Jak prawidłowo ładować telefon komórkowy

Chyba dużo ludzi wiedzą, że żywotność baterii urządzenia komórkowego zależy od tego, jak i czym ładować telefon. Jeżeli akurat teraz masz zamiar naładować telefon, ten artykuł właśnie dla ciebie.

1

Jak prawidłowo ładować telefon komórkowy: główne zasady

Na ten temat raczej istnieje więcej mitów i domysłów a niż realnych faktów, więc musimy wszystkie pytania dokładnie uporządkować. W telefonach nowoczesnych wykorzystują akumulatory litowo-jonowe, które mają swoją specyfikę działania – musisz na to uważać przed rozpoczęciem używania.

Zasada 1: uformowanie baterii nie może przekraczać 2-3 cyklów. Uformowanie – jest to proces całkowitego rozładowania po pewnym naładowaniu.

Nie jest tajemnicą, że przy pomocy tej procedury, można zwiększyć zasób akumulatora. Jest ten proces obowiązkowy, również jak i naklejanie folii ochronnej na telefon.

Jak prawidłowo ładować telefon komórkowy: główne zasady.

Ale nadużywać takimi manipulacjami nie warto, ponieważ w tym przypadku urządzenie przestanie działać jeszcze szybciej.

Zasada 2: wykorzystujcie oryginalną ładowarkę.

Wydaje się jakie to ma znaczenie – przecież to tylko sznur i wtyczka… Ale dlatego, żeby prawidłowo naładować akumulator telefonu, najlepiej wykorzystywać właśnie oryginalną akcesorię, dokładnie tak, jak postępujesz na przykład podłączając Samsung Galaxy Ace do komputera.

Jak prawidłowo ładować telefon komórkowy: główne zasady.
Dlaczego? Z łatwością odpowiadamy: akumulatorom litowo-jonowym zakazane jest przeładowanie, dlatego nowoczesne ładowarki mają ochronę przed tym zjawiskiem, i blokują dostęp prądu do telefonu po tym, jak się naładuje na 100%. Tanie analogi nie mają takiego mechanizmu, w związku z tym wynika niebezpieczeństwo przeładowania akumulatora.

Zasada 3: nie rozładowuj do końca. Wbrew powszechnej opinii, najlepiej ładować telefon, kiedy poziom baterii będzie miał znak 10-15%.

Oprócz przypadków kiedy robisz uformowanie baterii, wtedy lepiej rozładować baterię całkowicie. Ponieważ w tym przypadku, jeżeli całkowicie rozładujesz akumulator, wtedy to może doprowadzić do jego uszkodzenia.

Zasada 4: zastępujcie pełne ładowania z niepełnymi.

Jeszcze jeden mit – akumulator trzeba ładować zawsze do 100%. A tak naprawdę, to bardziej korzystnym będzie czasami zatrzymywać proces ładowania, kiedy akumulator będzie naładowany na 80-90%, jest to jeszcze jeden wariant ,,uformowania’’ baterii.

Jak prawidłowo ładować telefon komórkowy: główne zasady.

Szybkie rozładowanie telefonu w tym przypadku jest mało prawdopodobne, więc nie warto się martwić o tym, że energii okaże się za mało, dla tego, żeby korzystać z telefonu przez cały dzień.

2

Jak prawidłowo ładować nowy telefon komórkowy

Przyniosłeś do domu nowy telefon komórkowy? Nie śpiesz się od razu go naładować. Najpierw musisz całkowicie rozładować akumulator. I tylko po tym, kiedy telefon całkiem się wyłączy, można (nie włączając go) podłączyć do ładowarki.

Jak prawidłowo ładować nowy telefon komórkowy.

Zauważymy, że całkowite rozładowanie polecamy jedynie na dwóch pierwszych etapach ładowania, dlatego, żeby uformować baterię przed wykorzystaniem. Pod czas ładowania nowego telefonu, musi on być wyłączony w ciągu 5- 6 godzin. Nie bój się przeładować telefon – jak już wcześniej było mówiono, że nowoczesne urządzenia mają ochronę przed mocnym ładowaniem.

Kiedy telefon będzie maksymalnie naładowany, możesz wykorzystywać go za przeznaczeniem: podłączaj zestaw słuchawkowy Bluetooth, rozmawiaj, dzwoń, pisz sms-y, graj w gry, słuchaj muzykę, ponieważ będziesz musiał całkiem rozładować go dla tego, żeby powtórzyć wyżej opisaną procedurę. Generalnie specjaliści polecają ,,uformować’’ akumulator nowego telefonu 2-3 razy: w takim przypadku urządzenie będzie lepiej utrzymywać energię, i bardziej dokładnie pokazywać jego poziom.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.