Jak rozszerzyć krąg przyjaciół

Komunikacja – jest to jeden z najważniejszych czynników stanowienia osobistości i jej samo odczucia. Wszyscy my zwierzęta socjalne. Jesteśmy urodzone w strefie socjalnej, rośniemy i się rozwijamy, umieramy. Bez komunikacji i wzajemnego działania między ludźmi innymi osobistość traci swoją identyczność i jej całkowite harmonijne wykazywanie nie jest możliwym.

Pod słowem komunikacja warto rozumieć nie tylko werbalny kontakt między ludźmi, ale też niewerbalny związek na poziomie odczuć, poznawczo-emocjonalnego spektra wzajemnego działania, ruchów, duchownego rodzeństwa.

Przytulania, dotknięcia, wsparcie i minki w sms-ach – jest to też komunikacja. W zależności od typu osobistości, dokładnego kulturowo-socjalnego środowiska, doświadczenia, pragnień i potrzeb każdy konkretna osoba kształtuje swój krąg przyjaciół.

Krąg przyjaciół – są to ludzi, z którymi osobistość komunikuje się według swej chęci, jeśli ma taką potrzebę albo w siłę okoliczności.

Krąg przyjaciół może być szeroki albo wąski. Jest to nie źle i nie dobrze. Na te parametry wpływają czynniki wewnętrzne i zewnętrzne.

Do wewnętrznych można odnieść typ osobistości i temperament. Na przykład, są ekstrawertycy i introwertycy.

  • Ekstrawertycy – są to ludzie otwarte, lekko wykazują swoją emocjonalność, dużo rozmawiają, potrzebują szeroki krąg przyjaciół.
  • Introwertycy , przeciwnie, zamknięci, nie gadatliwi, nie potrzebują częstych socjalnych kontaktów.

W czynników zewnętrznych, które mają wpływ na krąg przyjaciół, można odnieść przynależność zawodową konkretnej osoby albo środowisko kulturalne. Na przykład, zawód terapeuty sugeruje szerokie koło komunikacji i codziennych kontaktów z ludźmi. A kobiety Wschodu, na przykład, są ograniczone w komunikacji, przez ich poglądy i tradycje związane z religią.

Dlatego pytanie o rozszerzeniu koła komunikacji konkretnej osoby bezpośrednio związane z jego motywacją do tego, psychologicznym przygotowaniem i warunkami kulturowej przestrzeni, które robią możliwym albo niemożliwym te rozszerzenie.

Następujące kroki pomogą ci i twym bliskim zająć się pytaniem rewizji swego koło komunikacji, prawidłowo ocenić jego jakość, i w przypadku konieczności, rozszerzyć go. Albo, zwężać.

1

Komu należy rozszerzyć koło komunikacji

Najczęściej ludzi zaczynają myśleć o swych socjalnych kontaktach i stosunkach w period osobistego kryzysu. Jest to czas przeceniania cenności i osiągniętego w życiu, postanowienia nowych celów. Przecenianie otoczenia też do tego się odnosi.

Oprócz periodu kryzysu na aktualizacje pytania o otoczeniu wpływają czynniki zewnętrzne, a właśnie inni ludzie. Najbardziej rozpowszechniona sytuacja:

– Synu, musisz więcej komunikować się! – zwraca się mama do syna, który zachwycono stawi eksperyment naukowy z chemii.
– Nie mam w tym potrzeby.
– Jak będzie żyć? Już 5 lat siedzisz w swym pokoju ze swoją chemią. Wyjdź z ludźmi porozmawiaj!

Typowa sytuacja zderzenia dwóch światów – introwertyka i ekstrawertyka. Nastolatek zajmuje się ulubioną sprawą i nie ma żadnego stosunku do innych ludzi. Oczywiście, minimum kontaktów jest w wyglądzie krewnych i kolegów z klasy, sprzedawców w sklepie. A więcej i nie potrzebuje, jest on szczęśliwy. Mama szczerze nie rozumie, jak można żyć bez ludzi, dlatego że sama lubi pogadać i spędzać czas w towarzystwie. kto uważa prawidłowo, a kto błędnie. Nikt. Przez swoje temperamenty oboje żyją odpowiednie swojej przyrodzie i całkiem są szczęśliwi.

Jeśli na konieczność w zmianach albo rozszerzeniu koła komunikacji działają inni ludzie (rodzice, bliscy, ukochani, przyjaciele, koledzy), warto pomyśleć o tym, a czy ty osobiście masz w tym potrzebę. Czy naprawdę potrzebujesz bardziej szersze koło komunikacji, niż masz na dzień dzisiejszy?

