Jak szybko zrobić porządki generalne w domu

Czystość – jest to zdrowie, a też dobry humor i komfort. To jeśli chodzi się o porządku i czystości w domu. Jak prawidłowo sprzątać? Okazuje się, że istnieje kilka prostych zasad, jak cały czas utrzymywać porządek w domu, robiąc to bardziej skutecznie i szybciej.

Będziesz potrzebować:
1

Zabierz niepotrzebne rzeczy

Kazałoby się, ile już było mówiono o szkodzie niepotrzebnych rzeczy w pomieszczeniu. Ale nie, w wielu domach zachowują się stara pościel, ręczniki zaprezentowane babcią na wesele, rzeczy dawno umarłych krewnych. Jeśli świąteczną marynarkę dziadka oddawać szkoda, to parę centnarów, starych, zjedzonych ćmą rzeczy mogą spokojnie odprowadzać się do śmietnika.Zabierz niepotrzebne rzeczy
Dlatego, jeśli masz na balkonie starą pralkę, złamane narty 1984 roku i inne, wyrzucaj to. I chodzi tu nie tylko o świeżym powietrzu, ale i o tym, że one zajmują miejsce naprawdę korzystnych i potrzebnych rzeczy. W wyniku, jeśli wszystko zajęto niepotrzebnymi rzeczami, pytanie, jak posprzątać w domu, staje się trudnym. Usuń śmieci, i będzie mieć więcej miejsca dla manewrowania podczas sprzątania.

2

Sprzątanie zaczyna się z najdalszych kątów

Jeśli masz w domu 3 pokoi, zacznij sprzątać z najdalszego pokoju, wanny, kibla i balkonu.

Jest jedna malutka chytrość: zaczynać robić porządek z najdalszych kątów albo pokoi, stopniowo kierując się do wyjść albo najbardziej często wykorzystanych mieszkaniowych obszarów.

Stopniowo śmieci i niepotrzebne będą podsuwać się bliżej do wyjścia, do śmietnika: będzie prościej wynieść śmieci do śmietnika, wyleć brudną wodę. Sprzątać będzie łatwiej.

3

Jak zrobić sprzątanie w pokoju: czyste powietrze i schludny wygląd

Wszyscy wiemy, że kurz osiada z góry do dołu: na górnych poziomach pomieszczeń zawsze jego mniej niż na dole. Dlatego, zaczynaj sprzątać na początku na górnych półkach, powierzchniach szaf i tak dalej. Miękko wycieraj kurz i brud z góry do dołu, przeprowadź ścierką albą gąbką znowu kierując się do dołu.Jak zrobić sprzątanie w pokoju: czyste powietrze i schludny wygląd
I nie zapominaj otwierać okno, nawet można zrobić nie duży przeciąg (tylko dobrze się ubierz), wtedy część kurzu i cząstek po prostu wyjdzie na ulicę.

4

Jak prawidłowo sprzątać w domu: wilgotne sprzątanie po suchym

Nie warto zaczynać myć podłogę albo wycierać kurz mokrą ścierką do tego. Na początku – ‘’na sucho’’ – sprzątają i składają rzeczy, zmiata się kurz i brud, i tylko kiedy w pokoju porządek i wszystko leży na swoich miejscach, można przestąpić do wilgotnego sprzątania.Jak prawidłowo sprzątać w domu: wilgotne sprzątanie po suchym
A podłogę najlepiej sprzątać w końcu: potrafisz szybko posprzątać w domu, jeśli na początkowym etapie po prostu będziesz zmiatać okruchy albo małe papierki ze stołu na podłogę, a niż dokładnie ich zbierać. Uwierz, odkurzacz nikt nie odwołał: on da radę z brudna podłogą o wiele szybciej, niż ty samodzielnie! To też odnosi się do szkła: one w liczbie ostatnich, dlatego, że na nie osiada kurz i cząsteczki brudu, które będą podnosić się w powietrze podczas sprzątania.

5

Wykorzystuj podręczne środki i materiały

Dawno minął ten czas, kiedy zrobić sprzątanie generalne można było dzięki staraniom całej rodziny i nawet zaproszonych krewnych. I bohaterskie mycie podłogi szmatką więcej wyczynem nie uważa się. Postaraj się kupić do domu silny i dobry odkurzacz z funkcją wilgotnego sprzątania, dobre mopy, nowoczesne wiadra, mikrofibry i inne. To zaoszczędzi czas.Wykorzystuj podręczne środki i materiały
Koniecznie warto kupić środki myjące specjalnie dla różnych powierzchni i sytuacji: polerowanie dla lakowanych mebli, wosk dla drzewa, płyn dla mycia luster i szkła. To pozwoli ci zaoszczędzić czas i pieniądze podczas dbania za rzeczami, które mogą zepsuć się przez wykorzystanie niepasujących im zawarciem. I myśl o własnej bezpiece: na szybko potrafisz szybko posprzątać dom, ale możesz zepsuć ręce i ubranie. Niech wszystko będzie u ciebie pod ręką, rękawiczki, stara bluzka i nawet respirator!Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 1

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.