Jak prawidłowo narysować indyka

Indyk – jest to bardzo niezwykły ptak. Nie każde dziecko, i nawet dorosły potrafi narysować tą istotę. Dla dzieci indyk często niezrozumiały i tajemniczy, którego rzadko można zobaczyć. Indyk ma bardzo ładne i jaskrawe opierzenie, a dziób zachowany za charakterystyczną czerwoną formacją skóry. Indyki bardzo opiekuńcze rodzice i dużo czasu spędzają ze swymi pisklątkami. Wykorzystuj nasze obrazki krok po kroku i jesteśmy pewni, że wyjdzie u ciebie świetny rysunek.

Będziesz potrzebować:
1

Schematyczne figury

Na początek próbujemy po środku kartki narysować nie duże koło. Jeśli trudno ci to zrobić ładnie i równie – zawsze można wziąć szablon albo cyrkiel.

Schematyczne figury
A teraz narysuj jeszcze jedne duże koło, w taki sposób, żeby one łączyły się na dole. Popatrz na obrazek niżej, i prób zrobić tak samo.

Schematyczne figury

2

Szyja

Teraz należy narysować szyję. Dla tego na górze malutkiego koła narysuj nieduży łuk, z którego wychodzą dwie linię równoległe potrzebnych rozmiarów.

Szyja

3

Głowa

Narysuj poziomo wydłużony owal, a na górze prawie takiego samego rozmiaru łuk. Patrz na rysunek i postaraj się powtórzyć wszystko. Jeśli coś nie udaje się, skorzystaj się gumką.

Głowa

4

Łapy

Bez prawidłowo narysowanej tej części ciała, nie uda się poznać indyka. Dlatego, kiedy będziesz rysować mu nogi, to kreśl linię z naciskiem, żeby podkreślić ich moc i rozmiary.

Łapy

5

Grzebień

Grzebień u naszego ptaka jaskrawo czerwony. Dotrzymaj się proporcjonalności i staraj się na tym etapie nie wychodzić za obszary dużego koła pomagającego.

Grzebień

6

Dziób i oczka

Rysujemy dobrego ptaka, dlatego dziób u indyka będzie malutki, w wyglądzie dwóch połączonych między sobą trójkącików. A oczka narysuj jako dwie czarne kropeczki. A zbędne linię pomagające – koniecznie zetrzyj gumką.

Dziób i oczka

7

Skrzydła

Prawie skończyliśmy. Rysujemy skrzydła naszego cudownego ptaka. Dlatego, po obu stronom małego koła pomagającego należy postarać się dwie duże płynne linię, połączone między sobą trzema malutkimi. Patrz na obrazek niżej i postaraj się powtórzyć. Nie bój się pomylić się, zawsze można poprawić.

Skrzydła

8

Ogon

Należy indyku narysować duży ogon, jest to jego osobliwość. Koniecznie popatrz na obrazek naszej instrukcji, i usuń linię pomagające i narysuj nowe elementy.

Ogon
Za pomocy zwykłej techniki z linij i łuków musi wyjść u ciebie świetny ogon indyka.

Ogon
Uważnie śledź za instrukcją.

Ogon
Kończąc rysunek możesz pozwolić pomalować go dziecku.

9

Kolaż

Wydrukuj ten kolaż i zawsze przed oczami będziesz mieć instrukcję krok po kroku.
Życzymy inspiracji i ładnych rysunków!

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.