Jak prawidłowo wybrać nawilżacz powietrza

Na nasze zdrowie działają mnóstwo różnorodnych czynników, wśród których jedno z najważniejszych miejsc zajmuje takie pojęcie, jak otaczający mikroklimat. Dokładnie idzie się o wilgoci powietrza. Od braku wilgoci cierpi wszystkie żywe i nieżywe: meble drewniane i parkiet, które z czasem zsychają się, a też roślinny pokojowe, które na początku po prostu zaczynają rosnąc wolniej, a potem wcale giną. Jeden z wariantów rozwiązania tego problemu – ustanowienie specjalnego urządzenia, które nawilża powietrze w domu albo na stancji.

Będziesz potrzebować:
1

Jak prawidłowo wybrać nawilżacz powietrza

Podobne urządzenia pojawiły się na rynku sprzętu gospodarskiego odnośnie nie dawno. W związku z czym mnóstwo kupujących nie wiedzą, jak prawidłowo wybrać nawilżacz powietrza.Jak prawidłowo wybrać nawilżacz powietrza
W zasadzie, w tym nie ma nic trudnego, ponieważ wszystkie podobne urządzenia dzielą się na trzy grupy w zależności od zasady pracy:

  • urządzenie zimnego paru (naturalne wyparowanie);
  • urządzenie gorącego paru;
  • ultradźwiękowe urządzenie.
2

Jaką ma być wilgotność powietrza w domu

Jeśli zwrócić się do dokumentów normatywnych i rekomendacjom lekarzy, to dowiemy się, że SanPiN 2.2.1002 przedstawia następujące normy temperatury i wilgotności pomieszczeń:

Period Temperatura powietrza

w pomieszczeniu

Względna wilgotność powietrza

(optymalny poziom), %

Względna wilgotność powietrza

(dopuszczalny poziom), %

Ciepły Od 20 do 28 Od 60 do 30 65
Chłodny Od 18 do 24 Od 45 do 30 60

Oprócz tego, lekarzy stwierdzają, że jeśli w domu jest dziecko, to wilgotność w pomieszczeniu warto utrzymywać na poziomie 50-60%.Jaką ma być wilgotność powietrza w domu
To uchroni powłoki śluzowe i znacznie poniżą prawdopodobieństwo pojawienia się przeziębienia.

3

Zimny par

Nawilżaczy powietrza pierwszego rodzaju pracują za zasadą zwykłej miednicy z wodą, w którym płyn naturalnym sposobem się wyparuje. W taki sposób, nawilżanie odbywa się najbardziej naturalnym sposobem. Tylko czasami w działanie dołączają się specjalne wentylatory, które zdmuchują powietrze.Zimny par
Skuteczność pracy takiego urządzenie odnośnie niewysoka, i mniej niż przewyższa zwykły pokojowy akwarium. Takie urządzenia, zazwyczaj, nie jest wyposażone w higrostat, i dlatego proces nawilżania kontrolować po prostu nie możliwie.

4

Gorący par

Ten rodzaj urządzenia imitują zasady pracy gotującego się czajnika z otwartą pokrywą (to znaczy, po nagrzanie woda się wyparowuje).

Jeśli porównywać w poprzednim urządzeniem, to tu można rozmawiać o znacznym przyroście wyprodukowania. Gorący parOprócz tego, za pomocy takiego nawilżacza powietrza można organizować seans aromaterapii w domu.

5

Klimatyczny kompleks

Zasada pracy takiego urządzenia zawiera się w tym, że na strumieniu powietrza, który przechodzi przez parownika, stoją mocne filtry:

  • przeciwalergiczny, łapie pyłek roślin, a też sierść zwierząt;
  • węglowy, który usuwa nieprzyjemne zapachy, dym tytoniu i różnorodne gazy szkodliwe.

Odpowiednie o kupnie takiego systemu warto pomyśleć, jeśli w domu jest palący, albo ludzie, które cierpią na różnorodne rodzaje alergii.Klimatyczny kompleks
Oczywiście są i mniej przyjemne momenty. Na przykład, takie urządzenia jest potencjalnie niebezpiecznymi dla ludzi, które nie wiedzą, jak prawidłowo korzystać się nawilżaczami powietrza. A głośne bulgotanie, któremu towarzyszy praca urządzenia, na pewno będzie denerwować ludzi z empatycznym snem.

6

Ultradźwięk

Zasada przy takich agregatów polega w wyniknięciu chmury wodnego kurzu za rachunek cały czas błony bębenkowej. Ta chmura rozwija się po domu, tym samym nawilża powietrze. Skuteczność pracy ultradźwiękowych nawilżaczy i wiele przewyższa wskaźniki pierwszych dwóch.Ultradźwięk
Jedyną wadą można nazwać ten fakt, co w wyniku pracy systemy na meblach może pojawić się biały nalot (jest to związane z tym, że w systemie woda nie wyparowuje się, a po prostu rozbija się w wodny kurz, który zawiera różnorodne mikroelementy i sole – one, siadają na mebli, zostawiają podobne ślady).

7

Kryteria wyboru nawilżaczy

  • Moc

Tutaj należy wychodzić z osobistych potrzeb. Zazwyczaj, nie duże nawilżaczy, możnością od 20 do 60 V potrafią obsłużyć nie mały obszar – aż do 150 m. kw.Kryteria wyboru nawilżaczy

W technicznej charakterystyce każdego urządzenia muszą być ukazany ten obszar, na który rozpowszechnia się działanie urządzenia. Od tego należy odpychać się, wybierając nawilżacz.

  • Poziom hałasu

Tak, jak urządzenie będzie pracować prawie całą dobę, lepiej wydać trochę więcej, robiąc wybór na korzyść bardziej cichych urządzeń (nawilżaczy chłodnej pary i systemy ultradźwiękowe).Kryteria wyboru nawilżaczy
A parowe urządzenia jest o wiele głośniejsze, i oprócz tego w procesie pracy wydają głośne bębnowe dźwięki.

  • Energio zaoszczędzanie

Wychodząc z tych przyczyn, szczególną uwagę polecamy przydzielić ‘’żarłoczności’’ urządzeń.Kryteria wyboru nawilżaczy
Z najlepszych nowoczesnych nawilżaczy w planie kosztów energii absolutnym liderem jest parowy rodzaj urządzenia (300-500 V). Wszystkie inne korzystają się nie więcej, niż 15-100 V.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

2 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.