Jak samodzielnie zrobić prezent do dnia 8 marca

Hand- made, albo zrobione prezenty własnoręcznie, od dawna korzystają się popularnością na Zachodzie. U nas miłośnikami własnoręcznych prezentów w zasadzie są dzieci, które każdą wiosną śpieszą zrobić świetne rzeczy własnymi rękami dla matek i ojców do dnia 8 marca.

Na prawdę, rzeczy własnej pracy wyglądają bardzo stylowo we wnętrzu domu, domku letniskowego, a też na miejscu pracy.

Zrobiony z miłością prezent do 8 marca zawsze będzie oryginalny, i każda kobieta która otrzyma go będzie czuć się wyjątkową, osobliwą dla ciebie nie zależnie od swego wieku.

Nie kupiony a utworzony własnymi rękami prezent opowie o bardzo ciepłych stosunkach, miłości i szacunku do kobiety. Oprócz tego, prezent hand-made zawsze zostanie w pamięci.

W naszym artykule pokażemy ci najbardziej stylowe i, jak nam się wydaje, udane idei prezentów, które można zrobić własnymi rękami do dnia 8 marca.

1

Prezenty ze zdjęciami

Jeszcze 10 lat temu niezłym prezentem uważała się ramka fotograficzna pretensjonalna albo wykonana w minimalizmie, jaskrawa albo klasyczna. Teraz takim prezentem nikogo nie uda się zaskoczyć, oczywiście, zawsze można będzie znaleźć gdzie powiesić ją albo ustawić, ale szczególnego zachwytu, niestety, ona nie przeniesie.

Ale jeśli zrobić coś podobnego własnymi rękami, taka rzecz nie tylko nie zostanie się bez uwagi, ale będzie ozdobą dla wnętrza.

Najbardziej prosta, ale bardzo ciekawą, z hand-made idei – jest to utworzenie kolażu zdjęć.

Jeśli masz zamiar zrobić prezent dla babci – niech to będzie kolaż jako rodzinne drzewo, oczywiście, ze zdjęciami bliskich krewnych, jeśli chcesz podziwić swoją połówkę – zrób kolaż w kształcie serduszka.

Oprócz tego, można zrobić świetne uchwyty dla ulubionych zdjęć.

  1. Dla tego będziesz potrzebować dekorowane druty, a też gładkie deseczki. Można wziąć też jakikolwiek inny materiał, który będzie jako podstawa i wytrzyma wagę zdjęcia i druta.
  2. Żeby utworzyć świetny uchwyt, zamocuj jedną końcówkę druta na podstawie, a drugi należy zginąć sprężyną, żeby tam można było ustawić zdjęcie, albo można zgiąć do utworzenia kółka, do którego można przykleić zdjęcia klejem.
2

Prezenty z kwiatami

Dla tego musisz na chwilkę zrobić się szpiegiem i dowiedzieć się jakie kwiaty podobają się adresatowi prezentu. Jeśli to prawdziwe kwiaty, można kupić oazę kwiatów w sklepie kwiatowym albo sklepie dekoru.

Oaza – jest to syntetyczny materiał z porowata strukturą, który idealnie pochłania i otrzymuje wilgoć.

Z wyglądu bardzo przypomina zwykłą gąbkę. Przesączając oazą kwiatów wodę, i ustawić tam kwiaty, utworzysz ekskluzywny bukiet z ulubionymi kwiatami twojej ukochanej kobiety. W takim miejscu rośliny odczuwają siebie, jako w wazie, i będą cieszyć oczy w ciągu kilku dni. Taką oazę z kwiatami można umieścić do koszyczka.

Jeśli ulubione kwiaty przedstawicielki ‘’słabej płci’’ te co mieszkają w dolinkach, atrakcyjność można wykazać pod czas jego ozdabiania. Tak samo, jak koszyczek z oazą z prawdziwymi kwiatami, tak i doniczek można owinąć żółtym vintage papierem, obwiązać lnianą nicią i przymocować etykietkę z życzeniem.

