Jak uniknąć kaprysów dziecięcych w sklepie

Nie rzadko elementarny proces zakupów razem z dzieckiem robią się prawdziwym testem: dziecko biega, chce coś rozbić albo rozedrzeć, bez końca prosi coś kupić niepotrzebne, a w przypadku odmowy wyraża głośny protest. Żeby tego uniknąć, można przekształcić pójście do sklepu w zachwycające wydarzenie.

Dalej proponujemy zaznajomić się z najbardziej skutecznymi sposobami, które pomogą przekształcić pójście do sklepu razem z dzieckiem w interesujące zajęcie jak dla dorosłego tak i dla dziecka.

1

Przygotowanie

Przed tym, jak pójść na zakupy, zaproponuj dziecku razem złożyć spisek:

  1. Poproś popatrzeć czy w pudełku dla warzyw są jeszcze ziemniaki;
  2. Czy nie skończyły się bułeczki;
  3. Czy nie puste pudełko z serwetkami;
  4. Czy nie skończył się pokarm w misce kota albo psa i t.d.

Wytłumacz, że ci czas popełniać zapasy, i poproś go pomóc.

Przygotowanie

Opowiedz też, że ponieważ wszystko w sklepie kosztuje pieniędzy, które należy wydawać z rozumem, kupować będziecie tylko to co potrzebujecie.

2

Każdemu swój spisek

Dobrym sposobem zainteresować dziecko – złożyć mu własny spisek, ale nie napisać, a narysować niezbędne zakupy – na przykład, chleb, butelkę mleka, banany i jabłka, i dać go malutkiemu pomocniku, i poprosić uważnie śledzić za przeliczeniem i dawać mamie znać, kiedy ono zobaczy ten produkt na półce. Dziecko na tyle będzie zainteresowane poszukaniem produktów, że całkiem zapomni o histerii i chęć kupić „wszystko na świecie”.

Daj dziecku własną torebkę i składaj tam coś lekkiego – na przykład, malutkie dziecięce soki albo papierowe ręczniki.
3

Poproś dziecko o pomocy

Kiedy rodzice pytają u dziecka porady, proszą o pomocy to potwierdza doniosłość i ważność dziecka jako osobistości. Dlatego, jeśli poprosisz dziecko ci pomóc, ono z radością przystąpi do tego odpowiedzialnego zadania i całkiem zapomni i kaprysach. Ono nawet nie przypomni, że chciało kolejny samochód albo lalkę, czekoladkę albo batonik. Będzie miało ono konkretnie postawiony cel, i stwarzać przeszkody na drodze osiągnięcia – nie jest w jego interesach.

Jako wariant, jeśli dziecko już wiele razy było w tym sklepie, poproś go, żeby ono przeprowadziło cię do tego czy innego oddziału.

Poproś dziecko o pomocy

Albo poproś pomóc znaleźć odział, na przykład, w którym będą jabłka, pomarańcze i banany.

4

Pozwól rozbierać produkty

Dzieci uwielbiają rozbierać zakupy w domu, poproś dziecko podać ci chleb albo masło, tłumacząc, że różne produkty muszą być przechowywane przy osobliwych warunkach – pieczywo w specjalnym chlebie, mięso i produkty mleczne – w lodówce. A jeśli badacz przełączy się na to, żeby rozpatrzyć obrazek na kefirze – w tym też nie ma nic strasznego.

Pozwól rozbierać produkty

5

Bezpieka

Dzieciom w żadnym przypadku nie wolno podnosić ciężkiego – i ważnie pamiętać, że dla dziecka bardzo duża taka waga, którą dorosły nawet nie odczuwa (na przykład, butelka wody mineralnej albo worek z owocami). Nie warto podpuszczać dziecko do potencjalnie niebezpiecznych towarów (na przykład środków chemicznych).

Wnioski

Wnioski

Takie sztuczki pomagają spokojnie kupić wszystko potrzebne, i przy tym rozwijają pamięć, wyobraźnie, przenikliwość i oszczędność u dziecka.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

1 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.