Jak ustalić choroby ze względu na paznokcie

Ładne zadbane paznokcie uważają się korzystnymi dla człowieka. Ponieważ estetyczny wygląd rąk i paznokci potrafią dużo opowiedzieć o człowieku. Zdarza się, że stan płytek paznokciowych wygląda nie tak, jakby tego się chciało. Sprawa może polegać w nie jakościowym lakierze dla paznokci, zmywacza albo grzybów.

Jednak wielu z nas zapomina, że paznokcie – lustro pracy naszych organów, a to znaczy, jakiekolwiek zmiany w strukturze, kolorze, kształcie płytek paznokciowych mogą świadczyć o problemach funkcjonowania organizmu.

Ważnie pamiętać, że paznokieć przechodzi pełną aktualizację za sześć miesięcy. Właśnie dlatego bardzo ważnie śledzić za paznokciami, a jeśli zauważysz najmniejsze zmiany należy skonsultować się z terapeutom, i możliwie przejść niektóre badania.

Proste zasady, które są opisane w rozdziale ‘’Profilaktyka’’ pomogą ci uchronić zadbany wygląd i zdrowe paznokcie. A jeśli zmiany w płytkach paznokciowych są wywołane naruszeniem funkcji organów wewnętrznych, wtedy należy leczyć przyczynę, a nie symptomy. O tym opowiemy dalej.

1

Kolor paznokci

Barwa zdrowych paznokci ma przyjemny różowy odcień. Takimi paznokciami zawsze przyroda nagradza niemowląt. Jeśli kolor twoich paznokci różni się od zaznaczonego, trzeba będzie przeprowadzić testowanie.

Paznokcie z szarym albo niebieskim odcieniem zazwyczaj wskazują na choroby układu sercowo-naczyniowego. Też to może być oznaką atelocardii. Jeśli zauważyłeś ciemno-niebieskie plamy około podstawy paznokcia, możliwie jest to symptom cukrzycy, a w tym przypadku warto przejść badania laboratoryjne.

Żółte paznokcie często jest oznaką grzyba. Żeby dowiedzieć się na pewno, zrób analizę płytek paznokciowych, możliwie warto przejść kurs preparatów medycznych od tej nieprzyjemności. O wiele gorsze, jeśli żółty odcień paznokci wskazuje na cukrzyce, problemy funkcjonowania wątroby i pęcherzyka żółciowego albo tarczycy. Też żółtą barwę osiągają paznokcie ludzi, które cierpią na alkoholizm. Weź do uwagi, czym bardzie postępuje choroba, tym ciemniejszy będzie żółty kolor paznokcia.

Obecność żółtych plam na płytce paznokciowej mówi o naruszeniu pracy mózgu.

Biała płytka paznokciowa z ciemną krawędzią około swego początku jest u ludzi z chorobą wątroby, jako wynik zapalenia wątroby albo mokrość. Oprócz tego, podobną barwę paznokci mają osoby chore na raka, na przykład, kto ma raka skóry.

Różowy paznokieć z białymi kropkami albo smużkami spotyka się u ludzi, które maja niedobór wapnia. Jeśli plam są dużo, i odczuwasz jakieś zmiany w organizmie, możliwie, spostrzega się u ciebie naruszenia w pracy w centralnym układzie nerwowym.

Blade paznokcie często spotyka się u tych, kto ma anemię, cierpi na chorobę serca albo wątroby. Jeśli twój organizm nic nie martwi, ale paznokcie mają jasno różową barwę, przejrzyj swoją dietę, włącz albo zwiększ dawkę witamin i minerałów. Zawierają się one w owocach i warzywach, rybie, jakichkolwiek orzechach i suchych owocach, twardym serze, twarogu, śmietanie, mięsie (baranina, wołowina, wieprzowina, kaczka, drób).Kolor paznokci

2

Kształt i struktura paznokci

Zazwyczaj, zdrowa płytka paznokciowa dostatecznie elastyczna, gładka, która nie ma nierówności i twardnienia.

Jeśli twoje paznokcie raptem stały żebrowane, może to być oznaką łuszczycy i artretyzmu.

Paznokcie – jest to część skóry, dlatego choroba, która uraża skórę, taka jak łuszczyca, zazwyczaj bierze swój początek od paznokci. Artretyzm działa na kości, też szkodzi paznokciom, robiąc paznokcie bezbarwne, a skórę pod płytką paznokciową – cętkowaną.

Płatowanie paznokci, zazwyczaj, może zacząć się po jednej z dwóch przyczyn, albo ich razem wziętych:

  1. Jest to nie prawidłowe dbanie o paznokcie. Nawet, jeśli masz od przyrody ładne i mocne paznokcie, nie warto odnosić się do tego prezentu z zaniedbaniem: dopuszczać kontakt rąk i paznokci z szkodliwymi chemicznymi środkami bez ochrony. Kiedy myjesz naczynie, albo wykonujesz jakąkolwiek pracę, związaną z toksycznym roztworem, zakładaj rękawiczki gumowe. To pomoże ci uchronić piękność i zdrowie paznokci na długo, ponieważ zadbane ręce muszą ozdabiać człowieka jakiegokolwiek wieku i płci.
  2. Paznokcie z warstwami, a też łamliwe paznokcie, jest wynikiem nieprawidłowego odżywiania, ponieważ organizm właściciela takich paznokci odczuwa deficyt minerałów i witamin. Przejrzyj swój jadłospis codzienny, albo kup w jakiejkolwiek aptece kompleks witamin i mikroelementów dla zdrowia płytki paznokciowej.Kształt i struktura paznokci
3

Wolny wzrost paznokci

Wolny wzrost paznokci ma swoje pozytywne wytłumaczenie tylko w jednym przypadku – jest to ciąża. Często właśnie u kobiet w ciąży wzrost paznokci się zwalnia. W innych przypadkach może to być symptomem chorób genetycznych, w zasadzie – dokrewne, a też zaostrzenie innych chorób przewlekłych.

W jakimkolwiek przypadku, jeśli zauważyłeś, że twoje paznokcie rosną nie tak szybko, jak zazwyczaj, ale martwi cie coś w organizmie, skonsultuj się z terapeutą.

Poczytać do tematu:
4

Profilaktyka

Dlatego, żeby twoje paznokcie zawsze cieszyły oko, a też były przedmiotem dumy, w porę letnią używaj jak najwięcej produktów odżywiania, bogatych na witamin C, D, jod, żelazo, cynk, miedź: dużo świeżych warzyw i owoców, owoców morza, wątrobę, jakiekolwiek mięso, ser, orzechy.

W porę zimową, można kupić w aptece kompleksy witamin i minerałów, które warto używać w środek, a też cieszyć swoje paznokcie kremami odżywczymi dla rąk i paznokci.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.