Jak stać osobą bardziej towarzyską i otwartą

W części wstępnej chciałbym krótko opisać sedno pytania oraz etapy jego rozwiązania. Ale gdzie tam, nie jest to tak proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. W gruncie rzeczy, pojęcie „towarzyskość” jest na tyle wieloaspektowe i wielowarstwowe, że odpowiedź na pytanie „Jak stać bardziej towarzyskim” wymaga przestrzennego, monumentalnego artykułu. Jak wykazują badania, ilość ludzi, dla których problem kształcenia towarzyskości ma pierwszorzędne znaczenie, niestety, jest o wiele większa od ilości tych, dla których pytanie to nie istnieje w ogóle. Właśnie dlatego spróbujemy jak najbardziej dokładnie i wszechstronnie zbadać poruszony temat. Sztukę komunikacji interpersonalnej względnie można podzielić na trzy główne składniki:”Pewność siebie”, “Sztuka słuchania”, “Sztuka mówienia”. Każdy z tych składników zawiera mnóstwo pod elementów, które są mocno związane ze sobą, często łączą się w jednym. W celu ułatwienia odbioru po prostu omówimy je wszystkie po kolei, nie zagłębiając się w szczegóły syntezy pojęć.

1

Wygląd zewnętrzny

Gdy jesteś sama w domu, idź do dużego, na pełen wzrost, lustra. Uważnie, oceniając, przejrzyj się komuś, kogo w nim widzisz. Bądź niezwykle skupiona, krytyczna i uczciwa ze sobą. Być może, obraz w lustrze potrzebuje zmian? Pewność siebie wręcz zależy od zadowolenia ze swojego wyglądu, a to, swoją drogą, jest pierwszym krokiem do odpowiedzi na pytanie, jak stać bardziej towarzyską oraz interesującą.

Wygląd zewnętrzny.

Oczywiście, nie warto zaraz używać zachodów radykalnych. Spróbuj zmienić fryzurę lub kolor włosów, najpierw korzystając z usług sklepu peruk.

Zmień swoją garderobę, wychodząc z uczucia komfortu wewnętrznego przy ocenianiu ciebie przez innych ludzi.

Już w tym etapie poczujesz, jak stajesz bardziej towarzyską.
Zmieniłaś się, spodobałaś się sobie, nabyłaś pewności siebie. Koniec! Nigdy więcej, w żadnych okolicznościach, nie szukaj w sobie braków!

Wygląd zewnętrzny.

Uprawiaj sport. Obojętnie, jaki. Najważniejsze jest wierzyć i czuć, że nabywasz dobrej sprawności fizycznej. To jest kolejnym krokiem do pewności siebie, i jako skutek, podniesienie stopnia towarzyskości.

2

Czytaj więcej

Nic tak nie sprzyja podniesieniu kultury człowieka, jak czytanie. To jest prawidłowa budowa osobnych zdań i mówienia w całości, poprawna pisownia, udane wypowiedzenia, maksymy i cytaty, posiadanie informacji oraz wysoki stopień wiedzy.

Czytaj więcej.

To tylko mała część tych narzędzi, które dostajesz na skutek czytania. To one dają ci szansę zrobić twoją komunikację bardziej ciekawą.

3

Uśmiechaj się i rozmawiaj

Jeżeli pewnie postanowiłeś stać bardziej otwartym i towarzyskim, częściej się uśmiechaj i rozmawiaj.

Uśmiechaj się i rozmawiaj.
Oczywiście, wszystko w granicach rozsądku, aby nie wezwali do ciebie ludzi w białych fartuchach i nie brali ciebie za gadułę. Wszystko na miarę.

Przemyśl i weź do siebie kilka rodzajów oryginalnych pytań, z których pomocą da się nawiązać kontakt.

Przygotuj kilka komplementów zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, niezbyt słodkich, ale także niezbyt banalnych.

Uśmiechaj się i rozmawiaj.

Aby stać się bardziej wesołą i towarzyską, zawsze miej na zapas parę dowcipów lub zabawnych historyjek. W tym celu nie zaniechaj odwiedzania, choćby od czasu do czasu, zasobów internetowych o odpowiedniej tematyce.
Witaj wszystkich: ekspedientów i ochroniarzy w markecie, sąsiadów z klatki schodowej czy z ulicy, dozorców i portierów, kierowców itd.

Zablokuj stronę internetową z mapami ulic i zamknij na cztery spusty GPS nawigator.

Pytaj przechodniów, kierowców busów, policjantów, jak się dostać do potrzebnej ci ulicy, jak znaleźć potrzebny sklep czy biuro.

4

Wyjdź z domu

Nie siedź w domu sam. Tylko znajdując się wśród ludzi, w tłumie, w środku wydarzeń, da się dość szybko stać towarzyskim.

Wyjdź z domu.

Odwiedzaj imprezy, kluby, koncerty. Zgłoś się do udziału w modnych teraz flesh-mobach.

5

Nauczy się słuchać

Sztuka komunikacji koniecznie zawiera umiejętność słuchania, raczej słyszenia innego człowieka. Nie przerywaj współrozmówcy, bądź pełny szacunku i uwagi do tego, co on mówi. Bądź cierpliwym. To jest dla ludzi bardzo ważne, więc będziesz wynagrodzony chęcią ludzi kontaktować się z tobą.

Nauczy się słuchać.

Lecz nie pozwalaj nikomu uczynić z ciebie śmietnik do zrzucenia swoich negatywnych emocji oraz gniewu czy zdenerwowania. Ucz się taktownie przerwać współrozmówcy i stanowczo powiedzieć mu „nie”.

6

Jeszcze kilka słów na zakończenie

Uważaj, aby w trakcie podniesienia stopniu towarzyskości nie przekroczyć granicę uprzejmości i nie wpaść w przymilanie, hipokryzję, a tym bardziej nie narazić się na poniżenie własnej godności.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

2 Tak Nie 1

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.