Jak przygotować się do zapłodnienia: witaminy dla mężczyzn

Planowanie zajść w ciąże – konieczny krok odpowiedzialnych rodziców. Dobrze przygotowując się do poczęcia dziecka, nie tylko podwyższasz możliwość ciąży, ale też zabezpieczasz urodzenie zdrowego dziecka. Właśnie jest to przyczyną aktualności tematu o kompleksie witaminowym dla przyszłych rodziców.

Dla bezpieczne zapłodnienia, oprócz witamin i kompleksu mineralnego, warto przeprowadzić badanie swego organizmu, a też pozbyć się od szkodliwych nawyków. Oprócz tego, należy ponownie rozpatrzyć swoją dietę i zrobić korektę w kierunku prawidłowego odżywiania. To pomoże korzystnym substancjom szybciej się oswajać.

Nie warto myśleć, że cała odpowiedzialność za bezpieczne zapłodnienie i urodzenie dziecka przekłada się wyłącznie na kobietę, przez to, że ona go nosi w łonie: nie mniej ważnym w tym procesie stan zdrowia mężczyzny, ponieważ właśnie on zapładnia komórkę jajową.

W taki sposób, mężczyźnie warto zabezpieczyć ruchliwość plemników, a też ich jakość, żeby dziecko pojawiło się na świat genetycznie zdrowe.

1

Witamina E

Witamina E, albo połączenie tokoferoli, bardzo ważna dla zabezpieczenia funkcji rozmnażania nie tylko u ludzi, ale u wszystkich ssaków. Ta witamina jest korzystna nie tylko dla kobiet, ale też dla mężczyzn, które planują stanąć ojcami. Witamina E korzystnie działa na jakość spermy, zwiększa ruchliwość plemników.

Jeśli w organizmie przyszłego ojca spostrzega się niedobór tokoferoli, prawdopodobieństwo zapłodnienia dziecka u niego szybko się zniża, ponieważ plemniki nie potrafią zapłodnić komórkę jajową ze względu swojej niedojrzałości.

Witaminę E można używać jako wyprodukowaną przez syntetyzowanie, a też w wyglądzie przyrodnim, na przykład można spotkać ją w produktach odżywiania. Pierwszy wariant można bez żadnych problemów kupić w jakiejkolwiek aptece i używać według instrukcji.

Według drugiego wariantu, możesz szczerze zabezpieczyć swemu organizmu witaminę E, dzięki regularnemu użyciu jakichkolwiek orzechów, owoców suszonych, zieleni, tłustych rodzajów ryby, kaszy i innych produktów.Witamina E

2

Cynk

Jednym z ważniejszych mikroelementów dla zdrowia męskiego organizmu jest cynk. On bierze bezpośredni udział w wyprodukowaniu spermy, odpowiednie za jego niedoboru ilość wyprodukowanej spermy się zmniejsza, a to w swoją kolej, poniża prawdopodobieństwo bezpieczne zapłodnienia.

Za pomocy cynka w organizmie mężczyzny syntezuje się hormon folikulotropowy, który jest skierowany na kontrolę wyprodukowania spermy.

Właśnie dlatego, codzienne zabezpieczenie mężczyźnie dostateczną ilością cynku jest niezbędne dla harmonijnej pracy funkcji rozrodczej.

Analogicznie z witaminą E, cynk można zastosowywać w tabletkach, a też razem z produktami odżywiania. Ciesz siebie mięsem, nie ma znaczenia czy to będzie wołowina, wieprzowina albo baranina, kaczka czy indyk, nie zapominaj jeść topiony ser, wątrobę najlepiej drobiową, a też fasola, groch, kaszy i orzeszki ziemne. To pomoże ci zabezpieczyć organizm niezbędną ilością minerału cynku, i jako wynik, zwiększy twoją zdolność do zapłodnienia zdrowego dziecka.Cynk

3

L-karnityna

Levocarnitine albo L-karnityna – jest to amino kwas, która sprzyja powiększeniu ilości spermy, aktywności plemników, a też zapobiega pojawieniu się patologicznych form męskich komórek płciowych.

Po prostu mówiąc, L-karnityna jest jedną z najważniejszych substancji, które pozwalają mężczyźnie począć dziecko.

Żeby nie używać syntezowany levokarnitynę, kupioną w aptece, możesz wracać niezbędną dawkę, codziennie używając mięso i owoce morza. Po prostu dołącz do swojej diety wątrobę, wołowinę, cielęcinę, wieprzowinę, mięso indyka, kaczki albo gęsi, a też nie zapominaj o korzystnych substancjach, które są w mleku, twarogu i śmietanie. Przestrzegając zwykłych zasad, zrobisz ogromny krok do powiększeniu zdolności począć dziecko.L-karnityna

4

Kwas foliowy

Zdarza się tak, że mnóstwo prób począć dziecko nie są skuteczne. Może to być przez to, że mężczyzna przez jakiś czas nadużywał napoje alkoholowe albo palenie, nie zdrowo się odżywiał i nie dotrzymywał się zdrowego sposobu życia. A czasami nawet u zdrowych mężczyzn są uszkodzone plemniki, które nie są w stanie zabezpieczyć funkcje rozrodczą. W tych przypadkach mężczyźnie przepisują kwas foliowy. Kwas foliowy zabezpiecza syntezę DNA i podtrzymuje jego integralność, co jest bardzo ważnym dla bezpiecznego zapłodnienia, a też dla uniknięcia wad cewy nerwowej płodu, dlatego ta substancja korzystna nie tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet.

Oczywiście, kwas foliowy możesz kupić w aptece i używać według naznaczenia lekarza. Dla umocnienia jego działania koniecznym jest popełnienie swej diety szpinakiem, rzepą, musztardą, sałatką, brokułami, cytrusowymi, szparagami, fasolą, jakimikolwiek orzechami, awokado, burakami, kukurydzą, marchewką, selerem.

Możliwie, że niektóre z przeliczonych produktów ci nie pasują za smakiem, ale uwierz, wynik jest tego warty i efekt od zastosowania nie zmusi siebie czekać.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.