Jak robić zwierząt z balonów

Dzisiaj chcemy opowiedzieć o różnorodnych możliwościach balona, i jakie cuda można z niego wytworzyć, nie wkładając dużo wysiłku. A dokładnie porozmawiamy o tym, jak z balonów robić zwierzątek. Dla tego potrzebna nam tylko cierpliwość i sprawność rąk.

Na początek, troszeczkę historii o pochodzeniu. Balon dla modelowania najpierw pojawił się w Rosji 20 lat temu, nazywali go w tamtym czasie po różnemu. Ale już więcej niż 10 lat właśnie skrót SZDM korzysta niezwykłą popularnością wśród mnóstwa ludzi. Praca z długimi balonami – jest to pewna sztuka. A za granicą ten unikatowy proces nazywa się ”twisting”.

Będziesz potrzebować:
1

Narzędzia

Przed tym, jak zacząć robić różnorodne modele i kształty z balonów, trzeba wybrać jakościowe i trwałe balony – jest to najważniejszy moment w naszej sprawie!
Nie polecamy kupować chińskiej produkcji.

Dla profesjonalnego skręcania takie balony się nie nadają, ponieważ zrobione one z sztucznej gumy lateksowej.

Jeszcze będziemy potrzebować dwukierunkową pompę dla balonów. Wśród ważnych dodatkowych narzędzi, które też możliwie przydadzą się – nożyczki, nie duża rurka tubus i mazak.

Narzędzia.Przed tym, jak zacząć pracować z balonami (pompować, skręcać, zawiązywać) musimy go troszeczkę ugnieść.

Po prostu rozciągnij go rękami kilka razy, dlatego, żeby trochę nagrzać gumę lateksową. W wyniku balon pompować będzie o wiele lżej.

Pompujemy balon jak zazwyczaj przez szyjkę. Tradycyjnie zostaje się w balona kucyk, dlatego, żeby podczas skręcania tędy przechodziło powietrze. Długość naszej głównej części zależy od tego, jaki kształt chcemy zrobić.

Narzędzia.
Po tym wybieramy wygląd tego zwierza, które mamy zamiar zrobić. Są ich dużo, dlatego teraz dokładnie opowiemy, jak zrobić każdego z nich – bądź to pies, kotek czy nawet żyraf. Zaczniemy!

2

Jak zrobić pudla z balona

Jest to najpopularniejsza różnorodność twistinga. To jak zrobić pieska z balonu? Po tym, jak balon został napompowany – robimy na nim zakręt – będzie to mordeczka pieska. Pierwszy bąbelek fiksujemy palcami, średnio jego rozmiar jest 3-4 cm.
Dalej robimy 5 jednakowych bąbelków, które będą wykorzystane dla tego, żeby zrobić mordeczkę tego psa. W początkowej części balona wyjdzie u nas łańcuszek z 5 pęcherzyków. Potem składamy między sobą i skręcamy oddzielnie, około 3 razy. Teraz u nas wyszła buzia psa.
1. Napompuj balon i zostaw 5-7 cm kucyka. Skręć 3 malutkie kiełbaski.
2. Złóż razem drugą i trzecią kiełbaskę i pokręć ich wspólnie odnośnie tułowia.
3. Głowa gotowa. Skręć jeszcze 3 kiełbaski – będzie to szyja i nogi.
4. W taki sposób skręć piąta i szóstą – razem, ale potem odpuść ich do dołu.
5. Zrób kiełbaskę dłuższą – tułów.
6. Skręć trzy ostatnie kiełbaski.
7. Teraz połącz ósmą i dziewiątą. Pokręć ich do dołu i sformuj z balona psa.

Jak zrobić pudla z balona.

Dalej musimy zrobić nóżki. Ale nie zapomnijmy zostawić 12 -13 cm dla naszej przyszłej szyi. Przekręcamy nasz balon w taki sposób, żeby mniej więcej w centrum u nas wyszedł bąbelek. Składamy go w dwa razy pionowo, przyciskamy dwie części i skręcamy ich między sobą. Przednie łapy już mamy – teraz tylko zostało się miejsce, z którego zrobimy tylne nóżki i ogonek. Składamy balon na pół, śledzimy za proporcjami i skręcamy tylną część. W wyniku zrobiliśmy pieska z balonu.

3

Jak zrobić żyrafa z balonu

Powtórzymy praktycznie analogiczne działania, które robiliśmy podczas wytwarzania pieska z balona. Ale w przypadku wytwarzania żyrafa, głowa będzie troszkę mniejsza.

Jak zrobić żyrafa z balonu.

Tutaj zostawiamy około 2-3 cm na mordeczkę, i modelujemy ją nie z 5, jak to było w przypadku psa, a z 4 bąbelków. W tym razie robimy szyję dłuższą, odpowiednie nogi też. W rezultacie otrzymamy krótkie ciało i ogon – w sumie tak i ma wyglądać żyraf.

4

Jak zrobić łabędzia z balonu

Także możemy zrobić łabędzia z balonów. Wszystko jest bardzo prosto. Wykorzystujemy dużą część naszego balona i robimy z niej okrąg. Potem bierzemy część, która się została dla jeszcze jednego koła, ale teraz troszeczkę mniejszą, trzeba zostawić troszkę miejsca dla szyi i głowy naszego przyszłego łabędzia. Drugi okrąg, który mniejszy, wciskamy w pierwszy. I po tym robimy głowę i szyję – to będzie coś pośrodku między tamtymi działaniami, które wykonywaliśmy wcześniej, robiąc psa i żyrafę.

Jak zrobić łabędzia z balonu.
Jeżeli chcemy, to możemy dorysować oczy dla bardziej efektywnego i prawdopodobnego wyglądu. Dla tego wykorzystujemy zwykły mazak.
Wykonując mnóstwo działań ze skręcaniem i związaniem – bać się nie warto. Nasz balon jest mocny i spokojnie wytrzyma jakiekolwiek obciążenie.

5

Jak zrobić tygrysa z balonu

Średnio u nas ma być 11 części, raczej pęcherzyków. Musimy napompować nasz balon i zaznaczyć 13-14 cm, zawiązujemy węzłem i robimy 7 malutkich bąbelków. Między 2 i 3 zrobimy jedno skręcenie, a potem między 4 i 6 tak samo. Potem robimy głowę – raczej jej części: czoło, szczękę, policzki i uszy.

Jak zrobić tygrysa z balonu. Weź pierwszy bąbelek i wciśnij wewnątrz głowę, przytrzymując drugi pęcherz z zewnętrznej strony głowy. Po tym jak obrócisz go między 8 i 9 bąbelkiem, wyjdzie ci usta i nos.
A bąbelki 4 i 6 – będą uszami naszego przyszłego tygrysa. Dalej robimy tułowie i nóżki po znanym już schemacie. Końce balona trzeba związać podwójnym węzłem i rozdzielić balon na pół.

Na koniec nam się zostanie 2 zbędne bąbelki – będą one odpowiadać za tylne łapy.
Kotka z balona robimy po tej samej metodzie. Po prostu na koniec wytwarzania, wykorzystujemy troszkę inne farbowanie.
Wykorzystując twisting możemy utrzymać cały rząd ciekawych i śmiesznych zabawek. Naucz się robić zwierzątek z balonów razem z nami. I nie tylko zwierząt!

Jak zrobić tygrysa z balonu.
Czytaj nasze artykule dalej i dowiedziesz się jeszcze więcej . Na przykład jak z balonów zrobić smaczną kolację?Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

15 Tak Nie 14

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.