Jak przeprowadza się tlenowe odmłodzenie skóry: kosmetologiczne procedury i sposoby domowe
Terapia tlenem (mezoterapia) – jest to prawdziwy ratunek dla skóry, która poddała się pod działanie starzenia.

Oczywiście, mechanizm człowieka, jak i jakikolwiek inny, ma właściwość się psuć. Procesy wewnętrzne naruszają się i się zwalniają. Oprócz tego, niepoprawne odżywiania, nieprawidłowe dbanie, niejakościowe i niepasujące kosmetyki, szkodliwe przyzwyczajenia – wszystko negatywnie działa na stan organizmu, przyspieszając procesy starzenia. Skóra na twarzy – lustro, które odzwierciedla wszystkie stresy, sposób na życie i ilość przeżytych lat. Ale, jakby smutnie przez to nie było, starzenie nie manie nikogo. U kogoś oznaki widać szybciej, u kogoś później. Ale nie jest to powód dla zmartwienia. Nowoczesna medycyna i kosmetologia wynalazła dużo różnych metod odmłodzenia. Jeden z najskuteczniejszych – odmłodzenie tlenowe.

W tym artykule znajdziesz wszystką potrzebną informacje, która odnosi się odmłodzenia skóry twarzy tlenem.

1

Na czym polega odmłodzenie

Z wiekiem wymiana gazowa w komórkach skóry się pogarsza. Prowadzi to do zmniejszenia niezbędnej ilości wilgoci dla stanu normalnego skóry. Przez to ona staje sucha, pogarsza się ton i kolor twarzy, i najbardziej nieprzyjemne – pojawiają się zmarszczki.

Ale jeśli skórze nadać dostateczną ilość tlenu, wszystkie jej procesy życiowe odnowią się, zwróci się dostateczna ilość wilgoci, i skóra znowu wygląda młodo i zadbanie.

Technologie kosmetologiczne wynalazły nowy sposób, jak dostarczyć tlen i inne korzystne substancje w głębokie warstwy skóry.

Jeśli nie masz możliwości skorzystać się usługami kosmetologicznej kliniki i salonu, możesz korzystać się ze środków tlenowych.girl-1037884_1920-e1454170946317Na czym polega odmłodzenie

2

Tlenowa mezoterapia: charakterystyka

Dzięki tej terapii:

 • wzmacniają się mięśni twarzy;
 • podciąga się kontur;
 • nawet mocno głębokie zmarszczki stają niezauważalne;
 • zdejmują się obrzęki;
 • ulepsza się kolor;
 • pojawia się dostateczna ilość wilgoci;
 • odbywa się odnowienie ochronnych funkcji skóry;
 • mija alergia i podrażnienia;
 • wiszące części twarzy stają się bardziej podciągnięte.

Skuteczna mezoterapia nie jedynie dla skóry twarzy. Ona też podciąga skórę brzucha, piersi, tyłka, usuwa cellulit, zmniejsza objętość ciała.

Kobiety, które dbają o swoje zdrowie, którym nie obojętnie, jak ona wygląda wykorzystują metod terapii tlenowej dla profilaktyki starzenia. Wtedy procesy starzenia uwalniają się i stają mniej zauważalne.

Główną osobliwością i zaletą mezoterapii – wykonuje się ona bez zastosowania igły. Powiększając ciśnienie tlenu, specjalnym aparatem wprowadza się aktywne preparaty w głębokie warstwy skóry.

Epidermis, a właśnie jego komórki, otrzymują dawkę tlenu nie z krwi. Otrzymują one go z powietrza, który zawiera około 21% tlenu.

Jeśli koncentracje tlenu zwiększyć, przyspieszy się aktywne procesy w komórkach, które ulepszają stan skóry i odmłodzenia.

Ta metoda odmłodzenia nie ma przeciwwskazań i konsekwencji ubocznych. Dostatecznie bezpieczny. Dlatego, ją wybierają mnóstwo kobiet.
diving-378214_1920-e1454069874603

3

Kosmetyki tlenowe

Oczywiście, że bezpośrednim sposobem dostarczyć tlen do komórek skóry za pomocy tylko kosmetyków się nie uda. Ale na czym polega jej szczególność? Takie kosmetyki zawierają perfluorowęglowodory albo akvaftem. Ta substancja, który kiedy dotyka się skórę, zaczyna chwytać ze środowiska otaczającego tlen, transportując go do komórek. One od razu napełniają się tlenem.

Jeśli tą procedurę robić regularnie, bardzo szybko będziesz przyjemnie zdziwiona swoim wyglądem zewnętrznym i stanem skóry.

Maski tlenowe można kupić w specjalnych sklepach kosmetologicznych albo aptekach. Ale nawet dla tych, kto nie ma możliwości kupić taki środek, się nie martw. Można go samodzielnie przygotować w warunkach domowych.

Dla tego będziesz potrzebować:

 • Migdał mielony 2 łyżki
 • Kasza owsiana 2 łyżki
 • Biała glina 1 łyżka
 • Woda utleniona 10 kropel

Pierwsze trzy składniki należy rozpuścić niedużą ilością wody, do utworzenia masy jednolitej. Zatem dodaj wodę utlenioną. Wytrzymaj 10 minut. Zatem zmyj ciepłą wodą.

Przepis na maskę z białkiem:

 • Krem 10 g
 • Woda utleniona 16 ml
 • Białko 1 szt.

Białko pobij trzepaczką, widelcem lub mikserem, do pojawienia się piany. Dodaj do niego wszystkie składniki, które są wyżej przeliczone. Pomieszaj i nie odciągając czas nanieś na twarz. Nie zmywaj w ciągu 10 minut. Zatem usuń za pomocy ciepłej wody.

Nie złą uważa się maska z proszkiem dziecięcym . Dla jej przygotowania będziesz potrzebować:

 • Proszek 30 g
 • Woda utleniona 10 ml

Nalewaj wodę utlenioną niedużymi ilościami do proszku, aż nie wyjdzie ciekła masa średniej gęstości. Nanieś na skórę, dalej przeprowadź te same działania, co i wcześniej z maskami tlenowymi. Sposób wykorzystania taki samy.

Jeśli chcesz otrzymać maksymalny efekt na długi czas, polecamy robić maskę przez każde 3 dni w ciągu 30 dni. Potem zrobić przerwę 2 tygodni.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.