Jak prawidłowo zrobić ładne dżinsy z dziurami

Nazwij chociaż jednego człowieka, który be nie pamiętał albo nie słyszał o modzie na dżinsy w 80-te i 90-te lata. W tamtym czasie prawdziwe rozdarte dżinsy uważały się niezwykłą rozkoszą, i człowiek, który chodził w takich dżinsach, uważał się bardzo modnym… nawet lepszym od tych, kto dzisiaj chodzi z iPhone 5. Ale jeśli za dziesięć lat, na przykład nowości techniki, tracą swoją aktualność, i będą zamienione bardziej nowymi modelami, to dżinsy – nigdy! Moda na nich była i będzie zawsze, jak i w XX, również w XXI wieku.

Większość dżinsów, zazwyczaj idą, jako zwykłe modele z różnym krojeniem i kolorami. A dżinsy rozdarte, w zasadzie, jest to dziedziczenie obecnych projektantów i stylistów.

Odpowiednie, żeby kupić sobie oryginalną i ekskluzywną model, trzeba będzie dużo wydać. Ale po co to robić, jeśli wszystko można zrobić własnoręcznie? Jak już domyśleliście, w tym artykule będziemy rozmawiać o tym, jak zrobić rozdarte dżinsy. Obiecujemy, że będzie ciekawie!

Będziesz potrzebować:
1

Jak ładnie rozdarć dżinsy

Dlatego, nie musisz iść do sklepu na zakupy. Po co psuć nową rzec, jeśli jest stara?Jak ładnie rozdarć dżinsy

W sumie, nie chcemy nic psuć, a nawet przeciwnie – odświeżyć, twoje stare dżinsy i nadać im całkiem innego wyglądu, drugie życie. Więc, dżinsy już mamy, a teraz wszystko inne.Jak ładnie rozdarć dżinsy

Co będziemy jeszcze potrzebować? Wśród innych instrumentów:

  • nóż;
  • nieduża fanerka;
  • odkurzacz;
  • kreda;
  • mydło.
2

Przygotowanie

Na początku zdecyduj się, jaki konieczny wynik chcesz zobaczyć.Przygotowanie
To muszą być malutkie dziurki i wytarcia, nieduże krojenia albo bardzo podarte dżinsy?

Dobrze przemyśl schemat, jak i gdzie masz zamiar robić cięcia na twoim przyszłych dżinsach. Po tym, jak na pewno zdecydujesz się, możesz kreślić kredą na tkaninie.
Przygotowanie

Żeby uniknąć podobnego rezultatu, jeszcze raz wszystko zmierz!

3

Proces

Jak prawidłowo rozdarć dżinsy? Po pierwsze, jaszcze raz oceń swój przyszły projekt, patrząc na swoje dżinsy z różnych stron. A teraz możesz śmiało zaczynać! Działamy według naszej instrukcji.4141Proces

Na miejsce przyszłego cięcia włóż niedużą fanerkę. Posługuje ona pewnym poziomem dla równego wycięcia i chroni inne części wyrobu.

Nie śpiesz robić głębokie i szerokie cięcia. Ponieważ mniejsze, można potem jeszcze zwiększyć, a duży nie da się zmniejszyć.

Kiedy zrobisz cięcie, opracuj nicie, które się zostały. Idealnie będą pasować jasne albo grube nicie – zrobią one twoją model unikalną i stylową. Rób jeszcze więcej cięć na równej odległości i mocno przyciśnięte do siebie. To tylko ulepszy pozytywny wynik. Po tym odkurz to co się zostało.Proces

Możesz zrobić jeszcze kilka dodatkowym wycięć na dżinsach. Weź pilniczek albo żelazną szczotkę i naciągnij swój wybór na coś okrągłe i twarde. Potem lekko nacieraj zaznaczone miejsce papierem ściernym i zrób kilka nakłuć.

4

Dopełnienie

Możesz osiągnąć jeszcze bardziej ciekawego efektu, nie tylko robiąc dziurki na dżinsach, ale też za pomocy wytarcia.

Dlatego, weź wybielacz z chlorem i nanieś go na miejsce podartych części.

Lepiej zacznij z mniej zauważalnych miejsc, ponieważ na pewno nie wiadomo, jak odreagują twoje dżinsy na takie chemiczne wtrącenie, mogą wcale stracić kolor.
Drugi wariant – ozdobić twój wybór ładną koronką. Dlatego należy jedynie ustalić rodzaj koronki.

 

Poczytać do tematu:

Dopełnienie

Dla ciemnych dżinsów bardziej pasuje czarna koronka, dla jasnych – szara albo biała.

Wykonując zakup w sklepie, przyszyj koronkę nićmi, które będą pasować do twych dżinsów.

5

Modny wyrok

Więc, twoje arcydzieło jest skończone. Tylko nie zapomnij ich wyprać po zakończeniu pracy! Z jakimi rzeczami i na jakie imprezy warto zakładać takie dżinsy.Modny wyrok
Na zakończenie naszego artykułu chcemy zaproponować ci kilka obrazów:

  • dziurawe dżinsy + bluzka + szpilki (dla imprez).
  • dziurawe dżinsy + top + balerinki (na co dzień).
  • dziurawe dżinsy + koszulka + adidasy (dla wyjazdu z miasta).
  • dziurawe dżinsy + tunika + sandały (dla letniej pogody).

Ale jest jeszcze drugi problem. Często dżinsy z dziurami tracą atrakcyjny wygląd, ponieważ dziury z czasem osiągają nie akuratny kształt. W naszym artykule możesz przeczytać, jak powrócić dziurawe dżinsy do życia, jeśli dziurki zrobiły się nieakuratne.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.