Jak prawidłowo rysować wargi ołówkiem

W wyglądzie ludzkiemu usta zajmują bardzo ekspresyjną część. A bardzo często na praktyce rozumiemy, że w cale nie umiemy ich rysować. Żeby prawidłowo i ładnie narysować usta, należy po prostu wiedzieć niektóre zasady ich budowy i kształty. Wtedy następujące etapy rysowania, na przykład, oczy albo nos będą bardziej łatwymi i dostępnymi. A dlatego, żeby maksymalnie uprościć zadanie – proponujemy przeczytać nasza instrukcje krok po kroku z obrazkami i spróbować samodzielnie narysować ładne i wyraziste usta.

Będziesz potrzebować:
1

Pierwsza linia. Tutaj ważnie rozumieć jakiej wielkości na rysunku będą u ciebie usta. Odpychając się od tego rysujemy prostą linie. Ona będzie w wyniku tylko pomagającą.

Oś

2

Obrąbka

Na tym etapie pracy należy dodać naszej prostej na górze dwa ładne płynne łuki i zetrzeć dopomagającą linię gumką.

Obrąbka

3

Wycieramy linie

Akuratnie gumką zetrzyj linie pomagającą.

Wycieramy linie

4

Dolna warga

Podobną procedurę z płynnymi łukami wykonujemy dla rysowania dolnej wargi. Zawsze można pomóc sobie z gumką, jeśli coś się nie udaje. Staraj się mocno nie naciskać na ołówek, to może zepsuć ładne zarysy.

Dolna warga

5

Objętość

Specjalną cudowność w wyglądzie ludzkim wytwarzają wypukłe usta, a dla tego należy postarać się zapamiętać zwykłą technikę. Jak to prawidłowo zrobić? Za pomocy rysowania kół. Warunkowo rozdzielamy dolną wargę na dwa koła i płynnie wyrysowujemy cienkie linie.

Objętość

Trochę zarysowujemy i dodajemy nacisku ołówkiem. Naśladuj nasze podpowiedzi i wszystko ci się uda.

Objętość

6

Cienie

W przedstawionym widoku światło na usta pada z góry, a odpowiednie górna warga bardziej zarysowywana. Uważnie rozpatrz rysunek i dodaj niezbędne linie i elementy.

Cienie

Uważnie śledź za instrukcją.

Cienie

7

Kolaż

Nie bój się pomylić się, zrób kilka rysunków, ćwicz różnorodne sposoby zarysowywania. A dla wygody – zawsze można pobrać i wydrukować ten kolaż. Życzymy inspiracji!

KolażJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

1 Tak Nie 10

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.