Jak przekonać męża leczyć się od alkoholizmu
Alkoholizm – jest to choroba. Nie jest to szkodliwy nawyk, a diagnoz medyczny. Towarzyszą mu konieczna interwencja medyczna, a też leczenie psychologiczne chorego i jego rodziny.

Rodzina albo bliskie otoczenie chorego mają wielkie znaczenie, ponieważ jakikolwiek nałóg może pojawić się i szybko się rozwijać tylko w pewnych warunkach środowiska socjalnego, koła komunikacji chorego. Odpowiednie, zmieniamy środowisko socjalne, odpowiednie zasady – i choroba idzie.

Ale jak zrobić prawidłowo i głównie skutecznie? Z czego zacząć? Ponieważ nasze zadanie nie ładne słowa dobrać, i nie opowiadać cały czas o skutkach tego nałogu, a przekonać dorosłego męża zgodzić się na trudne leczenie.

Jeśli spotkałeś się z koniecznością tłumaczyć i przekonywać męża leczyć uzależnienie alkoholowe, to twoje argumenty nie działają. Odpowiednie, należy zmieniać sposób działań, które doprowadzą do decyzji męża rzucić pić.

1

Alkoholizm – jest to choroba całej rodziny

Alkoholizm – jest to choroba całej rodziny. Często można słyszeć wyraz od żony: „To mój mąż ma problem. Ja w porządku”.

Najważniejszym czynnikiem w walce z alkoholowym nałogiem – jest to oddziaływanie rodziny i najbliższego otoczenia.

Jeśli stało się tak, że w waszej rodzinie pojawił się problem z alkoholem, znaczy, są na to przyczyny i czynniki, które „podtrzymują symptomy”. Używanie alkoholu – jest to chęć człowieka uciec od realności (problem, odpowiedzialności, nieprzyjemnych sytuacji), której on nie daje rady.

Dlatego, alkoholizm – jest to zawsze skutek bardziej głębokich powodów psychologicznych.

Alkoholizm – jest to choroba całej rodziny

Oczywiście trudno od razu przeanalizować życie męża i zrozumieć, przez co on zaczął pić i szybko poprawić sytuacje. Ale właśnie zrozumienie faktu obecności tych przyczyn i swego zaangażowania w nich, gra najważniejszą rolę w leczeniu alkoholizmu.

2

Zmiany zaczynają się z ciebie

Dostatnio ciężko przekonać kogoś coś robić, jeśli u człowieka nie ma motywacji. Po co mężu przechodzić leczenie, jeśli tyle czasu mu wszystko pasowało, i wszyscy do tej sytuacji przyzwyczaili się? Nie ma cierpliwości tak żyć dalej, ale żyliście jakoś do tego czasu?

Motywacją do zmian często służy obrazek tego życia, którego pragniesz.

Pomyśl o tym, jak zmieni się twoje życie, kiedy mąż się wyleczy? Co w nim będzie po innemu? Czym będziecie się zajmować? I zacznijcie to robić. Najpierw pojedynczo. Zacznij z tych rzeczy, które przynoszą ci zadowolenie. Napisz spis tych spraw i każdy dzień wykonuj coś z tego spisu. Jeśli masz chęć zmienić swój wygląd zewnętrzny, prace, stać bardziej seksualną – właśnie teraz przyszedł czas to zrobić.

Na jakiś czas zapomnij o mężu i jego problemie, przestań żyć życiem żony – alkoholika. Spróbuj odczuć życie żony zdrowego mężczyzny. Za jakiś czas się zmienisz.

I właśnie ‘’ty – inna’’ i jesteś tą motywacją, która może przebudzić w mężczyźnie chęć dociągnąć się do ciebie, pokonać problem, zrobić siebie lepszym. Staniesz dla mężczyzny tą upragnioną kobietą, która będzie inspirować, pokaże inne życie, i powróci chęć żyć. Obok ciebie będzie ciepło i wesoło.

3

Wsparcie męża

Podczas leczenia alkoholizmu ważną rolę gra psychologiczny nastrój chorego. „Czy mi się uda?”, „Czy potrafię samodzielnie rzucić pić?”, „Czy warto zaczynać?”, „Leczyć się wstyd, co powiedzą ludzi?” – pytań mnóstwo i są one męczące dla mężczyzny. Pewności nie ma w niczym.

Ale mężczyzna może znieść wszystko, jeśli ma wewnętrzne wsparcie. Wsparciem w tym przypadku staje żona.

Bez wsparcia, bez człowieka, który wierzy w jego siły, pozbyć się od nałogu praktycznie nie możliwie. Dlatego twoja szczera wiara w męża odgrywa dużą rolę. Nawet jeśli mąż jeszcze nie chce leczyć się albo odrzuca problem, pokaż mu jego znaczenie.

Wsparcie męża

Chwal, podziwiaj. Niech nawet drobiazgi. Mężczyzna musi odczuwać, że kochasz go nawet takiego, że on ważny dla ciebie jako mężczyzna, i że bez niego nie wytrzymasz.

4

Nie akcentuj na problemie

Jest to ciężkie zadanie, ale bardo ważne.

Postaraj się jakiś czas nie przypominać w obecności męża temat alkoholu albo jego nałogu.

Spróbuj znaleźć inne punkty dotknięcia z nim, opowiadając o swych wrażeniach, zmartwieniach, osobistych sukcesach.

Wykazuj zainteresowania w tym, co mąż opowiada o sobie, czym się dzieli. Nie osłabiaj jego poczucia, jakimi nawet by śmiesznymi i głupimi one ci się nie wydawały.

5

Poproś pomocy u krewnych i przyjaciół

Oni na pewno znają o problemie.

Poproś ich okazać wsparcie twemu mężu w wyglądzie ciepłej rozmowy, bezalkoholowych spotkań z przyjaciółmi na przyrodzie, na przykład.

Zdarza się tak, że krewni i przyjaciele rezygnują z komunikacji z chorym człowiekiem. Ale bądź mądrą kobietą, wytłumacz im, że jest to choroba.

Poproś pomocy u krewnych i przyjaciół

6

Zwróć się do psychologa

Leczenie męża od nałogu, jak i przygotowanie do leczenia, będzie szybką i skuteczną podczas pracy z profesjonalnym psychologiem. On może okazać niezbędne psychologiczne i informacyjne wsparcie, pomoże pokonać chorobę i ustalić dalsze relacje w rodzinie.

Jeśli między małżonkami w siłę okoliczności jest nieobecna bliskość, zaufanie, wtedy psycholog może stać tym człowiekiem, któremu mąż zmoże otworzyć się, opowiedzieć o problemach, i któremu, może, uda się umotywować mężczyznę na leczenie.
Wnioski

Wnioski

W taki sposób, przekonać męża na leczenie od alkoholizmu można tylko za warunku świadomości obecności samego problemu i jego chęci pozbyć się od niego. Właśnie dla tego należy zebrać wolę w pieść i zacząć stopniowo zmieniać siebie, swój stosunek do światu, do swego mężczyzny. Mężczyzna na pewno zauważy zmiany i przyłączy się do ciebie.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.