą stwardnieć i stać suchymi.

Najczęściej modzele pojawiają się podczas zmiany obuwia – z kozaków w szpilki, z szpilek – w sandały. Nogi przyzwyczajają się do bardziej wygodnych butów i w taki sposób wykazują swój przeciw z naciskającymi pasemkami i klamkami.
 • Krwiste

Są one też mokre, tylko zamiast chłonki zawierają one kropelki krwi przez naruszenie jednolitości naczyń krwionośnych.

2

Usunięcie suchych formacji pumeksem

Żeby pozbyć się od suchych modzeli, które składają się z twardych warstw dermy, należy wykorzystywać kąpieli. Dla tego będziesz potrzebować:

 • Sól angielska 1,5 łyżki
 • Soda 1,5 łyżki
 • Woda gorąca 4 l

Rozpuść w wodzie gorącej wszystkie składniki i włóż tam nogi. Po minięciu 20 minut, kiedy skóra zmiękczy się, weź tartkę dla stóp alko kawałek pumeksu i ruchami kołowymi należy natrzeć miejsce nagniotki.

Podczas oczyszczenia zwiększaj naciśnięcie na zatwardzony modzel. Kontroluj nacisk, ponieważ możesz uszkodzić zdrową warstwę skóry.

Kiedy usuniesz twardą skórę i odczujesz, że pumeks dotknął się zdrowej skóry, czyszczenie można zatrzymać. Wysusz nogi, a skórę nawilż kremem.

Usunięcie suchych formacji pumeksem

3

Usuwamy suche modzeli chlebem

Potrzebujemy:

 • Miękisz chlebowy 0,5 kawałka
 • Ocet 1 łyżeczka

Tą metodę należy wykorzystywać przed snem. Od kawałka chleba oddziel część miękką, zmocz ją w occie, a zatem przyłóż do twardej skóry. Zamocuj kompres plastrem i łóż się spać.

Chleb z octem pokaże swoje działanie w nocy: wsącza się on w skórę, w wyniku czego ona puchnie.
Rano należy zdjąć kompres, a nogi umyć wodą. analogiczne procedury warto powtarzać 6 nocy, po czym modzel odpadnie, a skóra nóg będzie miękką i zdrową.

Usuwamy suche modzeli chlebem

4

Usuwamy suche modzele za pomocy ziemniaków z cebulą

 1. Nieduży ziemniak i cebulę podrób do stanu kaszy.
 2. Weź kawałek bandażu, złóż w kilka warstw.
 3. Zatem umieść utworzoną kaszę w tkaninę, zakręć i przyłóż do uszkodzonego miejsca.
 4. Zamocuj plastrem albo bandażem i łóż się spać.
 5. Rano zdejmij kompres, a miękki modzel akuratnie zetrzyj pumeksem.

Usuwamy suche modzele za pomocy ziemniaków z cebulą

Oprócz ziemniaków z cebulą skutecznie pozbyć się od suchych modzeli pomoże skórka cytryny z niedużą ilością miąższy, i nawet pomidor.

Po prostu podrób go, zagotuj, pozwól ostygnąć i przyłóż do zatwardzenia na 2 godziny rano i wieczorem. Za kilka podejść pozbędziesz się od tej nieprzyjemności na zawsze.

5

Mokre modzele

Mokre modzele przynoszą o wiele więcej niewygody, niż suche, ponieważ one zawsze jest bardzo bolące.

Takie modzele poleca się zaklejać plastrem i unikać ich kontaktu z obuwiem, ubraniem i każdym przedmiotem światu zewnętrznego, żeby nie dopuścić pęknięcia.

Uważa się, że przebijać mokry modzel nie warto. Jednak co robić, jeśli najbardziej delikatnego poruszania się on dotyka się butów. Żeby taki drobiazg nie zrobił twoje życie masakrą, od niego warto się pozbyć, to znaczy przebić.

Mokre modzele
Podczas przebicia należy dotrzymywać się następujących zasad:

 1. Dokładnie umyj nogę.
 2. Dobrze umyj ręce.
 3. Kup igłę sterylizowaną albo strzykawkę z igłą.
 4. Kiedy ręce będą umyte, dostać igłę z opakowania.
 5. Jeśli nie udało się znaleźć igłę sterylizowaną, można wziąć igłę dla szycia, poprzednio zmoczoną w spirytusie.
 6. Należy opracować modzel spirytusem albo jodem.
 7. Trzymając igłę równolegle do skóry, z boku zrób przebicie.
  Nie trzeba wprowadzać igłę bezpośrednio w ciało, ponieważ możesz uszkodzić dolną skórę pod modzelem.
 8. Zrób kilka przepić z różnych stron modzelu, żeby wyprowadzić płyn w całości. Jeśli we środku zostanie się chociaż kropla płynu, modzel, prawdopodobnie, napełni się znowu.
 9. Zaklej ranę plastrem.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.