Też nie złym pomysłem będzie dekoracja pojemności parcianką koronkową smużką. Ozdób tkaninę świetnymi guziczkami albo zawieszeniem.

Nieźle będzie wyglądać jasna tkanina w pastelowych odcieniach – różowego, jasno błękitnego, seledynowego, pomarańczowego odcieni i drobny kwiatowy druk. Owiń nią doniczek i zawiąż kokardę.

Bardzo ładnie wyglądają kwiaty w vintage filiżankach. Może to być oaza z żywymi roślinami, a też malutki wazonik. Każda kobieta od takiego prezentowania kwiatów przychodzi do wytłumaczalnego zachwytu.

flowers-253401_1280-670x1024

3

Prezenty tekstylne

Ten pomysł – na pewno dla tych ludzi, którzy świetnie sobie radzą z maszyną do szycia.

Zrobić można fartucha, uchwyty, poszewki na poduszki, zabawki i inne rzeczy z tkaniny.

Lepiej kupować satynę albo podobny według charakterystyki materiał.

Żeby prezent wyglądał oryginalnie, kup kilka klap tkaniny z różnym nadrukiem. Przed zakupem zatrzymaj się na kilku kolorach, które będą harmonijnie łączyć się między sobą i wybieraj jedną klapę neutralnego koloru (na przykład, białego), jeszcze jedna – jednobarwna, a też nie zapomnij o nadruku (drobny albo duży groszek, smużka, kratka) i z kwiatowym rysunkiem. Dokładnie wymyśl ozdobę i gammę kolorów.

Świetnie wygląda tekstylne aplikacje na tkaninie, ozdobienie krawędzi, kieszeń z tkaniny innego koloru.

Wykaż wyobraźnię, i twój prezent zapamiętają na całe życie.

4

Pocztówki pracy ręcznej

W tym kierunku też można wykazać swoją wyobraźnię.

Zagotuj karton dla scrapbookingu, żółty vintage papier, satynowe i koronkowe wstążki, lnianą nić, skórzane sznureczki, cekiny, kreatywne guziczki i zawieszenia.

W sklepach ze sprzętem papierniczym albo sklepach dekoru łatwo znajdziesz karton z wciśniętym wzorkiem i stylowymi nadrukami. Zrób podstawę pocztówki z kartonu, a dalej możesz wymyślać, próbuj, kręć, aż nie zobaczysz – że zrobiłeś idealną ozdobę dla twojej pocztówki.

Zrób malutką tabliczkę w cyganeryjnemu kształcie z napisanym imieniem tego, dla kogo robiłeś prezent, przyklej jego do pocztówki i ozdób malutkimi elementami albo wstążkami.

Wykorzystaj te same aplikacje , ale nie zapominaj, że pocztówka musi być objętościową. Z smużek papieru i wstążki można z łatwością zrobić świetne kwiaty. Jeśli pocztówka składa się książeczką, świetnym pomysłem będzie obwiązać ją koronką albo zrobić z kartonu sprężenie, żeby nikt, oprócz czarującego odbiorcy, nie potrafił przeczytać twoje życzenia.

Też na pocztówce można narysować kwiaty (na przykład, róży, piwonię, maki, stokrotki) albo bukiet kwiatów.

Niezwykle wygląda ozdoba pocztówki, wykonana w technice quilling.

To polega na tym, żeby wytwarzać świetne wzorki za pomocą kręconej papierowej wstążki. Po prostu przymocuj jedną jej końcówkę na dużej igle i nakręcaj do utworzenia kłębka, a zatem zamocuj końcówkę wstążki klejem. Palcami temu kłębku można nadawać różnorodny kształt: kropelki, oka, pół koła. Po tym przyklej element twojej aplikacji do podstawy pocztówki i kontynuuj stwarzać wzorek (na przykład, kwiatek, bukiet kwiatów, ósemkę i inne).Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

1 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.