Jak ustalić płeć papugi

Przed tym, jak pójść na rynek ptaków, należy zrozumieć, jak ustalić płeć papugi. Wierzyć sprzedawcy w tym przypadku, nie warto. Tylko jeśli ten człowiek jest sprawdzony. W innych sytuacja kieruj się tym, co przeczytasz w naszym artykule.

Więc, przejdziemy do tego, jak odróżnić papugę chłopczyka od dziewczynki.

1

Zachowanie

Uważnie obserwuj za zachowaniem ptaków w klatce.

W jakimkolwiek wieku samica papużki różni się spokojem, kiedy znajduje się w klatce. Zazwyczaj mało rozmawiają, i nie bawią się z innymi ptakami.

Papugi chłopczyki, aktywnie działają ze światem otaczającym. Z ciekawością reagują na zbliżenia człowieka, chwytają i bawią się ze wszystkim co potrafi do klatki.

Samica papużki nie z gadatliwych, a samiec papuga, cały czas świergocze razem ze swymi sąsiadami po klatce.

Taka różnorodność w zachowaniu nie zależy od tego, jak wygląda papuga: papużka albo ptaki innych rodzajów, samiec papugi zawsze jest bardziej rozmowny i aktywny.
Zachowanie

2

Woskówka

Uważnie patrz na woskówkę pierzastych.

Woskówka papużki pomoże bez trudności ustalić płeć.

Żeby wyjaśnić płeć papużki, należy wiedzieć, że dla papużki samca, charakterny okras różowy w pierwsze miesiące życia. Po 4 miesiącach, po etapowo nabiera on niebieskich odcieni. A dalej i wcale staje się niebieski.

Odróżnić samice papużki od samca można jedynie po płciowej dojrzałości ptaków. W pierwsze miesiące woskówka samicy taka sama różowa, jak i u samca. Na zakończeniu zmiany hormonalnej organizmu ta część klucza papużki dziewczynki ma brązowy odcień.

W momenty, kiedy ptak jest zmartwiony lub zdenerwowany, na woskówce pojawiają się czerwone smugi.

Dzięki woskówce można też ustalić wiek papugi.

3

Osobliwość papużek

Opisana tutaj metoda ustalenia płci papużki i, może być wykorzystana, jeśli mieszka u ciebie para papug. Po dojrzałości płciowej ptaki coraz więcej różnią się zachowaniem.

Samica papużki stara się znajdować się jak najdalej od człowieka. Mocno się gryzie, jeśli postawić jej pod łapy palec. Rzadko bawi się z zabawkami, rozmieszczonymi w klatce. Jeszcze papuga dziewczynka goni swego towarzysza w klatce. Wypędza go od jedzenia i lusterka, nawet jeśli sama nie chce jeść albo się bawić.

Dla samca papużki charakterne jest stawić łapkę na plecy samice.

Za jakiś czas może on zacząć pocierać się o przedmioty, imitując ‘’deptanie’’ samicy. Ale, oddzielne papużki dziewczynki także wykonują podobne ruchy.

Odróżnić u papużek chłopczyka od dziewczynki można, obserwując kto kogo karmi. Samiec zazwyczaj dostarcza swojej pani pokarm. Samice tak robią bardzo rzadko. I to jedynie dlatego, żeby powtórzyć zachowanie samca.

Końcowym argumentem, który potwierdza, że wybrałeś papużkę dziewczynę, będzie pierwsze jajko.Osobliwość papużek

4

Osobliwości różnych papug

Dowiedzieć się o płci łatwiej u Corelli albo innym wielkich ptaków. Różnice płciowe pojawiają się już po pierwszym roku.

W bardziej młodym wieku pierwszymi podają głos właśnie samcy papug. Właśnie w taki sposób można odróżnić chłopczyka od dziewczynki.

Po pierwszym linienia pióra u samca mają szary kolor, a policzki pomarańczowe i czerwone odcieni.

U niektórych samic pióra lśnieją brązowym kolorem, rumieniec około dzióba nie różni się jaskrawością.

Jeśli rozmawiamy o tak nazywanych szlachetnych papugach, to tutaj odróżnić samice od samca prościej prostego. Chłopczyki mają piórka jaskrawych kolorów, a samice mniej cętkowane.

A jeszcze u samic dużych papug (kakadu, żako) szerokie kości miednicy. Odpowiednie, i kroki u nich o wiele szersze, niż u samców. Ale u ‘’mężczyzn’’ o wiele większe głowa i dziób.

5

Analiza DNA

Jeśli ustalać samodzielnie nie masz chęci, zawsze można zwrócić się za pomocą do weterynaryjnej kliniki dla przeprowadzenia analizy DNA. Dzięki rezultatom której, będziesz wiedzieć płeć papużki albo jego ‘’starszych’’ braci.

Prawda, że analiza obejdzie się o wiele drożej, niż kupno papugi. I w każdej weterynaryjnej klinice w mieście ją mogą zrobić.

W końcu, kupujesz ptaka, żeby lubić i troszczyć się o nim. Więc jaka różnica, jakiej płci on się okaże?Analiza DNAJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

2 Tak Nie 2

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.