Jak rysować henną na ciele

Mehendi – jest to sztuka starożytna z ozdobienia ciała wzorami z henny naturalnej. Taki rodzaj tatuaży ma dużą historię. Jeszcze dawno w Indii i starożytnym Egipcie, kobiety używały hennę dla rysowania praktycznie na jakiejkolwiek części ciała. I do tego czasu te rysunki nie straciły popularności.
Bio-tatuaż lub tatuaż z henny – to łatwo i atrakcyjnie! Można powiedzieć, że to najbardziej szczędzące tatuaże, ponieważ henna jest naturalnym barwnikiem. Więcej tego – jest to rodzaj alternatywy i możliwość poeksperymentować dla tych osób, które chcą zrobić prawdziwy tatuaż. Tatuaż na stale – jest to poważny krok, bo rysunek na ciele zostaje się na całe życie. Dlatego jest bardzo ważnym zrobić prawidłowy wybór. Spróbuj najpierw zrobić tymczasowy, ale bardzo ładny tatuaż henną. Jest to wygodnie i całkiem bezpiecznie. To jak zrobić tatuaż z henny? Dalej – więcej! Zostańcie się z ‘’Evrikak’’.

Będziesz potrzebować:
1

Jak zrobić tatuaż z henny w warunkach domowych? Zalety

Po co robić tatuaż z henny? U tatuaży nałożonych przy pomocy henny są mnóstwo zalet. Po pierwsze – proces nałożenia jest całkiem bezbolesnym. Po drugie, tatuaż jest tymczasowym, i niezależnie od humoru można zmieniać nie tylko rysunek, ale też i miejsce nałożenia. Po trzecie, taki rodzaj tuningu ciała kosztuje o wiele taniej a niż ”wieczny” rysunek.

Jak zrobić tatuaż z henny w warunkach domowych? Zalety.

Chociaż zmyć tatuaż z henny samodzielnie wcale nie jest prosto. Ale jednak można przyśpieszyć proces dzięki częstemu kontaktu z wodą. Druga alternatywa – peeling lub inny środek ze złuszczającym efektem.

2

Jak zrobić hennę dla tatuażu: proces

Na początek trzeba wybrać konkretny rysunek. Szablon wzoru można znaleźć w Internecie i wydrukować, i potem skopiować na skórę albo wykorzystać wyobraźnie i wymyślić własny wzorek.

Jak zrobić hennę dla tatuażu: proces.

Dlatego, żeby nałożyć rysunek na skórę trzeba odtłuścić tę część spirytusem lub środkiem antyseptycznym. Po tym, przetrzeć olejkiem eukaliptusowym, ponieważ otwiera on pory i w taki sposób barwnik może przeniknąć się głębiej, co wydłuży go trwałość.

Jak zrobić hennę dla tatuażu: proces.

Sama henna dobrze chłodzi i dezynfekuje skórę.

Jak zrobić hennę dla tatuażu: proces.

Żeby zrobić pastę z henny będziemy potrzebować:

  • Naturalna henna dla tatuaży;
  • Nieduża pojemność dla zmieszania;
  • Łyżeczka dla wsypywania potrzebnej ilości proszku henny;
  • Pędzelek dla nałożenia pasty na skórę (przy jego pomocy można zmieszać proszek z wodą);
  • Pipetka dla dodania wody w pojemność;
  • Zwykła woda pitna.

Żadnych składników dodatkowych (sok cytryny, herbata, kawa i t.d.) nie będziemy potrzebować! Wyodrębniamy pakiet z proszkiem henny ze słoika i akuratnie otwieramy.

Przy pomocy łyżeczki nasypujemy nie wielką ilość proszku w pojemność dla zmieszania. Dla tatuaży rozmiarem 5x4cm niezbędnie około 2g proszku henny.

Jak zrobić hennę dla tatuażu: proces.

Mocno zamykamy pakiet z proszkiem i usuwamy w słoik. Niezbędnie chronić hennę od światła, kontaktu z powietrzem i wilgocią. Pipetką dodajemy wodę w pojemność dla zmieszania. Dodawać wodę trzeba niedużymi porcjami, ponieważ bardzo ważne jest nie zrobić pastę bardzo rzadką.

Jak zrobić hennę dla tatuażu: proces.

Pędzelkiem (lub łyżeczką) mieszamy hennę z wodą. Jeśli jest potrzeba to dodajemy jeszcze wodę.

3

Jak rysować henną

Musimy osiągnąć otrzymania jednolitej masy za konsystencją przypominającej śmietanę średniej gęstości.

Jak rysować henną?

W wyniku dodania wody i stałego mieszania otrzymujemy pastę optymalnej konsystencji przygotowaną dla nałożenia na pewną część ciała.

Po nałożeniu rysunku dajemy wyschnąć hennie do utworzenia suchej warstwy (około 20 minut). Szpatułką usuwamy suche pozostałości henny.

Henna też się sprzedaje w rurkach albo stożkach już gotowa do wykorzystania. W takim wypadku po prostu wyciskamy hennę naciskiem palców. Podczas wynikania błędów nałożenia trzeba mieć płatek kosmetyczny lub patyczki kosmetyczne nawilżone wodą lub mleczkiem dla usuwania makijażu.

Jak rysować henną?

W wyniku otrzymujemy bardzo objętościowy obrazek lub wizerunek. Tak ma być i to jest prawidłowo! Można z pewnością powiedzieć, że dzięki temu tatuaż będzie kontrastujący i będzie miał dostatnio ciemny kolor. Nie trzeba żałować henny, bo czym więcej nałożyć henny na rysunek tym bardziej jaskrawy będzie pigment. Właśnie to wszystko – teraz już umiemy samodzielnie rysować henną na ciele.

Jak rysować henną?
Robiąc tatuaż z henny samodzielnie, można w piękny sposób wyrazić swoją kreatywność. Nie zależnie od tego jaka konstrukcja rysunku była wybrana, wszyscy będą podziwiać twój, nawet tymczasowy, ale bardzo kreatywny dekor ciała.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

3 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.