Jeśli za przyrodą jesteś introwertykiem, to po prostu nie możesz mieć dużo przyjaciół, kolegów i stałych imprez. Jeśli introwertyk zaczyna żyć nie odpowiednie swojej przyrodzie i prezentuje cuda gadatliwości i towarzyskości, to wkrótce to doprowadzi do zmęczenie i wrócenia do początkowego statusu. Jeśli chęć rozszerzyć i urozmaicić swoje koło komunikacji polega na twym pragnieniu i potrzebie, wtedy warto rozłożyć po półeczkom dane o teraźniejszej pozycji rzeczy.

Komu należy rozszerzyć koło komunikacji

2

Twoja motywacja

Bardzo rzadkie sytuacje, kiedy u człowieka nie ma koła przyjaciół. Mieszka sam, nigdzie nie wychodzi i niskim nie rozmawia. Często, na przykład, komunikacja z krewnymi i bliskimi może mu pasować, a koło komunikacji z płcią przeciwną bardzo wąskie. Albo w pracy z kolegami nie ma towarzyskich stosunków.

Następujące działania i kroki muszą być bardzo konkretne i zależeć od pytania „A po co muszę rozszerzać koło komunikacji właśnie w tej części?”

Ponieważ komunikacja z płcią przeciwną – bardzo szerokie pojęcie. Konieczność w tym może wychodzić jak z potrzeby częstych stosunków seksualnych z różnymi partnerami, tak i chęcią znaleźć partnera w życiu i wyjść za mąż. Odpowiednie, twoja motywacja gra rolę kluczową, ponieważ pikap i poszukanie małżonka – są to różne rzeczy, które potrzebują całkiem różnego podejścia i realizacji.

Twoja motywacja

3

Poszukanie wariantów nauki komunikacji

Po tym, jak ustalisz się z motywacją i swymi celami, skupiając swoją uwagę na konkretnym problemie, przyszedł czas znaleźć sposób rozwiązania.

Sposób rozwiązania pytania sugeruje:

  • Pojąć przyczynę, przez którą twoje koło komunikacji/jego nieobecność nie przynosi ci zadowolenia;
  • Znaleźć tą przestrzeń, w której zmożesz zainteresować sobą nowych ludzi.

Jeśli masz mało osobistej albo biznesowej komunikacji w pracy z kolegami, to warto pomyśleć nad przyczyną. Możliwie, jesteś skromnym człowiekiem? Albo twoja mimika wyraża negatywny nastrój do ludzi otaczających? Może bardzo się martwisz, kiedy z tobą zaczynają rozmowę, i nie możesz dać wyraźną odpowiedź? Są to przyczyny psychologicznego charakteru. Dlatego i ich rozwiązanie jest możliwe w kluczu psychologicznym. Ale nie tylko. Na przykład, warsztaty mistrzostwa oratorskiego albo sztuki teatralnej lekko pomogą ci postawić głos, pozbyć się od niepokoju przed ludźmi, co w swoją kolej, pomoże stać bardziej kontaktowym i rozszerzyć koło swej komunikacji.

Po usunięciu przyczyny „wąskości” koła komunikacji, warto pomyśleć o tym, a gdzie możesz zaprezentować swoje nowe umiejętności i odnaleźć nowych przyjaciół. To może być odwiedzanie koncertów, wystaw, gdzie komunikacja między cudzymi ludźmi jest oczywistą.

Poszukanie wariantów nauki komunikacji

Najpierw strasznie, ale jeśli wybierać się do zatłoczonych miejsc systematycznie, strach minie.

4

Zwróć się do psychologa

Nie zawsze człowiek może samodzielnie znaleźć przyczynę swojego zamknięcia, a tym bardziej pozbyć się od niej. Dlatego profesjonalny psycholog pomoże ci ustalić się z twym problemem, i co ważnie, stanie twym wsparciem i trenażerem, na którym potrafisz trenować się wyrażać swoje emocji, spokojnie i mądrze wyrażać swoje myśli, gestykulować.

5

Proponuj pomóc

Bardzo skutecznym „ćwiczeniem” dla odnalezienia nowych znajomych i kolegów jest pomóc. Jeśli widzisz, że człowiek potrzebuje pomocy albo sam o tym prosi, wykaż dobroduszność i pomóż. Pomóc kobiecie donieść ciężką torbę do domu bardzo łatwo. Albo podpowiedz prawidłową drogę. Albo pobawić się z dzieckiem na placu zabaw.

Proponuj pomóc

Nawet jeśli takie drobiazgi i nie przyniosą ci nowych przyjaciół, to pozbyć się od strachu przed ludźmi i kontaktów z nimi, na pewno. Bądź odważnym, i wszystko ci się uda!Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

1 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.